Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma! Naše prodejny jsou otevřené jen pro výdej internetových objednávek.

ID: 005450

Digitální kamera Sony HDR-AX2000E

 • Optický zoom: 20 x
 • Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
 • Značka: Sony

Sháníte Sony HDR-AX2000E?

„Sony HDR-AX2000E“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Handycam® HDR-AX2000E má mnoho funkcí shodných s řadou profesionálních videokamer Sony a nabízí kameramanům množství kreativních možností. Vynikající optické vlastnosti a prvotřídní ergonomii doplňuje propracované manuální ovládání, které dává uživateli dostatečně jemnou kontrolu nad natáčením bohatého a detailního kinematografického HD obrazu. Možnost manuálního ovládání clony, zoomu a ostření přímo na objektivu.

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Sony HDR-AX2000E

Parametry a popis

Sony HDR-AX2000E

Handycam® HDR-AX2000E má mnoho funkcí shodných s řadou profesionálních videokamer Sony a nabízí kameramanům množství kreativních možností. Vynikající optické vlastnosti a prvotřídní ergonomii doplňuje propracované manuální ovládání, které dává uživateli dostatečně jemnou kontrolu nad natáčením bohatého a detailního kinematografického HD obrazu.

Základní parametry:

 • Obrazová kvalita HD, profesionální ergonomie a pokročilé manuální funkce
 • Objektiv Sony G s 20x optickým zoomem
 • 6,0mm (1/3") Exmor 3CMOS snímače s uspořádáním ClearVid™
 • Záznam v nejvyšší kvalitě AVCHD při maximální frekvenci 24Mbps v režimu FX Mode
 • Záznam v režimu „25p progressive" se speciálním profilem pro bohaté filmové tóny
 • 8,0cm (3.2") širokoúhlý LCD displej XtraFine s 921000 obrazových bodů
 • Hledáček s 1227000 zprazovacích bodů
 • Navazující záznam na dvě paměťové karty bez přerušení natáčení
 • Kvalitní audio s interním mikrofonem a XLR konektory pro externí dvoukanálový mikrofon

Progresivní záznam 25p

Navíc ke 1080/50i nahrávání HDR-AX2000E nabízí i 1080/25p Progressive Scan mod , který umožňuje nahrávání s filmovou kvalitou. Signály skenované při 25p jsou konvertované do 50i a nahrané na MemoryStick PRO Duo nebo SD/SDHC karty.

Až 24Mbps AVCHD Video

HDR-AX2000E zaznamenává video bitové hloubce 24Mbps s čistým obrazem a detaily, ideální pro nahrávání pro Blu-ray media, protože kodek AVCHD2 je kompatibilní s Blu-ray formátem.

Skvělý obraz i při nízkém osvětlení (1.5 LUX)

Super schopnosti při nízkém osvětlení s vysokou citlovostí poskytuje čistý obraz i při tak nízkém jako je 1.5 lux (při 1/25 závěrce a auto cloně a auto ISO). Umožní vám zachytit ostré detaily a výrazné barvy i při neideálních podmínkách, hlavně když nemůžete použít profi osvětlení.

3x 1/3" ClearVid CMOS Senzory s Exmor Technologií

HDR-AX2000E je osazená třemi 1/3" ClearVid CMOS senzory, každý má 1.1 million pixelů. Každý z CMOS senzorů sleduje jednu z barev RGB, díky tomu má záznam mnohem lepší barevnou informaci o obrazu. Tmavé scény mobou být zachyceny s nízkým šumem díky Exmor technologii - používající sloupcový A/D konvertor a dvojí redukci šumu. Rozlišení senzoru bylo optimalizováno a fotocitlivý povrch byl maximalizován díky unikátnímu uspořádání foto-diod, při kterém jsou každá natočená o 45°. Tento model má také procesor zpracování obrazu Enhanced Imaging Processor (EIP) který používá unikátní technologii Sony.

Duální XLR Profesionální zvukové vstupy

Profesionální kvalita videa potřebuje také profesionální zvuk. O to se postarají dvojí XLR 3-pinonvé audio jacky, které poskytnou fantomové napájení +48V do externích mikrofonů. dále pak uzeměné spoje, které umožňují vyjmutí a připojení konektorů bez zachycování vnějších signálů.

Širokoúhlý G-objektiv: 29.5mm - 590mm (20x)

HDR-AX2000E Je vybaven s 29.5mm širokým "G" objektivem vyrobeným z 10 skupin a 15 prvků včetně nízkorozptylového skla, které reduje chromatickou aberaci, které je způsobená rozložením světla a produje velice malé barevné tříštění. Optický zoom 20x (29.5mm-590mm: 35mm ekvivalent) si vybírá maximální výhody svého skla, takže obrazová kvalita netrpí ani při poměru zoomu 20x. Dále pak digitálně lze zoom rozšířit 1,5x do celkového zoomu 30x.

CinemaTone Gamma a CinemaTone Color

Uživatelé vyhledávající více možností nad ovládáním obrazu v posprodukci využijí  inemaTone Gamma pro hlubší barvy a CinemaTone Color pro vytvoření barevných tónů filmu. Cinematone Gamma umožní oprerátorům rychle nastivt Gama křivku s podobnými kontrastními vlastnostmi jako mají filmové gama křivky.

Optická SteadyShot obrazová stabilizace s aktivním módem

Optická SteadyShot stabilizace obrazu s aktivním módem vylepuje již předešlou stabiliziaci obrazu tím, že tentokrát umožňuje větší rozsah pohybu objektivem a kamera kompenzuje větší stupně otřesů a poskytuje tak vynikající jemnost pohybu obrazu.

3x manuální kroužky pro Zoom, ostření a clona

HDR-AX2000E má tři nezávislé manuální kroužky, poskytující flexibilitu při filmování a okamžité úpravy nastavení objektivu. Clonový koužek umožňuje upravit světelnost k dosažení optimálního jasu a vyjádření hloubky ostrosti podle potřeb - rozostření popředí či pozatí. Expozice může být také přiřazena clonovému koužku, tím tak umožňujete kameře nastavovat automaticky optimální clonu, ISO i rychlost závěrky, tím tak ovládáte pouze sílu expozice.

Inovovaný obrazový procesor (EIP) Technology

EIP procesor je schopný rychle zpracovat velké množství dat ze 3 ClearVid CMOS senzorů a nahrát překrásné video s vysokým rozlišením a barvami. ClearVid CMOS Sensor™ byl vyvinut s použitím nejpokročilejších polovodičových technologií. Zpracovává data videa v rozlišení 1920 x 1080p a 4:2:2 barevném prostoru před uložením na MemoryStick PRO Duo™. Kombinuje použití EIP a 3 ClearVid CMOS Sensor orazového systému pro poskytnutí co nejlepší kvality s jemnou gradací a detailní reprodukce.

Manualní ISO/závěrka/vyvážení bílé 

Schopnost manuálně upravit citlivost, závěrku a vyvážení bílé umožňuje doladit nastavení HDR-AX2000E pro téměř profesionální nastavení a pokročilé obrazové vyjádření.

Přiřaditelná tlačítka

Tato vlastnost poskytuje přiřazení často používaných funkcí rychle přístupným k tlačítkům. Takto můžete pohodlně a rychle můžete přenastavit rychle nastavení, bez nutného procházení menu (default: Zebra, AE Shift, a Record Review).

Additional Record & Zoom Lever Controls

A record start/stop button is featured on the handle as well as on the side grip. The zoom lever enables easy zooming even when shooting from a low angle.

x.v. Color Technology

x.v.Color technology zachycuje nebo zobrazuje 1,8x více viditelných barev než je s běžným RGB barevným standardem. Poskytuje tak mnohem přesnější a barvitější rozsah pro přirozenější, více živější obraz.

0.45" Xtra Fine View Finder

Hledáček s vysokým rozlišením 0.45" Xtra Fine (1,227K pixel)

HDMI propojení

HDMI poskytuje jednoduché a kvalitní propojení videa a udia se schopností vysílat Hd video z kamery do dalších zařízení.

Obrazové profily 

Umožňují manuální nastavení pro scénu (barevnost, ostrost, vyvážení bílé, atd.) v jednom ze 6 upravitelných profilů, takže mohou být přenastaveny jedním stisknutím tlačítka. Toto je velice užitečné pro natáčení v opakujících se podmínkách, nemusíte vždy znovu vše kompletně přenastavovat. 4 základní profily: portrait / cinema / sunset / monotone.

Zobrazení Zebry

Při natáření můžete přidat pruhovaný vzor do příliš světlých oblastí na zobrazení videa v hledáčku nebo na displeji. Použijte je tedy jako vodíto pro úpravu expozice a eliminace přepalů.

Histogram

Při zapnutí histogramu se zobrazí graf rozložení spektra jasu obrazu. Dodá to tak objektivní rozhodování zda je celkový obraz příliž jasný nebo tmavý. Následně můžete upravit nastavení kamery pro optimalizaci.
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/3
Rozlišení: 3 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Počet snímačů: 3
Velikost snímače (mm): 4,8x3,6
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: BIONZ
 
Objektiv
Optický zoom: 20 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 29,5-590
Minimální ohnisková vzdálenost: 29,5 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 590 mm
Ohnisková vzdálenost pro video (nejkratší - eqv. 35mm): 29,5 mm
Ohnisková vzdálenost pro video (nejdelší - eqv. 35mm): 590 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 3,5
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 6,3
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Možnost použít předsádkové čočky: Ano
Manuální ostření: Ano
Možnost filtrů: ano (přímo na objektiv)
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/3
Nejkratší expoziční čas: 1/10000
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 1126000
Velikost hledáčku: 0,5 "
 
LCD
Velikost displeje: 3,2 "
Rozlišení displeje: 921600
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, MS (Memory Stick)
Formáty souborů: JPEG, MPEG-4
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
Počet audio kanálů: 2.0
Zoom při videu: Ano
Integrovaný GPS: Ne
Stereo zvuk: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Bezdrátová
Rozhraní: USB, HDMI, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon, AV
Typ akumulátoru: NP-F570
Způsoby napájení: Akumulátor, Síťový adaptér
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 342 x 187 x 173
Hmotnost: 2100 g
Barva: černá
Vodotěsnost: Ne
 
Ostatní
Značka: Sony

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (13 - 4)

 • 13

  Lukeš

  Reaguje na 12 | Dobrý den, je mi líto, ale praktickou zkušenost s tímto problémem nemáme.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 02.12.2011 | Reagovat

 • 12

  Avatar

  Reaguje na 3 | tandaR. napsal: objevil jsme ted pár názoru, že má ohraničenou dobu kontinuálního záznamu, myslím , že tam bylo uvedeno cca 30 min a pak "blbne",takže je dobrá jen jako druhá kamera, víte o tom něco? moc děkuji! Ano, tato nepříjemná chyba se projeví, pokud se soubory z karty obyčejně překopírují do video-adresáře. Pokud ale tyto soubory natáhnete Importem střihového programu např. "AVID Studio",do tohoto videoadresáře, chyba nevznikne. Staré věci se dají opravit posunutím zvukové stopy. (Při pouhém překopírování souborů z karty na hardisk se mi v druhém souboru předbíhal zvuk proti obrazu asi o 5 oken. Pokud jsem oddělil zvukovou stopu od obrazu a posunul zvuk o 5 oken zpět bylo to dobré) Zdraví Rybrcoul

  Rybrcoul, 01.12.2011 | Reagovat

 • 11

  Lukeš

  Reaguje na 10 | Dobrý den, ano má.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 13.09.2011 | Reagovat

 • 10

  Avatar

  Má tato kamera konektor LANC?

  Filip, 12.09.2011 | Reagovat

 • 9

  Lukeš
  Reaguje na 8 | Dobrý den, viz poslední řádek popisu výrobce http://www.megapixel.cz/sony-hdr-ax2000e#parameter s

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 04.07.2011 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Dobrý den, má tato kamera HDR-AX2000E možnost připojení externího mikrofonu?

  Petr, 01.07.2011 | Reagovat

 • 7

  Lukeš
  Reaguje na 6 | Dobrý den, bohužel podrobnější informace k této kameře také nemáme k dispozici. Podle mého názoru by měla být tato funkce shodná s US verzí. Přesnou odpověď Vám ale dají na technickém oddělení výrobce - support.cz@eu.sony.com

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 28.12.2010 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Dobrý den, má tato kamera slowmotion? 50 fps? Americká verze má 60 fps, ale zde u evropské verze ve specifikacích jsem nic takového nevyčetl. Děkuji.

  Aleš, 25.12.2010 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Reaguje na 4 | Děkuji! se samotnou fi.Sony.cz je totiž docela svízelná komunikace, aspon co se týká profi produktů!

  StandaR, 14.10.2010 | Reagovat

 • 4

  Šnajdr
  Reaguje na 3 | Dobrý den,
  o tomto problému nic nevíme, nicméně se spíše jedná o neodbornou obsluhu přístroje, nebo poruchu nikoliv o vlastnost kamery.

  David Šnajdr - Megapixel, Manažer prodeje, 14.10.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr Messenger od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím