011577
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Sony DSC-W55 stříbrný
- Rozlišení snímače: 7,2 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: MS (Memory Stick)
Sháníte Sony DSC-W55 stříbrný?
„Sony DSC-W55 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 31.03.2009

Sony DSC-W55 stříbrný
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Pokud hledáte malý kapesní přístroj, který pěkně fotí, je rychlý a má hledáček a kovové tělo, pak klidně čtěte dál, protože W55 tohle všechno může nabídnou. Na první pohled zaujme příjemným designem (na výběr je hned několik barevných variant), a ergonomickým rozvržením ovládacích prvků. V…
Popis a parametry
Kompaktní digitální fotoaparát s velkým displejem, který díky vysokému rozlišení a prvotřídnímu objektivu nabízí velmi kvalitní obrazové výsledky. Snadné ovládání potěší i méně zkušené fotografy. Rozlišení 7,2 Mpx, 3x otpický zoom (38-114 mm), režimy Auto, P, ISO 100-1000, LCD 2,5 palce, 116 g.
Fotoaparát Cyber-shot W55S - kompaktní a elegantní stříbrný design, s rozl. 7,2 efekt. megapixelů, vys. citlivostí pro fotografování za zhorš. světelných podmínek, objektivem ZEISS® s 3x opt. zoomem, velkým 2,5palcovým displejem LCD, životností baterií STAMINA a přední částí z leštěného hliníku.
- 7,2 efektivních megapixelů
- Vysoká citlivost ISO 1000 (REI) pro fotografování při zhoršených světelných podmínkách
- Objektiv Carl Zeiss® Vario-Tessar®
- 3x optický zoom 6x digitální zoom až 14x funkce Smart Zoom
- Velký 2,5palcový (6,2cm) displej LCD a optický hledáček
- Interní paměť s kapacitou bezstarostných 56 MB
- Tenký kompaktní stříbrný design s přední částí v provedení leštěného hliníku
- Procesor Real Imaging pro vylepšenou kvalitu obrazu a rychlý provoz
- Režim Makro 2 cm pro záběry zblízka
- Režim 16:9 pro přehrávání na širokoúhlém televizoru
- Formát MPEG Movie VX (standard VGA - režim filmování se zvukem 30 snímků za sekundu)
- Standard PictBridge pro přímé připojení k tiskárně bez potřeby počítače
- Snadná obsluha díky průvodci nabídkou na obrazovce
- Doba životnosti baterie s funkcí STAMINA až 380 snímků (podle normy CIPA se zapnutým displejem LCD)
- Nabídka na obrazovce s výběrem ze 17 jazyků čeština dánština holandština angličtina finština francouzština němčina řečtina maďarština italština norština polština portugalština ruština španělština švédština turečtina
- Součást dodávky dobíjecí baterie nabíječka kabely AV a USB poutko na zápěstí a software
- Kompatibilní s širokou řadou volitelného příslušenství společnosti Sony
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
| Makro od | 2 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 7,2 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 1632x1224, 3072x2304, 2592x1944, 3072x2048 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 38-114 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 38 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 114 mm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Digitální zoom | 6 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 10 |
| ISO - maximální citlivost | 1000 |
| Rychlost sériového snímání | 0,9 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1/8 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/2000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,9 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 88,9 x 57,1 x 22,9 |
|---|---|
| Hmotnost | 116 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | MS (Memory Stick) |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Sada dobíjecích baterií (NP-BG1), nabíječka baterií, víceúčelový kabel, poutko na zápěstí, disk CD-ROM |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,056 GB |
|---|
Související články s Sony DSC-W55 stříbrný
Související články s Sony DSC-W55 stříbrný
Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Tour se Sony A7 V startuje | Praha | Brno | Ostrava
O nové Sony Alpha A7 V se toho od jejího uvedení napsalo už hodně. Tabulkové parametry známe všichni, ale jak si toto hybridní tělo vede, když začne tvrdá dřina v terénu? Odpovědi mají fotografové…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 12. 3. 2026 v 10:11

Novinky ve světě fotografie a videa | Prosinec 2025
Prosincové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 10. 12. 2025 v 14:31

Dotazy k Sony DSC-W55 stříbrný
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.





Komentáře
Dobrý den, bohužel baterie ani nabíječka již není v prodeji. Každopádně se jdná o baterii Sony Sony NP-BG1.
Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 13. 1. 2021 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
PJ
Dobrý den Mám prosím dotaz. na fotoaparát SONY W55, Může někdo poradit. Vím, že je to starší digitální fotoaparát. Dá se sehnat baterie a nabíječka ? A případně manuál ?
Děkuji za každou radu
Pelikán Jan, 11. 1. 2021 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 16. 6. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
M
Monika, 10. 6. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 22. 5. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
K
chtěla bych si koupit nějaký pěkný, ale výkonný fotoaparát v ceně do 5000Kč. Rozmýšlím už delší dobu, ale pořád se nemohu rozhodnout. Velmi mě zaujal sony w 55, ale přijde mi, že má docela drahé příslušenství nebo spíš paměťovou kartu. Můžete mi doporučit nějaký podobně kvalitní foťák nebo se vyplatí koupit tady ten? Je lepší sony nebo panasonic, protože většina známých mi doporučuje koupit panasonic.
Kristina, 22. 5. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
Ano, video by mělo mít alespoň 30 sn/s, pak obraz není trhaný. Vše ostatní záleží na VAšich nárocích.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 5. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
M
Mirek, 9. 5. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
M
Michal, 8. 5. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 4. 4. 2008 |Sony DSC-W55 stříbrný |Reagovat
Všechny dotazy (96)