Recenze Sony DSC-M2

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • stylový fotoaparát se zajímavým designem
  • kombinace fotoaparátu a kamery
  • videozáznam ve formátu MPEG-4 se stereo zvukem
  • 2,5-palcový LCD s rozlišením 5,1 Mpx
  • rychlé zoomování
  • přehledné menu
  • kovové tělo

Co se nám nelíbí

  • časová prodleva od nastartování až po exponování
  • rozložení ovládacích prvků
  • vysoká cena přístroje

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Sony DSC-M2 od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Sony DSC-M2 v Galerii

Představení Sony DSC-M2

Představení Sony DSC-M2

Fotoaparát se zajímavým a originálním designem, který nalezne své uplatnění především mezi výstředními uživateli.

Popis a parametry

Popis a parametry

Ergonomický fotoaparát s režimem filmu vysoké kvality (záznam MPEG-4), rozlišení 5,1 Mpx, 3x zoom ojektiv ZEISS (eqv.38-114 mm), video VGA 640 × 480 pixelů 30 obr./s., váha 180g.

Výjimečný styl a funkčnost
Již na první pohled je možné říci, že fotoaparát Cyber-shot M2 je neobvyklý. Z elegantního, vertikálně konstruovaného hliníkového těla je zcela zřejmé, že tenhle fotoaparát je skutečně zvláštní. Jeho tvar dokonale padne do ruky a umožní vám snadné fotografování a filmování jednou rukou.

Obsluha je mimořádně jednoduchá: jestliže lehce zatlačíte na displej LCD, ten se vyklopí o 90° na stranu a zároveň se zapne fotoaparát. Na velká tlačítka a ergonomické kolečko Shuttle pro výběr funkcí lze snadno dosáhnout palcem, takže umožňují intuitivní obsluhu.

To však není všechno: technologie skrytá uvnitř přístroje je také velmi působivá. Díky rozlišení 5,3 megapixelu a objektivu Carl Zeiss® Vario-Tessar® máte ostré snímky plné detailů na dosah ruky. Dokonalé zpracování se pak postará o menší výskyt chyb při kompresi a o vynikající snímky - dokonce i za nedostatečného osvětlení.

Avšak speciálním rysem modelu M2 je úctyhodná řada funkcí přehrávání a rovněž integrovaná funkce alba, do něhož lze uložit až 1 100 snímků. Pomyslnou třešničku na dortu pak představuje rozsáhlý balíček softwaru, jenž je součástí dodávky fotoaparátu.

Váš obrazový deník
Pravděpodobně tou nejvýjimečnější vlastností fotoaparátu Cyber-shot M2 je funkce „Pocket Album“ (kapesní album). Když tímto přístrojem pořídíte snímek, fotoaparát M2 jej automaticky zkopíruje v rozlišení VGA (640 × 480 pixelů) do interní paměti fotoaparátu. Kapacita paměti fotoaparátu postačuje pro uložení až 1 100 snímků, které jsou roztříděny podle data pořízení.

Své oblíbené snímky si tedy můžete nosit s sebou, třeba jako osobní obrazový deník. Obsah „Pocket Album“ (kapesního alba) lze jednoduše vyvolat v režimu přehrávání, po stisknutí příslušného tlačítka. Miniaturní snímek vám poskytne přehled obsahu uloženého v daném měsíci. Ergonomicky umístěné kolečko Shuttle pro výběr funkcí umožňuje vybrat určitý měsíc a den a zobrazit obsah na displeji nebo na obrazovce televizoru prostřednictvím připojení fotoaparátu ke stanici Cyber-shot Station. A to dokonce i v případě, že ve fotoaparátu není vložena karta Memory Stick™.

Těšte se ze svých vzpomínek kdykoli a kdekoli chcete anebo je sdílejte se svou rodinou a přáteli - díky fotoaparátu Cyber-shot M2.

Prezentace na dlani
Další mimořádnou funkcí modelu M2 je integrovaná prezentace a funkce filmování. Své obrázky, pořízené ve formě snímků anebo krátkých filmů, si můžete snadným a praktickým způsobem prohlížet buď z karty Memory Stick™ anebo z oddílu „Pocket Album“ (kapesní album) na displeji fotoaparátu anebo na obrazovce externího zařízení připojeného ke stanici Cyber-shot Station. K dispozici je volba z dvanácti nastavení, jež obsahují tři rychlosti a čtyři hudební témata na pozadí. Ty vám umožní přizpůsobit prezentaci svým požadavkům na rychlost a také své náladě.

Chtěli byste prezentaci doprovodit hudbou podle vlastního výběru? S modelem M2 to není žádný problém. Pomocí dodaného softwaru Picture Package 1.2.1 můžete snadno změnit předem nainstalovaná hudební témata a poté si vychutnat své oblíbené melodie spolu s oblíbenými snímky. Vaše vzpomínky tak budou skutečně osobní.

Flexibilní a kompatibilní
Stanice Cyber-shot Station, která je součástí dodávky, slouží k připojení fotoaparátu M2 k prakticky libovolnému externímu zařízení. Ať už si chcete své snímky či filmy prohlížet na obrazovce televizoru anebo je jen vytisknout, jednoduše vložte fotoaparát M2 do stanice Cyber-shot Station a můžete začít.

Kromě komplexní sady příslušenství dostanete také softwarový balíček Nero Vision Express 3, jenž umožňuje vypálit snímky a filmy na disky DVD pomocí počítače a poté je sledovat na přehrávači DVD anebo je sdílet s přáteli a rodinou.Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt

Obrazový snímač

Formát snímače 1/2,5
Rozlišení 5 Mpx
Rozlišení fotografií 2048x1536, 640x480, 1280x960, 2592x1944
Obrazový snímač CCD
Poměr stran snímku 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače Ne

Objektiv

Optický zoom 3 x
Digitální zoom 2
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 38-114
Minimální ohnisková vzdálenost 38 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 114 mm

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 50 cm
Makro od 1 cm

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Bodové
ISO - minimální citlivost 64
ISO - maximální citlivost 400

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 1
Nejkratší expoziční čas 1/1000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 2,5 "

Záznam

Typ paměťového media MS (Memory Stick)
Formáty souborů JPEG, MPEG-4

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 51 x 123 x 32
Hmotnost 240 g

Ostatní

Číslo produktu 4905524311266
Značka Sony

Zobrazit popis a parametry