SAL18200.AE
zkopírováno do schránky
005729
zkopírováno do schránky
Objektiv
Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
3 (1×)- Průměr filtru: 62 mm
Sháníte Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3?
„Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 17.05.2013
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
Alternativy k již neprodávanému Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
Pentax DA Fish-Eye 10-17 mm f/3,5-4,5 ED (IF)
13 590 Kč

Pentax DA 16-50 mm f/2,8 ED AL[IF]SDM
29 190 Kč
![Pentax DA 16-50 mm f/2,8 ED AL[IF]SDM](https://cdn.megapixel.cz/images/product-w200h200/0/340530.jpg?v=1655896785)
ProtiúčetBonus 10 %
Nikon 14-24 mm f/2,8 AF-S G ED
4.4286 (7×)
48 490 Kč

ProtiúčetBonus 15 %
Canon EF 75-300 mm f/4-5,6 DC III
4.4167 (12×)
6 290 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178


Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
Hlídat dostupnost Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 použitý objektiv v bazaru
Ukázkové snímky
Parametry
Objektiv vysoké kvality 18-200 mm (27-300 mm ekv. 35 mm), F3,5-6,3, 13 skupin a 15 elementů, 3 asférecké čočky a 2 čočky s nízkým rozptylem, systém interního ostření, kruhová clona
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Sony / Minolta A |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 18 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 200 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 3,5 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 15 členů / 13 skupin |
| Délka objektivu | 85,5 mm |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Street foto, Koncerty |
| Rozdělení podle ohniska | Univerzální |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 45 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 62 mm |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | SAL18200.AE |
|---|---|
| Značka | Sony |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Konica Minolta Dynax 5D

Konica Minolta Dynax 7D

Sony Alpha A100 černý

Sony Alpha A200 tělo

Sony Alpha A230 tělo

Sony Alpha A300 tělo

Sony Alpha A33 tělo

Sony Alpha A330 tělo

Sony Alpha A350 tělo

Sony Alpha A37 tělo

Sony Alpha A380 tělo

Sony Alpha A450 tělo

Sony Alpha A500 tělo

Sony Alpha A55 tělo

Sony Alpha A550 tělo

Sony Alpha A560

Sony Alpha A57 tělo

Sony Alpha A58 tělo

Sony Alpha A580 tělo

Sony Alpha A65 tělo

Sony Alpha A68 tělo

Sony Alpha A700 tělo

Sony Alpha A77 II tělo

Sony Alpha A77 tělo

Sony Alpha A850 tělo

Sony Alpha A900 tělo

Sony Alpha A99 II tělo

Sony Alpha A99 II tělo

Sony Alpha A99 II tělo

Sony Alpha A99 tělo

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 18 - 200 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | zoom |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Související články s Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
Související články s Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
Novinky ve světě fotografie a videa | Květen 2026
Květnové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má reálný dopad: technicky pokročilé produkty, zajímavé posuny ve funkcích nebo…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 15. 5. 2026 v 14:09

Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • 13. 5. 2026 v 16:01

Když jeden filtr nahradí dva: Haida PROII CPL-VND 2v1
Každý se už někdy dostal do situace, kdy nutně potřebuje využít více fotografických filtrů najednou. To ovšem může přinášet celou řadu potíží, jako je třeba vinětace nebo komplikovaná instalace…
MATOUŠ JÍLEK • 12. 5. 2026 v 13:14

Jak se s foťákem dostat až na stage? Hostem Megapodcastu je Pavla Hartmanová
Zářící reflektory, burácející davy a adrenalin, který by se dal krájet. Pro většinu fanoušků zážitek, který končí posledním přídavkem, pro Pavlu Hartmanovou její parvidelná kancelář. Jaké to je, stát…
23. 4. 2026 v 11:27

Dotazy k Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.












Komentáře
Dobrý den, jedině s redukcí Sony bajonetový adaptér LA-EA1, jinak bohužel ne.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 25. 10. 2011 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
J
Dobrý den lze použít tento objektiv na sony NEX5.Děkuji
Jirka, 24. 10. 2011 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 7. 7. 2010 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
P
PeKr, 7. 7. 2010 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 15. 5. 2010 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
M
Michal, 14. 5. 2010 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
zjhtsoju
zde je hodnoceni tohoto skla od jeho uzivatelu, 8. 4. 2009 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 28. 7. 2008 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
p
petrŠ, 24. 7. 2008 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 20. 4. 2008 |Sony DT 18-200mm f/3,5-6,3 |Reagovat
Všechny dotazy (17)