011479
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Sony DSC-T2 bílý
- Rozlišení snímače: 8,08 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,7 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: MS (Memory Stick)
Sháníte Sony DSC-T2 bílý?
„Sony DSC-T2 bílý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 01.08.2008

Sony DSC-T2 bílý
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Společnost Sony se v současné době specializuje na ultrakompaktní fotoaparáty, které zaujmou nejen funkcemi, ale také velice zajímavým a elegantním designem. Ve stejném duchu je konstruován i nový model Sony T2, který na první pohled připomíná cokoliv jiného jen ne fotoaparát. Pro mnohé pak…
Popis a parametry
Stylový kompaktní digitální fotoaparát Sony T 2 s interní pamětí 4 GB, stabilizace obrazu, dotykové LCD 2,7 palce, rozlišení 8 Mpx, 3x optický zoom, ISO až 3200, manuální režimy, 129 g.
Vysoce módní vzhled, pokročilá technologie
- 8,1 efektivních megapixelů s obrazovým procesorem BIONZ pro vylepšenou kvalitu obrazu s nízkým šumem a citlivým ovládáním
- Velká 4GB interní paměť Flash s kapacitou pro uložení tisíců snímků
- Funkce fotoalba automaticky třídí snímky pro rychlé vyhledávání podle titulu, datumu nebo seznamu oblíbených
- Snadné odesílání snímků na fotoblogy a webové stránky pro sdílení obrázků bez potřeby speciálního softwaru
- Detekce obličeje zajišťuje jasné snímky přátel a rodiny s přesnou expozicí
- Funkce Smile Shutter zajistí fotografování v okamžiku, kdy se osoba usměje
- Velký 2,7palcový dotykový displej Clear Photo LCD Plus pro snadné ovládání
- Výstup Full HD s režimem PhotoTV HD pro optimální zobrazení na novém televizoru BRAVIA (vyžaduje volitelný kabel) a pro prezentace s hudbou ve vysokém rozlišení
- Dvojnásobná technologie proti rozmazání snímků s vysokou citlivostí a optická stabilizace obrazu Super SteadyShot pro jasnější snímky při nízkém osvětlení
- Album vytváří montáž snímků na displeji a atraktivní motivy pozadí
- Funkce retušování ve fotoaparátu zahrnuje redukci červených očí a efekty filtrů
- Doba životnosti baterie s funkcí STAMINA až 280 snímků (podle normy CIPA se zapnutým displejem LCD)
Vzhled a vlastnosti, které vyniknou nad ostatními
Nyní je snadné mít fotografické vzpomínky na vzácné okamžiky života stále při ruce, v kapse nebo kabelce.
Fotoaparát Cyber-shot T2 se skvělým designem vystupuje z davu díky úchvatnému vzhledu a možnostem výběru z provedení v různých módních barvách.
Nabízí však mnohem více než jen pěkný vzhled. Díky své velkokapacitní paměti a vestavěným funkcím fotoalb dokáže fotoaparát Cyber-shot T2 uložit a spravovat všechny vaše digitální snímky, abyste je mohli prohlížet kdykoliv.
Fotoaparát T2 usnadňuje výběr oblíbených snímků, které chcete odeslat na blogy a webové stránky pro sdílení obrázků.
Vynikající kvalita fotografování
Fotoaparát Cyber-shotT2 nabízí v první řadě skvělé snímky, a to díky vysoce kvalitnímu objektivu Carl Zeiss® s 3x optickým zoomem a rozlišení 8,1 efektivních megapixelů zajišťujícímu ostřejší, čistší snímky.
Obrazový procesor BIONZ zajišťuje vysoce citlivý výkon při fotografování a doladění snímků pro úchvatné výsledky.
Dvojnásobná technologie proti rozmazání společnosti Sony spojuje vysokou citlivost s optickou stabilizací obrazu Super SteadyShot a zajišťuje ostřejší snímky, ať fotografujete v interiéru z ruky nebo při špatném osvětlení.
Více šťastných tváří
Výkonná technologie rozpoznání obličeje společnosti Sony optimalizuje zaostřování, expozici, blesk a další nastavení, takže můžete vytvářet působivější portréty přátel a rodiny.
Funkce Smile Shutter je skvělá pro každého, kdo fotografuje snímky s lidmi, protože fotografování se spustí pouze v okamžiku, kdy se někdo usměje.
Pouhým dotykem na displeji můžete zvolit jednu tvář ze skupiny přátel, takže fotoaparát fotografuje pouze, když se usměje tato osoba. Výsledek? Mnoho šťastných tváří a méně zkažených snímků.
Více možností, jak si vychutnat své snímky
Dokonalý náhled všech vašich snímků si vychutnáte na velkém, jasném 2,7palcovém dotykovém displeji LCD, díky němuž je použití fotoaparátu T2 dokonale snadné.
Chcete-li získat ještě větší obrázky, jednoduše připojte fotoaparát T2 k jakémukoliv televizoru BRAVIA nebo zařízení HD Ready pomocí volitelného propojovacího kabelu HD.
Nový režim PhotoTV HD přináší kvalitu fotografií, která bere dech, a to v kombinaci s nejnovější generací televizorů BRAVIA. Výsledky musíte vidět, abyste jim uvěřili. Navíc si můžete vychutnat prezentace ve vysokém rozlišením s hudebním doprovodem.
Místo pro všechny vaše vzpomínky
Velkokapacitní 4GB interní paměť Flash poskytuje dostatek místa k uložení přibližně 1250 vysoce kvalitních snímků. Při rozlišení VGA má kapacitu na více než 40 000 snímků, což mohou být celoživotní vzpomínky.
A proč neosvobodit zbylou sbírku fotografií z vašeho počítače? Chcete-li mít své vzpomínky stále po ruce v kapse nebo tašce, přeneste vše do fotoaparátu T2. Poté je můžete sdílet s přáteli a rodinou, když jste venku a bavíte se.
Snadné sdílení fotografií a odesílání snímků bez komplikací
Blogy a webové stránky pro sdílení obrázků přidají prohlížení snímků další rozměr. Označování, vybírání a odesílání oblíbených snímků může být zdlouhavá a nepříjemná práce, neplatí to však u fotoaparátu Cyber-shot T2.
Nová technologie Sharemark společnosti Sony usnadňuje označování a automatické změny velikosti vybraných snímků. Skvěle tak šetří čas a umožňuje připravit snímky na odeslání, i když právě nejste u počítače.
Když se připojíte online, snímky můžete odeslat na fotografické blogy a weby pro sdílení obrázků.
S fotoaparáty Cyber-shot T2 již nemůže být sdílení zážitků snadnější.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,08 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 1920x1080, 640x480, 3264x2448, 2592x1944, 3264x2176 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 1 cm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 6 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Rychlost sériového snímání | 2 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 86,8 x 56,8 x 20,2 |
|---|---|
| Hmotnost | 129 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | MS (Memory Stick) |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Sada dobíj. baterií (NP-BD1), nabíječka baterií, víceúč. kabel, napáj. šňůra, poutko na zápěstí, pero, disk CD-ROM, adaptér konektoru, krátký kabel USB, dlouhý kabel USB, adaptér USB pro multikonektor |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 4 GB |
|---|
Související články s Sony DSC-T2 bílý
Související články s Sony DSC-T2 bílý
Novinky ve světě fotografie a videa | Květen 2026
Květnové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má reálný dopad: technicky pokročilé produkty, zajímavé posuny ve funkcích nebo…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 15. 5. 2026 v 14:09

Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Dotazy k Sony DSC-T2 bílý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.





Komentáře