011434
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Sony DSC-H9 stříbrný
- Rozlišení snímače: 8,1 Mpx
- Optický zoom: 15 x
- Velikost displeje: 3 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: MS (Memory Stick)
Sháníte Sony DSC-H9 stříbrný?
„Sony DSC-H9 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 17.06.2008

Sony DSC-H9 stříbrný
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Společnost Sony se v poslední době snaží zaujmout hlavně ve třídě elektronických zrcadlovek s velkým zoomem. Model H9 je tomu zdárným příkladem. Jedná se o špičkovou „nepravou" zrcadlovku, která je přímo nabita všemi moderními a užitečnými funkcemi, které si jen dokážeme představit. Na…
Popis a parametry
Digitální EVF zrcadlovka s širším rozsahem zoomu (15x optický zoom 31-465 mm), než její předchůdce nabízí kromě jiného také vyšší rozlišení 8,1 Mpx a výklopné LCD s úhlopříčkou 3,0 palce. Tyto parametry napovídají, že je tento přístroj určen pro náročné amatérské fotografy, režimy Auto, P, A, S, M, ISO 80-3200
Černý fotoaparát Cyber-shot H9B - Rozšiřte své fotografické možnosti s obj. ZEISS® s 15x opt. zoomem, režimem NightShot, ručními ovl. prvky, rozl. 8,1 efekt. megapixelů, dvoj. techn. proti rozmazání snímku a techn. rozpoznání obličeje, výstupem HD, výklopným 3palcovým displ. LCD a elektr. hledáčkem.
- 8,1 efektivních megapixelů
- Výstup ve vysokém rozlišení Full HD 1080 pro zobrazení fotografií na televizoru HD (pomocí volitelného kabelu)
- 15x optický zoom, 25,5x funkce HD Smart Zoom, 30x digitální zoom, až 76x funkce Smart Zoom
- Režim NightShot pro fotografování v úplné tmě pomocí infračervené technologie
- Zvlášť velký výklopný 3palcový (7,5cm) displej LCD a elektronický hledáček
- Ruční ovládací prvky a pokročilý režim Sport (vysoká rychlost závěrky a inteligentní nepřetržité automatické zaostření)
- Dvojitá technologie proti rozmazání snímku spojuje stabilizátor obrazu Super SteadyShot a vysokou citlivost ISO 3200 (REI)
- Funkce rozpoznání obličeje automaticky vyhledá a zaměří obličeje na obrázku
- Objektiv Carl Zeiss® Vario-Tessar®
- Režim Makro 1cm pro záběry obzvláště zblízka
- Procesor BIONZ pro vylepšenou kvalitu obrazu a rychlý provoz
- Technologie DRO pro automatickou opravu kontrastu a expozice
- Retušování ve fotoaparátu, včetně opravy červených očí a oříznutí
- Prezentace s hudbou ve vysokém rozlišení pro přehrávání na displeji LCD ve fotoaparátu nebo na televizoru HD (16:9), dodává se s dálkovým ovladačem
- Formát MPEG Movie VX (standard VGA - režim filmování se zvukem 30 snímků za sekundu)
- Standard PictBridge pro přímé připojení k tiskárně bez potřeby počítače
- Doba životnosti baterie s funkcí STAMINA až 250 snímků (podle normy CIPA se zapnutým displejem LCD)
- Ergonomické černé tělo
- Interní paměť 31 MB
- Snadná obsluha díky průvodci nabídkou na obrazovce
- Nabídka na obrazovce s výběrem ze 17 jazyků: čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, italština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština, turečtina
- Součástí dodávky je: dobíjecí baterie, nabíječka, kabely AV a USB, dálkový ovladač, kroužek adaptéru objektivu, clona na objektiv, kryt objektivu, popruh přes rameno a software
- Kompatibilní s širokou řadou volitelného příslušenství společnosti Sony
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 3264x2448, 2592x1944, 3264x2176 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 15 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 31-465 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 31 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 465 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Rychlost sériového snímání | 2,2 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 109,5 x 83,4 x 85,7 |
|---|---|
| Hmotnost | 407 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | MS (Memory Stick) |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | dobíjecí baterie, nabíječka, kabely AV a USB, dálkový ovladač, kroužek adaptéru objektivu, clona na objektiv, kryt objektivu, popruh přes rameno a software |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,031 GB |
|---|
Související články s Sony DSC-H9 stříbrný
Související články s Sony DSC-H9 stříbrný
Posuňte svou Sony Alpha A7R VI na vyšší úroveň: GM optika se slevou 5 000 Kč a vertikální grip VG-C6 se slevou 2 500 Kč!
Pro všechny fotografy i videomakery máme skvělou zprávu! Pokud si pořídíte novou Sony Alpha A7R VI společně s vybraným příslušenstvím, čekají na vás skvělé slevy.
včera v 14:18

Novinky ve světě fotografie a videa | Květen 2026
Květnové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má reálný dopad: technicky pokročilé produkty, zajímavé posuny ve funkcích nebo…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 15. 5. 2026 v 14:09

Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Dotazy k Sony DSC-H9 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.




Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 6. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
JA
Jana A., 7. 6. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 6. 5. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
HN
Honza N., 6. 5. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 14. 4. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
R
Radek, 11. 4. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 5. 2. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
P
Petr, 4. 2. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 3. 1. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
J
Jirka, 1. 1. 2008 |Sony DSC-H9 stříbrný |Reagovat
Všechny dotazy (16)