PN: 4905524318111, ID: 011438

Digitální kompakt Sony DSC-N1

 • Značka: Sony
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 3 x

Sháníte Sony DSC-N1?

„Sony DSC-N1“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Sony DSC-N1?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Ultrakompaktní digitální fotoaparát, rozlišení 8 Mpx, 3x optický zoom (38-114 mm), F 2,8-5,4, ISO 64, 100, 200, 400, 800, závěrka 30-1/1000 s, dotykové LCD 3,0 in, paměťové karty MS Duo a MS PRO Duo, rozhraní USB 2.0, AV výstup, rozměry 94 x 60 x 20 mm, hmotnost 113 g Produktová sekce: Digitální kompakty Sony

Parametry a popis

Sony Cyber-shot N1 je perfektní kombinací jednolitého designu, zábavného fotografování a sdílení zážitků s vynikající kvalitou obrazu. Fotoaparát obsahuje snímač Super HAC CCD s rozlišením 8,1 efektivních Megapixelů, což je dosud nejvyšší rozlišení u super kompaktních Cyber-shot. Velký třípalcový Clear Photo LCD Plus displej je navíc dotykovým displejem, což jsou dvě vlastnosti, které jsou u Sony Cyber-shot úplně poprvé. Trojnásobný optický zoom Carl Zeiss Vario-Tessar vytváří brilantní a ostrý obraz. To všechno je zabaleno v kompaktním hliníkovém těle, které je pouze 22,7 mm široké. Nová a jedinečná zobrazovací technologie, kapesní album a Slideshow s hudebními vlastnostmi vám zajistí nejzábavnější a nejrozmanitější fotografické zážitky, stejně tak jako zážitky z prohlížení, jaké kdy Sony nabízelo.

Velký displej, kterého se můžete dotýkat
Ohromný 3palcový hybridní dotykový LCD displej použitý v Cyber-shot N1 činí tento stylový digitální fotoaparát ještě jednodušším na užití. Dovolí vám při fotografování obsluhovat různé funkce anebo přehrávat zpět pouhým dotykem LCD displeje. Například s Free Spot AF funkcí můžete zaostřit přímo na objekt pouhým dotykem na LCD displeji. Podobně funkce jako menu, přehrávání, posun dopředu a zpět může být zajištěn pouhým dotykem nebo kreslením prsty napříč LCD displejem. Funkce malování nebo známky ocení především rodiny – za pomoci dodávaných stylů můžete fotografie doplnit uměleckými nebo dekorativními prvky.

Úplně nová technologie Clear Photo LCD Plus výrazně zvyšuje rozlišení a jasnost třípalcového LCD displeje. Barevný poměr NTSC zvýšený na 65 % vede k jasnější a živější kvalitě obrazu. LCD v sobě obsahuje hladkou antireflexní vrstvu, která zajišťuje lepší kvalitu obrazu než běžné zrnité/strukturované vrstvy. Ta také s větší efektivitou potlačuje odlesky, což zvyšuje kontrast displeje, zvláště venku na přímém slunci. Což je skvělé pro prohlížení fotografií s přáteli a s rodinou.

Zobrazujte a prohlížejte snímky kdykoli a kdekoli
Představte si, jak těžké by bylo album obsahující 500 vašich nejoblíbenějších fotografií. Nová funkce “kapesní album” (Pocket Album) od Sony vám umožní přenášet a na velkém LCD disleji fotoaparátu prohlížet až 500 vašich fotografií. Zvláštní vnitřní paměť je určena pro uchovávání snímků v náhledové velikosti VGA, což znamená, že je můžete prohlížet kdykoli chcete. Vnitřní kapesní album je skvělá možnost, jak sdílet vzpomínky nebo vyprávět historky přátelům. Snímky můžete prohlížet nejen na velkém LCD displeji, ale i na připojené televizní obrazovce. Když dosáhnete maximum kapacity, starší snímky jsou automaticky mazány, aby uvolnily místo pro nové (vybrané snímky samozřejmě mohou být uchráněny od vymazání). Snímky jsou samozřejmě ukládány ve formátu vysokého rozlišení na doplňkových paměťových kartách Memory Stick Duo™ nebo Memory Stick PRO Duo™, abyste si je mohli uložit na vaše PC nebo vytisknout.

