ID: 005226

Digitální zrcadlovka Sony Alpha A850 tělo

 • Formát snímače: Full Frame / FX
 • Rozlišení: 24,6 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3 sn./s

Sháníte Sony Alpha A850 tělo?

„Sony Alpha A850 tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Sony Alpha A850 tělo?

Začít s výkupem

Kabelová spoušť zdarma! Neuvěřitelná kvalita obrazu plnoformátového snímače s pokročilými kreativními funkcemi a profesionálním ovládáním. Rozlišení 24,6 Mpx, plnoformátový snímač Exmor CMOS, 3" LCD Xtra Fine, 3 sn./s, HDMI, stabilizace SteadyShot. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Sony

Alternativy k již neprodávanému Sony Alpha A850 tělo

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Sony Alpha A850 tělo

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Nová fullframe zrcadlovka Sony A850 je na první pohled úplně stejná, jako její starší "sestra" A900. Rozdílů je skutečně velmi málo, podařilo se mi najít pouze tyto: A850 má
Celá recenze

Kompletní recenze
Sony Alpha A850 tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Full-frame digitální zrcadlovka za bezkonkurenční cenu!

Nová digitální zrcadlovka Alpha 850 s vysokým rozlišením 24,6 Mpx a funkcemi, podporujícími kreativitu

 • Full-frame digitální zrcadlovka se snímačem Exmor™ CMOS s efektivním rozlišením 24,6Mpx a dvěma procesory BIONZ pro dokonalé zpracování detailů s nízkou úrovní šumu a vysokou citlivostí ISO až 6400 (s rozšířeným rozsahem ISO)
 • Hledáček s pevně instalovaným pentaprismatickým hranolem z optického skla s vysokým pokrytím obrazového pole - 98%
 • Stabilizace SteadyShot INSIDE™ prodlužuje čas závěrky až o 4 kroky a spolupracuje se všemi objektivy
 • Třípalcový displej Xtra Fine LCD - skvělá kvalita pro pohodlnou kontrolu snímků (rozlišení 921 600 obr. bodů)
 • Rychlý, vysoce přesný 9bodový AF s 10 pomocnými zaostřovacími body

Nový fotoaparát DSLR-A850 Sony nabízí skutečným nadšencům do fotografování možnost, získat full frame zrcadlovku s fantastickým rozlišením za neodolatelnou cenu a posunout své limity o stupínek výše.

Masivní konstrukce fotoaparátu A850 zajistí, že se s ním nebudete bát manipulovat při fotografování v nejrůznějším prostředí. Má tentýž snímač se 24,6 megapixely a stejné funkce a režimy, jako vlajková loď digitálních zrcadlovek SONY A900, který byl uveden na trh loni. A850, jako jeho full-frame sourozenec, využívá v plném rozsahu nekompromisní kvalitu objektivů řady Alpha, a to jak z z prestižní řady Carl Zeiss, tak objektivy řady G.

Srdcem fotoaparátu Alpha 850 je full frame (35,9x24mm) snímač CMOS Exmor™ s efektivním rozlišením 24,6Mpx, který zachycuje obrazy dokonale, s veškerými detaily, živými barvami a jemnou texturou.

Čistota obrazových dat s vysokým rozlišením, zachycená full-frame snímačem, je optimalizovaná dvoustupňovým potlačením šumu jak v analogové, tak i digitální oblasti. K potlačování šumu dochází nejprve v okamžiku, kdy full-frame snímač převádí světlo na elektronické signály. Dva procesory BIONZ™ zpracovávají velká množství digitálních dat a přitom současně zajišťují jemné konečné potlačení šumu, takže získáváme snímky s mimořádně vysokou úrovní ostrosti a minimální hladinou šumu.Tato kombinace vysokého rozlišení snímače a výkonné techniky potlačování šumu zaručuje sktečně výjímečnou kvalitu snímků, a to i při vysokém nastavení citlivosti po max. ISO 6400 (s rozšířeným rozsahem ISO).

Hledáček fotoaparátu s pentaprismatickým hranolem z optického skla napomáhá přesné kompozici snímku a nabízí mimořádně jasný náhled s minimálním zkreslením a přibližně 98% pokrytím obrazového pole.

Skuteční nadšenci rovněž ocení rychlý a vysoce přesný autofokus fotoaparátu, který zaručuje vynikající volnost a snadnější dokonalé zaostření pohyblivých předmětů. 9bodový AF systém je doplněn o 10 pomocných zaostřovacích bodů, které pomáhají nalézt cíl a omezit neustálé přeostřování. Pro světelné objektivy s clonou 2,8 a vyšší je přítomen pomocný ostřící čip, díky kterému je zaostření dílem okamžiku.

