011585
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Sony DSC-W90 černý
- Rozlišení snímače: 8,1 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: MS (Memory Stick)
Sháníte Sony DSC-W90 černý?
„Sony DSC-W90 černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 06.07.2008
Vlastníte Sony DSC-W90 černý?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 353 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?

Sony DSC-W90 černý
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Tento model je určen všem, kdo hledají malý kapesní foťáček na dovolenou, rodinné snímky nebo pracovní účely, ale na druhou stranu chtějí mít obrazově kvalitní snímky ve vysokém rozlišení. U tohoto modelu zaujme na první pohled velice elegantní zpracování hliníkového těla. Kromě designu má…
Popis a parametry
Stylový fotoaparát Sony W 90 se stabilizací obrazu, hliníkové tělo, technologie rozpoznání obličeje a výborné rozlišení 8,1 Mpx napovídají, že od tohoto přístroje můžeme čekat nejen skvělé snímky, ale také dobrou odolnost, stejně jako jednoduché ovládání. 3x optický zoom, režimy Auto, Program AE, ISO až 3200, LCD 2,5 palce, optický hledáček.
Fotoaparát Cyber-shot W90 - pokročilý fotoaparát v hliníkovém provedení, s rozl. 8,1 efekt. megapixelů, výstupem HD, dvojitou technologií proti rozmazání snímku a technologií rozpoznání obličeje, obj. ZEISS® s 3x opt. zoomem, 2,5palcovým disp. LCD, hledáčkem a životností baterií STAMINA.
- 8,1 efektivních megapixelů
- Výstup ve vysokém rozlišení Full HD 1080 pro zobrazení fotografií na televizoru HD (pomocí volitelného kabelu)
- Dvojitá technologie proti rozmazání snímku spojuje stabilizátor obrazu Super SteadyShot a vysokou citlivost ISO 3200 (REI)
- Funkce rozpoznání obličeje automaticky vyhledá a zaměří obličeje na obrázku
- Objektiv Carl Zeiss® Vario-Tessar®
- 3x optický zoom, 5,1x funkce HD Smart Zoom, 6x digitální zoom, až 15x funkce Smart Zoom
- Velký 2,5palcový (6,2cm) displej LCD a optický hledáček
- Stříbrné hliníkové tělo, kompaktní design
- Procesor BIONZ pro vylepšenou kvalitu obrazu a rychlý provoz
- Technologie DRO pro automatickou opravu kontrastu a expozice
- Retušování ve fotoaparátu, včetně opravy červených očí a oříznutí
- Prezentace s hudbou ve vysokém rozlišení pro přehrávání na displeji LCD ve fotoaparátu nebo na televizoru HD (16:9)
- Doba životnosti baterie s funkcí STAMINA až 350 snímků (podle normy CIPA se zapnutým displejem LCD)
- Formát MPEG Movie VX (standard VGA - režim filmování se zvukem 30 snímků za sekundu)
- Standard PictBridge pro přímé připojení k tiskárně bez potřeby počítače
- Snadná obsluha díky průvodci nabídkou na obrazovce
- Interní paměť 31 MB
- Nabídka na obrazovce s výběrem ze 17 jazyků: čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, italština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština, turečtina
- Součást dodávky: dobíjecí baterie, nabíječka, kabely AV a USB, poutko na zápěstí a software
- Kompatibilní s širokou řadou volitelného příslušenství společnosti Sony
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 4 cm |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 8,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 640x480, 2592x1944, 3254x2448, 3072x2048 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 3:2, 4:3 |
|---|---|
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 3200 |
| Scénické režimy | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 1 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1600 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 115000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|---|
| Směrné číslo blesku | 3,3 |
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 91 x 58 x 22,9 |
|---|---|
| Hmotnost | 124 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | MS (Memory Stick) |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Sada dobíjecích baterií (NP-BG1), nabíječka baterií, víceúčelový kabel, poutko na zápěstí, disk CD-ROM |
|---|---|
| Značka | Sony |
| Typ produktu | Kompakt |
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,031 GB |
|---|
Související články s Sony DSC-W90 černý
Související články s Sony DSC-W90 černý
Novinky ve světě fotografie a videa | Květen 2026
Květnové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má reálný dopad: technicky pokročilé produkty, zajímavé posuny ve funkcích nebo…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 15. 5. 2026 v 14:09

Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Velikonoční nadílka v Megapixelu: Ulovte si svůj fotobatoh!
Letošní Velikonoce vajíčka nebarvíme, ale plníme cenami, které vám udělají radost při každém focení. Zastavte se v týdnu od 7. 4. do 11. 4. na našich prodejnách v Praze, Brně nebo Ostravě a odejděte…
7. 4. 2026 v 3:20

Sony Summer Cashback: Získejte zpět až 7 500 Kč!
Vybavte se na sezónu špičkovou technikou Sony a ušetřete. V rámci akce Summer Cashback můžete při nákupu vybraných těl, objektivů a příslušenství v období od 1. dubna do 31. července 2026 získat část…
31. 3. 2026 v 22:22

Dotazy k Sony DSC-W90 černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.



Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 25. 2. 2008 |Sony DSC-W90 černý |Reagovat
J
Jana, 22. 2. 2008 |Sony DSC-W90 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 10. 4. 2007 |Sony DSC-W90 černý |Reagovat
L
P.S. Jaký je tedy rozdíl mezi tímto a W80?
Linda, 9. 4. 2007 |Sony DSC-W90 černý |Reagovat
M
A také mu chybí optické stabilizace...
Tento typ je vlastně vylepšením Sony W80- jaktože tedy W80 stabilizaci má a tento ne?...
Nebyl by lepší ten Panasonic DMC-FX50? (všude jsem tu narazil na chválu Panasoniců)...?
Díky!
Marek, 9. 4. 2007 |Sony DSC-W90 černý |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 25. 3. 2007 |Sony DSC-W90 černý |Reagovat
H
Honza, 25. 3. 2007 |Sony DSC-W90 černý |Reagovat