Opravdu dynamické prohlížení snímků
Aby bylo prohlížení snímků ještě dokonalejší, nabízí Cyber-shot N1 funkci přehrávání snímků spolu s hudebním podkresem. Oživuje vaše obrázky tím, že je přehrává za pomoci různých stylů v režimech : 'aktivní', 'jednoduchý', 'stylový' a 'nostalgický' tak, že vaše obrázky budou zobrazovány náhodně, doprovázeny čtyřmi zvolenými melodiemi na podbarvení nálady. Přidat můžete melodii hudební kulisy podle vlastního výběru využitím nabízeného softwaru pro ukládání obrázků (Picture Package software). Můžete také využít funkci přenosu hudby (Music Transfer) k přidání vaší vlastní oblíbené hudby (z MP3 nebo z CD) do vnitřní paměti fotoaparátu, k další personifikaci vašich snímků. Aby vaše vzpomínky byly co nejlépe uchovány, fotoaparát jde ještě o krok dále, míchá a zaostřuje do a od obrázků, takže prohlížení obrázků je opravdu dynamické, podobné filmu.

Nemusíte ani čekat než se dostanete domů, přehrávání si můžete naplno užít kdykoli, stačí jen přepnout na prohlížení snímků s režimem hudby a fotoaparát se postará o zbytek! K dispozici je také funkce 'normální' pro prohlížení bez náladové hudby.

Partnerství Sony a Carl ZEISS
Vybroušený hliníkový trup Cyber-shot N1 se může pyšnit jemnými liniemi a moderním designem a v Sony vyvinutým snímačem Super HAD CCD s 8,1 efektivními Megapixely. V kombinaci s trojitou zoomovací optikou Carl Zeiss Vario-Tessar zajistí křišťálově čisté snímky za každých okolností. Pokud potřebujete přibližovat ještě víc, není to žádný problém: fotoaparát využívá šestinásobní Precision Digital Zoom, a patnáctinásobný VGA Smart Zoom, aby vám pomohl zaměřit předměty z dálky i z blízka. Snímacím režimem 16:9 můžete pořizovat i širokoúhlé snímky pro přehrávání na Vašem širokoúhlém televizoru.

Vysoká citlivost snižuje rozmazávání
Rozmazávání snímků je velmi omezené díky vysoké citlivosti fotoaparátu Cyber-shot N1. Toto by obvykle vedlo ke zvýšené šumu, avšak použitím nově vyvinutého prvku Clear RAW NR je signál poměru šumu značně vylepšený. Originální algoritmický systém Clear RAW NR snižuje šum barevnosti a jasu, což umožňuje snímání s podstatně vyšší citlivostí (až do ISO 800). Toto zajišťuje pořizování snímků s menším šumem a lepším zaměřením na detail. Výhody této vlastnosti oceníte zejména při fotografování v horších světelných podmínkách nebo u pohybujících se objektů.

Stylové focení v pohybu
Se Cyber-shot N1 se zábava při fotografování stává samozřejmostí. Navzdory relativně velkému LCD displeji jeho lehký a kompaktní trup váží jenom 151g*. To je šikovný rozměr na to, aby byl vložen do tašky a využit pro každou příležitost na focení s rodinou nebo přáteli, nebo k focení pohádkových scenérií a vzpomínek z poslední dovolené. Ať se naskytne jakákoli situace, je možné ji zachytit jedním z osmi přednastavených scénických režimů.

