DSCRX1RM3B.CEC
zkopírováno do schránky
124510
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Sony CyberShot DSC-RX1R III
- Rozlišení snímače: 62,5 Mpx
- Optický zoom: 1 x
- Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko): 2
- Velikost displeje: 3 "
- Typ paměťové karty: SD
2 K tomuto produktu dárky v ceně 5 880 Kč
Kompaktní full-frame fotoaparát Sony CyberShot DSC-RX1R III spojuje špičkový 61Mpx snímač Exmor R s výkonným procesorem BIONZ XR a AI jednotkou.… více
124 990 Kč
Skladem 1 ks
Objednejte nyní a zboží máte zítra doma!
Způsoby doručení
Osobní odběr
Zdarma
PPL doprava
Zdarma, zítra u vás
Messenger
Od 299 Kč
Rezervace na prodejně
Zboží je vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 1 ks, k odběru dnes
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
zítra odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
zítra odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Ušetřete ještě více
Nákup na protiúčet Bonus 15 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 12 675 Kč
Chci rychle splatit
11×12 675 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×3 215 Kč
Vybrat splátky

Sony CyberShot DSC-RX1R III
Skladem 1 ks
124 990 Kč
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
95 %
Sony RX1R III – návrat ikonického kompaktu s full frame snímačem Sony RX1R III je evolucí legendárního konceptu – plnoformátového fotoaparátu v kapesním těle s pevně integrovaným 35mm objektivem. Tento model přichází po dlouhých téměř 10 letech od uvedení svého předchůdce RX1R II a přináší zásadní…
Vedoucí prodejny
Lukáš Kala, 04.08.2025

Popis a parametry
Kompaktní full-frame fotoaparát Sony CyberShot DSC-RX1R III spojuje špičkový 61Mpx snímač Exmor R s výkonným procesorem BIONZ XR a AI jednotkou. Nabízí rychlý hybridní autofokus s pokročilým sledováním objektů, 15 EV dynamický rozsah, režimy ořezu a filmové předvolby pro kreativní vzhled snímků. Skvělý nástroj pro fotografy, kteří chtějí maximální kvalitu v přenosném těle. S fotoaparátem Sony CyberShot DSC-RX1R III získáte profesionální obrazovou kvalitu v kompaktním provedení.
Full-frame snímač a obrazový výkon
Sony CyberShot DSC-RX1R III je vybaven 61Mpx snímačem Exmor R BSI, který vychází ze stejných technologií jako u modelů α7R V a α7CR. Tento snímač umožňuje tvorbu vysoce detailních 14bitových snímků s nízkým šumem a širokým dynamickým rozsahem až 15 EV. Díky vrstvě s měděným propojením je výrazně urychlen přenos dat.

Výkonný procesor BIONZ XR
Fotoaparát využívá obrazový procesor BIONZ XR, který oproti předchozím generacím nabízí až 8× vyšší výkon. Zajišťuje nejen rychlejší reakce fotoaparátu, ale také vyšší kvalitu obrazu, širší rozsah citlivosti a plynulejší zpracování AI funkcí, jako je inteligentní autofokus. Redukuje i rolling shutter efekt a další nežádoucí zkreslení pohybujících se objektů.

AI jednotka a vylepšený autofokus
Díky dedikované AI jednotce nabízí DSC-RX1R III pokročilé sledování a rozpoznávání objektů prostřednictvím funkce Real-time Recognition AF. Tento AF systém rozlišuje sedm kategorií objektů, mezi které patří lidé, zvířata, ptáci, hmyz, auta, vlaky a letadla. U lidí zlepšilo sledování těla a hlavy a Eye AF je nyní o 60 % přesnější. U zvířat a ptáků se přesnost sledování zvýšila o 40 %, přičemž systém dokáže rozpoznat oči, hlavy i celé postavy. U hmyzu dokáže detekovat jak hlavu, tak celé tělo, zatímco u rychle se pohybujících dopravních prostředků, jako jsou auta, vlaky a letadla, systém detekuje klíčové části, jako je přední část auta. Real-time Tracking pak využívá umělou inteligenci k nepřetržitému sledování pohybujících se objektů, což je ideální pro sportovní a akční fotografie. Funkce rozpoznávání lidské postavy navíc umožňuje udržet zaostření na požadovaném objektu i v případě, že jiná osoba překročí jeho cestu.

Pokročilý hybridní autofokus
Systém Fast Hybrid AF pokrývá 79 % plochy snímače (100 % při ořezu na APS-C) a nabízí 693 fázových detekčních bodů pro rychlé a přesné ostření až do -4 EV. Ostření je dostupné ve všech režimech, pro foto i video. Funkce Full-time DMF umožňuje kdykoliv manuálně doostřit pomocí ostřicího prstence objektivu.

Přesná expozice a věrné barvy
Expozice a vyvážení bílé jsou řízeny pomocí AI algoritmů, jako je odhad lidské postavy, což umožňuje přesněji detekovat pleť a přizpůsobit expozici při portrétech. Tato metoda měření je o 20 % spolehlivější i v náročných světelných podmínkách. Technologie hlubokého učení spolu s IR a viditelnými senzory přispívají ke korektní reprodukci barev a automatickému vyvážení bílé.

Režimy ořezu
RX1R III nabízí funkci Step Crop, která simuluje zorné úhly jiných ohnisek než zabudovaný 35mm objektiv. Pomocí tlačítka C1 lze snadno přepínat mezi režimy 50 mm (29 Mpx) a 70 mm (15 Mpx) pro těsnější kompozice přímo ve fotoaparátu.

Kreativní vzhledy
Pro ještě větší variabilitu přímo ve fotoaparátu přibyly nové režimy Creative Look. K dispozici je 12 přednastavených stylů včetně klasického filmového FL, nostalgického FL2, kontrastního FL3 připomínajícího diapozitivy nebo IN, evokujícího instantní film.

Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 49 mm |
|---|---|
| Rozměry v mm | 113,3 x 67,9 x 87,5 |
| Hmotnost | 454 g |
| Barva | černá |
Ostření
| Manuální ostření | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
| Makro od | 20 cm |
| Počet AF bodů | 693 |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
| Typ patice blesku | Sony |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | Micro HDMI, USB-C |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 300 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | NP-FW50 pro Sony |
| Konektivita / Porty - vstupy | 3,5mm jack (mikrofon), USB-C, Micro HDMI |
Obrazový snímač
| Formát snímače | Full Frame / FX |
|---|---|
| Rozlišení snímače | 62,5 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 9504 x 6336 |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 35,7 x 23,8 |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | BIONZ XR |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 1 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Typ sluneční clony | LHP-1 |
| Typ objektivu | Pevný |
Expozice a fotografování
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 32000 |
| Rychlost sériového snímání | 5 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 2360000 |
| Dioptrická korekce | -4 až +3 |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 2359300 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ne |
Obecné
| Podle použití | Výkonný, Pokročilý, Poloprofesionální |
|---|
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | DSCRX1RM3B.CEC |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Dobíjecí baterie NP-FW50, krytka objektivu, krytka patice pro příslušenství, držák okuláru, popruh přes rameno, ochranná tkanina |
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Kompakt |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 95 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 98 % |
| Konstrukce a zpracování | 95 % |
| Ovládání | 90 % |
| Funkční výbava | 90 % |
| Poměr cena/výkon | 85 % |
Ke stažení
| Návod |
Doporučené příslušenství
- Doporučujeme
- Filtry
- Paměťové karty
- Pouzdra, brašny, batohy
- Systémové blesky
- Stativy
- Čtečky karet
- Poutka / popruhy
- Stabilizátory
- Dálkové / kabelové spouště
- Síťové zdroje
- Mikrofony
- Akumulátory / baterie
- Krytky objektivu
- Pouzdra na karty / baterie
- Ergonomické gripy
- Nabíječky
- Použité filtry
- Další produkty
Doporučujeme
Filtry
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čtečky karet
Poutka / popruhy
Stabilizátory
Dálkové / kabelové spouště
Síťové zdroje
Mikrofony
Akumulátory / baterie
Krytky objektivu
Pouzdra na karty / baterie
Ergonomické gripy
Nabíječky
Použité filtry
Další produkty
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Hlídat dostupnost Sony CyberShot DSC-RX1R III použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Sony CyberShot DSC-RX1R III použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Sony CyberShot DSC-RX1R III
Související články s Sony CyberShot DSC-RX1R III
Vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší filmový plakát a video podcast
V březnovém kole naší velké fotosoutěže Rok s Megapixelem jsme si pro vás připravili trochu netradiční téma. Soutěžním úkolem bylo vytvořit filmový plakát ve stylu hollywoodských produkcí.…
MARTIN LUKEŠ • 29. 4. 2026 v 15:52

AI ve videu: Pomocník nebo zabiják řemesla? Jak mění způsob tvorby audiovizuálního obsahu
Umělá inteligence se stává nedílnou součástí moderní videoprodukce. Od automatických úprav obrazu až po generování obsahu. Veřejnost je v názoru na toto téma rozdělená: někoho videa generovaná AI…
MATYÁŠ ČENSKÝ • 24. 4. 2026 v 13:18

Jak natočit travel video
Cestujete do nějakého zajímavého místa a chystáte se natočit svůj zážitek? Kde ale začít? Co natáčet? A jak neskončit po příjezdu s kartou plnou záběrů, které nemají hlavu ani patu? V tomto článku…
MATYÁŠ ČENSKÝ • 22. 4. 2026 v 17:12

Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Dotazy k Sony CyberShot DSC-RX1R III
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.
















































Komentáře
O
Nebečte a kupte si něco jiného. Tohle si svou cílovku najde, Vy jí evidentně nejste.
Ogar, 28. 7. 2025 |Sony CyberShot DSC-RX1R III |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Martin, 28. 7. 2025 |Sony CyberShot DSC-RX1R III |Reagovat
P
ps: Předejte Prosím Sony ČR
Peťas, 19. 7. 2025 |Sony CyberShot DSC-RX1R III |Reagovat
P
Měl-li by za 125(!!!)k Kč EVF s VÍCE jak mizernými 2,36(!!!)Mpx :( /..zvláště pak při 61(!!!)Mpx snímači../ + min. Vzhůru VÝKLOPNÝ LCD /..fakt NECHÁPU, PROČ u primárně (semi)PROFI (nejen)STRÝŤÁKU NENÍ../ + alespoň m(icro)SD ZÁLOHU, Jdu Do Něj, ale 'takhle'... :(((
Peťas, 19. 7. 2025 |Sony CyberShot DSC-RX1R III |Reagovat