Snímky je možné si prohlížet na velkém kontrastním třípalcovém Xtra Fine LCD displeji, který nabízí mimořádně vysoké rozlišení (921 600 obrazových bodů). To slouží k vyhodnocení jak správné expozice, tak například ostrosti, či její hloubky. Vícevrstvá úprava LCD umožňuje prohlížení snímků i za velmi jasného osvětlení.

Pro lepší kreativní kontrolu slouží funkce Intelligent Preview, která ukazuje účinky nastavení expozice, vyvážení bílé a optimalizace dynamického rozsahu před pořízením snímku. Tato funkce je neocenitelná v případech, kdy sestavujete složité scény, kde se obvykle kombinují různé zdroje světla s různými teplotami barev.

Když se dotknete tlačítka Fn, přepne se displej do režimu Quick Navi, který umožní pohodlné jednoruční nastavení klíčových parametrů pro dokonalý snímek. Druhý podsvícený LCD panel v horní části fotoaparátu nabízí užitečné potvrzení hlavních nastavení, a to i v případě, že je vypnut hlavní LCD displej.

Stejně jako všechny ostatní DSLR fotoaparáty Sony, má i model A850 funkci SteadyShot INSIDE™. Tento zabudovaný systém mechanické stabilizace zaručuje odstranění dopadů chvění přístroje až ve 4 krocích, a to u všech kompatibilních objektivů, čímž se odkrývají mnohem větší kreativní možnosti pro pořizování snímků z ruky za využití přirozeného světla.

Full frame DSLR-A850 má velmi robustní konstrukci, zaručující dosažení spolehlivého výkonu i v náročných podmínkách. Šasi fotoaparátu je z vysoce pevného hliníku a kryt je vyroben ze slitiny hořčíku. Hledáček, sloty na karty, ovladače a další citlivé zóny jsou chráněny před nečistotou a vlhkostí pryžovým těsněním. A kromě toho dvojitý protiprachový systém chrání full-frame snímač před účinky prachu, které se do těla dostanou při výměně objektivů.

Dodávaný akumulátor InfoLITHIUM™ o vysokém výkonu (NP-FM500H) umožňuje při plném nabití pořídit až 880 snímků (přibližně) v jednom cyklu. Vybíjení baterií je možné přesně sledovat (díky indikaci stavu po 1%) takže máte přesný přehled o tom, kolik vám zbývá energie.

Fotoaparát je možné připojit k  televizi BRAVIA™ nebo k jakékoliv televizi s vysokým rozlišením (HD) (vyžaduje kabel HDMI), abyste si mohli prohlédnout svoje snímky na velkoplošné obrazovce. Kompatibilní modely BRAVIA™automaticky přepnou do režimu PhotoTV HD. Přehrávání na obrazovce televizoru je možné ovládat pomocí dálkového ovládání.

Nová zrcadlovka Alpha 850 je plně kompatibilní s širokou škálou příslušenství pro model Alpha 900 od Sony.

Společně se zrcadlovkou Alpha 850 přichází na trh i nový objektiv 28-75mm F2,8 SAM, který rozšiřuje stávající nabídku objektivů určených pro plnoformátové snímače Sony. Tento kompaktní objektiv je ideální pro fotografy, kteří hledají vysoce světelný objektiv pro univerzální použití s vynikající optickou kvalitou společně s nízkým clonovým číslem F2,8.

Používání paměťové karty Memory Stick™ při fotografování se zdrcadlovkami Alpha je nespornou výhodou. Pokročilý Memory Stick™ PRO-HQ Duo HX (4GB, 8GB, 16GB a 32GB) je perfektní médium pro sekvenční focení díky kombinaci vysoké kapacity a rychlého zápisu. Memory Stick™ PRO-HQ Duo HX 32GB dokáže uložit až 160* fotografií ve formátu RAW+JPEG/L (24M) za minutu, je dodáván s USB adaptérem a je ideální pro uživatele, kteří vyžadují vysokorychlostní přenos dat: přibližně 6601 snímků v L (24M) velikosti ve formátu RAW+JPEG za 26 minut.

Obrazový snímač
Formát snímače: Full Frame / FX
Rozlišení: 24,6 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 1984x1320, 2896x1928, 3024x1704, 3024x2016, 3924x2656, 4400x2472, 4400x2936, 6048x3408, 6048x4032
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Typ stabilizátoru: Mechanický
Crop faktor: 1 x
Typ bajonetu: Sony / Minolta A
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 3 EV po 1/2 EV, ± 3 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 921600
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/250
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash), MS (Memory Stick)
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hořčík
Rozměry v mm: 156 x 117 x 82
Hmotnost: 850 g
 
Ostatní
Značka: Sony

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Sony Alpha A850 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Sony Alpha A850 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Sony Alpha A850 tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (31 - 22)

 • 31

  Avatar
  Reaguje na 17 | nebojte, ono to FF od sony šumí míň než Minolty. A700 šuměla míň než Minolty a A850 šumí míň než A700. Tak hrozný to opravdu není.

  Josef Boček, 27.03.2011 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Reaguje na 26 | "Ostatně kolikrát jste fotily fotku na které Vám záleželo na ISO vyšší než 800-1600?" Mnohokrat, dokonce i makro: http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=724677&gal=photo

  Petr Lunak, 19.03.2011 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Reaguje na 3 | Panove tak jsem to vse precetl a muj nazor je ze jde o to co ,kdy a jak fotime, od toho se odviji kolik nato mame a jak si muzem dovolit experimentovat nez se usadime u toho co nas uspokoji!Jinak je vse na vahach a tak ci tak rozhodnou zkusenosti od charakteru potreby a zamereni!Svetlu zdar!

  RaulGonzales, 13.02.2011 | Reagovat

 • 28

  Avatar
  to 27. "No a k tomu šumu ještě-nikon jde tou správnou cestou, když i u FF nedal víc, než 15 mega puntíků." D3x=24,2Mpx, D7000 DXčip!!=16,2Mpx. Stejné čipy jako Sony, páč jsou od Sony:-))) Kvůli šumu na fotkách se řada kolegů vrací zpět k filmům, při debatě jsem se na tom shodli, že šum vdechne digitální fotografii život a fotky s neagresivním šumem vipadají lépe než vypulírované, bez šumu. Tento názor byl nedávno také v DIGIfotu u nějaké recenze, myslím že zrovna u D7000.

  Zdeněk M., 04.02.2011 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Reaguje na 26 | No, já zvětšuji na 45x30 běžně z ISO800, mám i z ISO1600. Jasně, že nebudu takto fotit krajinu nebo portréty malých dětí. U takto vysokých citlivostí nejde o nic jiného, než o kvalitní postprocesing z RAW do TIFF nebo JPEG. No, ale tvrzení, že SONY svým šumem předběhla dobu, páč přicházejí do módy zašumělé fotky, mi přišel tak absurdní, že jsem se málem zalknul rohlíkem. A stran priorit, osobně bych dal přednost vyšší kvalitě u ISO1600 než velkému hledáčku, přestože bych si přístroj s malým hledáčkem, jako mají třeba veškeré sony A5xx, nikdy nekoupil. No a k tomu šumu ještě-nikon jde tou správnou cestou, když i u FF nedal víc, než 15 mega puntíků. To je o 3 mega puntíky méně, než má třeba APSc Sony A580. Vůbec nechápu, proč s takovými zhovadilostmi sony přichází. Pak se nemohou divit, že je šum patrný i u ISO800. To je ale tristní zjištění, při dnešních cenách zrcadlovek. A mám ještě jednu otázečku - pokud nehodláš některé fotky z ISO 1600 zvětšovat na papír, tak proč je, tedy fotíš? Neříkám, že všechno musí na papír, ale nikdy nevíš, co z toho vyleze.

  Taffey, 11.01.2011 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  Hlavní rozdíl je v hledáčku, který se u A850 ani zdaleka nedá srovnat s A900, přesto stále patří na vrchol třídy. Z řady recenzí a osobní zkušenosti mi hledáček A900 přišel jako ten největší v "komerčním" světě DSLR. A osobně si myslím, že Sony poměrně předběhlo dobu s těmito přístroji, kdy digitální šum přichází do módy. A rozhodně si myslím, že je lepší mít zrcadlovku, která má výborný hledáček, který budu potřebovat při každém snímku, než čistší snímky na vyšší ISO.. Ostatně kolikrát jste fotily fotku na které Vám záleželo na ISO vyšší než 800-1600? Jediný neduh proti Canonu 5D beru v robustnosti těla. Ale ovládání je u Sony již od A100 na špici a né nadarmo jej napodobují jak Nikon, tak Canon.

  Zdeněk M., 01.01.2011 | Reagovat

 • 25

  Bouška
  Reaguje na 24 | Dobrý den, jsou skoro stejné, liší se jen rychlostí sériového snímání a ještě nějakou drobností, kterou si nevybavuji. Je tedy úplně jedno, který z nich vyberete. A900 je o chloupek lepší, asi o 2 fotky za vteřinu. :)

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.10.2010 | Reagovat

 • 24

  Avatar
  Dobrý den....jaký je rozdíl mezi sony a850 a sony a900?, kterou by jste doporučil ke koupi?

  Jájina K., 07.10.2010 | Reagovat

 • 23

  Bouška
  Reaguje na 22 | Dobrý den, nebojte, není to s námi tak špatné, blbí nejsme... :) Jedná se o akční nabídku, takže jestli chcete A900, doporučuji neváhat!

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.03.2010 | Reagovat

 • 22

  Avatar
  jak můžete prodávat alphu 850 dráž než alphu 900???? jste uplně blbí nebo co? vždyt 850 je ořezana 900

  , 06.03.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím