011570
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Sony DSC-W40
- Rozlišení snímače: 6 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: MS (Memory Stick)
Sháníte Sony DSC-W40?
„Sony DSC-W40“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 09.02.2007
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Sony DSC-W40?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 319 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Sony DSC-W40
Alternativy k již neprodávanému Sony DSC-W40

Sony DSC-W40
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Tento přístroj je jeden ze série elegantních kovových modelů, které jsou zajímavé nejenom vzhledem, ale také svou pohotovostí a rychlostí. Určitě se nejedná o přístroj určeným zvláště nadšeným fotografům, neboť v přístroji chybí manuální nastavení času a clony. Na druhou stranu má všechny…
Popis a parametry
Kompaktní digitální fotoaparát, rozlišení 6 Mpx, 3x optický zoom Carl Zeiss, ISO až 1000, české menu, pouzdro a kovový řetízek v balení
- 6,0 efektivních megapixelů
- Objektiv Carl Zeiss® Vario-Tessar®
- 3x optický zoom, až 13x funkce Smart Zoom, 6x přesný digitální zoom
- „Technologie proti rozmazání snímku" - vysoká citlivost ISO1000
- Životnost baterií s funkcí Stamina (přibližně 400 snímků dle normy CIPA)
- Displej LCD 2,0" (5,1 cm)
- Redukce šumu Clear RAW NR
- Procesor Real Imaging
- Režim Makro 2 cm
- Režim 16:9 pro širokoúhlé televizory
- Interní paměť 32 MB
- Formát MPEG VX Fine s ozvučením
- LCD - zorné pole 100 %
- Osvětlovač AF
- Indikátor histogramu
- Vysokorychlostní přenos přes rozhraní USB 2.0
- Kompatibilní s výměnnými objektivy (volitelné)
- Režim Scene Selection
- Kompatibilní s protokolem PictBridge
- Nabídka v 15 jazycích (angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština, portugalština, holandština, ruština, švédština, norština, dánština, finština, polština, maďarština, čeština)
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 6 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 1632x1224, 2816x2112 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
|---|---|
| Makro od | 2 cm |
Expozice a fotografování
| Digitální zoom | 6 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1000 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 85000 |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, MPEG, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 89 x 59 x 23 |
|---|---|
| Hmotnost | 123 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | MS (Memory Stick) |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | kožené pouzdro, kovový řetízek, akumulátor, nabíječka, kabel USB, zápěstní popruh, disk CD-ROM |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Kompakt |
Související články s Sony DSC-W40
Související články s Sony DSC-W40
Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Tour se Sony A7 V startuje | Praha | Brno | Ostrava
O nové Sony Alpha A7 V se toho od jejího uvedení napsalo už hodně. Tabulkové parametry známe všichni, ale jak si toto hybridní tělo vede, když začne tvrdá dřina v terénu? Odpovědi mají fotografové…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 12. 3. 2026 v 10:11

Novinky ve světě fotografie a videa | Prosinec 2025
Prosincové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 10. 12. 2025 v 14:31

Dotazy k Sony DSC-W40
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.




Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 13. 8. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
A
Děkuji za odpoveď
Aneta, 10. 8. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 23. 1. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
L
jak dlouho asi vydrzi baterka ??????? dekuji
Lenka, 23. 1. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 6. 1. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
M
Mirek, 5. 1. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 4. 1. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
N
Nela, 3. 1. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
N
Nela, 3. 1. 2007 |Sony DSC-W40 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 28. 11. 2006 |Sony DSC-W40 |Reagovat
Všechny dotazy (19)