Jen vyberte režim který upřednostňujete, jako je funkce šero, sníh nebo pláž, a rychlost uzávěrky i osvitu již byla předem nastavena pro pohodlné fotografování bez obav. Cyber-shot N1 také disponuje funkcí manuální nastavení expozice, pokud chcete více využít vaši vlastní kreativitu.

Vždy připraven
Výkon baterií není pro Cyber-shot N1 problémem – s vylepšenou technologií Sony STAMINA, můžete pořídit do 300 obrázků na jedno nabití dodávané lithiové baterie. Aby baterie udržely krok se snímacími možnostmi fotoaparátu, poskytuje Real Imaging procesor velice krátký čas odezvy. Pokud vám energie přesto dojde, baterie znovu nabijete s pomocí dodané nabíječky.

Větší přitažlivost
Cyber-shot N-series také podporuje PictBridge, standard pro tisknutí přímo na kompatibilních fotografických tiskárnách PictBridge, jako je Sony DPP-FP50. Doplňková Cyber-shot Station ještě víc ulehčuje připojení na PC, tiskárnu nebo televizor. Pro Cyber-shot N1 je také k dispozici větší rozsah doplňkového příslušenství, jako je kožený kufřík a pouzdro pro focení pod vodou do hloubky 40 doplněný o kontrolu základních funkcí (jako náhrada za standardní provoz dotykového displeje).

Váš jazyk
Sony rozšířilo u Cyber-shot N1 výběr jazyků v menu na 15, což je další prvek usnadňující obsluhu. Menu nyní komunikuje: česky, anglicky, francouzsky, německy, italsky, španělsky, portugalsky, holandsky, rusky, švédsky, norsky, dánsky, finsky, polsky a maďarsky.

Design
Design ve tvaru obdélníku ze zaoblenými rohy byl inspirován jednoduchou funkčností dotykového LCD displeje. Celá zadní strana Cyber-shot N1 je provedena v elegantní černé, s klíčovými kontrolkami v modré, pro usnadnění použití. Přední strana je designována jako elegantně vyrobený hliníkový pás doplněný dvoubarevným pláštěm objektivu. Ostrý kontrast stříbrné a černé určuje jedinečný pohodový, zároveň však solidní styl fotoaparátu Cyber-shot N1.

Výhody procesoru Real Imaging
Procesor Real Imaging byl navržený Sony tak, aby zajišťoval kratší čas spouštění, zlepšoval reprodukci barev a zvyšoval odstup signálu od šumu, což vede k vyšší kvalitě obrazu a funkci fotoaparátu. Díky procesoru Real Imaging je možné využít i funkci snímání Burst. Procesor také přispívá k efektivnějšímu využití energie a delší životnosti baterií u Cyber-shot N1. Umožňuje také nahrávání videosnímků v kvalitě high resolution záznamem ve formátu MPEG Movie VX Fine (640 x 480, 30 snímků za sekundu) - čas záznamu je limitovaný pouze kapacitou vaší doplňkové paměti Memory Stick PRO Duo™ .

Flexibilita
Kamera má několik vyspělých funkcí automatického ostření (Auto Focus – AF) včetně režimu ostření Multi-Point (5 bodů), vyvážení, Spot a Free Spot (při využití dotykového panelu). Stejně tak jako možnosti saturace, kontrastu a ostrosti. Další flexibilní použití nabízí funkce Light Metering, blesku, vyvážení bílé a režimy snímání. Funkce histogramu zobrazuje okamžitou distribuci světla ve snímku jako graf na LCD displeji, což je vynikající pomůckou k posouzení správné expozice.

Paměť
Fotografování bez obav se stává realitou u Cyber-shot N1 díky jeho 26 MB interní paměti. Nyní můžete fotografovat a ukládat snímky nejen na doplňkové paměťové karty Sony Memory Stick Duo™ nebo Memory Stick PRO Duo™, ale I do vnitřní paměti, takže si můžete být jisti, že už nikdy nezmeškáte žádnou skvělou příležitost k focení. Další samostatná vnitřní paměť je vyhrazená pro funkci kapesního alba.

Konektivita
Možnosti připojení zahrnující vysokorychlostní USB 2.0 a zlepšenou verzi PictBridge rozhraní nabízí jednoduché připojení Cyber-shot N1 přímo na kompaktibilní tiskárnu bez nutnosti připojení na PC. A/V konektivita umožňuje připojení na televizor pro přehrávání a sdílení snímků, dále přehrávání videosnímků ve formátu MPEG Movie VX Fine, využití funkce kapesní album nebo prohlížení obrázků s hudebním podkresem. Doplňková Cyber-shot Station činí nabíjení a připojování k PC, tiskárně nebo televizoru ještě jednodušším.

Klíčové vlastnosti:

 • 8,1 efektivních Megapixelů
 • Clear Photo LCD Plus (třípalový hybridní, 230k pixels)
 • Obsluha dotykovým LCD displejem
 • Optiku Carl Zeiss Vario-Tessar
 • 3x optický zoom, až 15x Smart Zoom, 6x Precision Digital Zoom
 • Vysoká citlivost s redukovaným šumem (ISO800)
 • Funkce kapesní album (Pocket Album)
 • Přehrávání snímků s hudebním podkresem
 • Free Spot AF by Touch Screen
 • Clear RAW NR (redukce šumu)
 • Rychlý provoz (spouštění 1,65 sekundy, prodleva času závěrky 0,28 sekundy, prodleva uvolnění závěrky 0,01 sec)
 • Životnost baterií s funkcí STAMINA (asi 300** snímků)
 • Kompaktní vysoce kvalitní hliníkové tělo
 • Procesor Real Imaging
 • Funkce malování na snímcích
 • Formát 16:9 pro širokoúhlé TV
 • Vnitřní paměť 26MB (navíc další vnitřní paměť pro funkci kapesní album)
 • LCD – zorné pole 100%
 • MPEG Movie VX Fine s audiozáznamem
 • Zobrazení histogramu
 • AF osvětlovač
 • Rozhraní USB 2.0 pro vysokorychlostní přenos
 • Scénické režimy (8)
 • Cyber-shot Station (doplňková)
 • Kompaktibilní s protokolem PictBridge
 • Menu v 15ti jazycích (komunikuje česky, anglicky, francouzsky, německy, italsky, španělsky, portugalsky, holandsky, rusky, švédsky, norsky, dánsky, finsky, polsky a maďarsky)Ostatní
Značka: Sony
Příslušenství v balení: Baterie (NP-BG1), nabíječka (BC-CSG), víceúčelový kabel, poutko na zápěstí, pero, disk CD-ROM
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,8
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1280x960, 2592x1944, 3264x2448, 640x480
Poměr stran snímku: 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 6
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 38-114
Minimální ohnisková vzdálenost: 38 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 114 mm
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 6 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 64
ISO - maximální citlivost: 800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/1000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Scénické režimy: Soumrak, Portrét za soumraku, Měkký portrét, Krajina, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Svíčka
 
LCD
Rozlišení displeje: 230400
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: MS (Memory Stick)
Formáty souborů: JPEG, MPEG
Rozlišení videa: VGA (640×480)
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 94 x 60 x 20
Hmotnost: 139 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Sony DSC-N1 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Sony DSC-N1, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Sony DSC-N1

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, protože není ani v nabídce u dodavatele.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.12.2007 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Proč již není produkt "Sony DSC-N1" ve Vaší nabídce?

  Jiří Sládek, 28.12.2007 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, ceny nemám na starosti, ale stává se, že dodavatel změní ceníky a to má samozřejmě vliv i na naše ceny...

  Luděk Bouška - Megapixel, 13.10.2006 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Mohu se zeptat, proč jste zvýšili cenu u tohoto fotoaparátu o 3000Kč? Děkuji

  Anonymní, 12.10.2006 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím