PN: HDRCX900EB.CEN, ID: 022117

Digitální kamera Sony HDR-CX900

Sony HDR-CX900 Hodnocení zákazníků: 4.5 z 5 2×

 • Optický zoom: 24 x
 • Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
 • Značka: Sony

Sháníte Sony HDR-CX900?

„Sony HDR-CX900“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Snímejte jasnější a detailnější filmy s videokamerou Handycam® CX900E. Velký snímač o velikosti jednoho palce má oproti snímačům CMOS v běžných videokamerách Handycam® přibližně 4,9krát větší plochu pro příjem světla, což je ideální pro snímání za zhoršených světelných podmínek. Produktová sekce: Videokamery Sony

Alternativy k již neprodávanému Sony HDR-CX900

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Sony HDR-CX900

Nahoru

Recenze a hodnocení

Hodnocení zákazníků

Drobny problem s hrubou regulaci zoomu a obcas pomalym preostrenim z male vzdalenosti na velkou. Barvy a kvalita obrazu i za slabeho osvetleni skvela. Vyklopny display by mohl byt v zavrene poloze…

Ověřený zákazník
Richard Fraj, 25.12.2015
4 z 5

Další zákaznická hodnocení (2)

Parametry a popis

FUNKCE

29mm širokoúhlý objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T*

Objektiv ZEISS® je speciálně vyladěný pro standard obrazu 4K. Je ideální pro snímky impozantních scenérií a nabízí také maximálně 12x optický zoom a až 24x zoom s čistým obrazem, které umožňují širokoúhlý výraz obrazu.

Členy objektivu

Rozlišení je ostré i v rozích snímku díky objektivu s 11 skupinami / 17 členy, zahrnujícímu členy objektivu AA (Advanced Aspherical) a ED.

Snímač CMOS Exmor R® zajišťuje různorodou podporu rozlišení Full HD

Videokamera FDR-AX100 nabízí velký snímač CMOS Exmor R® se světelně citlivou plochou, která je asi 4,9krát větší než u snímače obrazu typu 1/2,88. Tento nově použitý snímač zlepšuje zřetelnost obrazu, snižuje šum i při natáčení v tmavém prostředí a umožňuje dosáhnout výrazu, který plně využívá rozostření pozadí. Výrobce snímačů obrazu pro digitální fotoaparáty a videorekordéry č. 1. Podle výzkumu společnosti Sony – duben 2012 až březen 2013 (50% podíl na trhu)

Pokročilý obrazový procesor BIONZ X umožňuje vyšší rychlosti a bezkonkurenční kvalitu

Pokročilý obrazový procesor BIONZ X nabízí modernější technologii než procesory BIONZ předchozí generace, aby bylo možné dosáhnout věrnější reprodukce, přirozenější a živější kvality obrazu a vyššího rozlišení. Tento model Handycam® je vybaven několika novými prvky, které využívají možnosti vyšších rychlostí zpracování. Mezi ně patří technologie By Pixel Super Resolution, Motion Shot Video, optický stabilizátor obrazu SteadyShot a dvojitý záznam videa.

Podpora vysoké přenosové rychlosti HD

XAVC S je formát pro záznam filmů v rozlišení 4K/HD, který byl vyvinut pro spotřebitelské využití a vychází z profesionálního formátu XAVC 4K/HD. Podporuje rozlišení HD při rychlosti 50 Mb/s, aby spotřebitelé mohli nahrávat filmy ve vysokém rozlišení i u záběrů s rychlým pohybem. * Použití přehrávacích zařízení mp4 a softwaru nezaručuje, že bude možné přehrávat data ve všech režimech.

Natáčení ve vysoké obnovovací frekvenci při 120p* a rozlišení HD

Videokamera FDR-AX100 podporuje natáčení při vysoké obnovovací frekvenci v kvalitě obrazu HD (1280 x 720 pixelů). Její schopnost nahrávat při 120p umožňuje při pozdějších úpravách v prostředí 24p zpomalené přehrávání jednou pětinou rychlosti. Tato možnost otevírá dveře k různým využitím, například kontrole formy rychle se pohybujících sportovců. Dostupné jen při nahrávání filmů ve formátu XAVC S.

Kroužek objektivu

Kroužek objektivu umožňuje plynule a přirozeně zaostřovat či přiblížit a oddálit obraz podle režimu zvoleného praktickým tlačítkem.

Kolečko pro ruční ovládání

Kolečko pro ruční ovládání na boku těla umožňuje rychlou a snadnou úpravu clony, zisku (ISO) a rychlosti závěrky.

TRILUMINOS™ Color. Úchvatný způsob, jak oživit vaše nejdražší vzpomínky.

Model HDR-CX900 podporuje technologii „TRILUMINOS Color“ společnosti Sony a umožňuje prohlížení fotografií a filmů v sytých a přirozených barvách na libovolném televizoru vybaveném „displejem TRILUMINOS“. Díky rozšířené paletě barev se znovu ponoříte do nezapomenutelně barevných okamžiků, od složitých odstínů jasně modré oblohy po přirozené tóny narůžovělé pleti.

Vestavěné filtry s neutrální hustotou

Výběr z volitelných filtrů Clear, 1/4, 1/16 nebo 1/64 ND (neutrální hustota) upravuje úrovně světla vstupujícího do objektivu. To umožňuje tvůrcům videa přesně ovládat rychlost závěrky a clonu a rozšířit kreativní možnosti. Ve spojení s velkým snímačem obrazu videokamery lze vytvářet krásně plynulé efekty rozostření pozadí „bokeh“ bez zvyšování rychlosti závěrky, i když natáčíte venku za slunečného počasí.

Jednoduché bezdrátové připojení k chytrým telefonům a mnohem víc

Připojte se bezdrátově ke svému telefonu, tabletu nebo televizoru. Vestavěné funkce Wi-Fi® a NFC umožňují bezdrátový přenos filmů a fotografií z videokamery Handycam® do chytrého telefonu či tabletu jediným dotykem. Začněte stažením bezplatné aplikace PlayMemories Mobile pro daný systém iOS či zařízení Android. Když se dotknete videokamery Handycam® mobilním zařízením s povolenou funkcí NFC, aktivuje se také funkce Smart Remote Control. Spouštějte a ukončujte nahrávání pomocí svého mobilu – to je ideální pro natáčení v noci, aby nedošlo k rozmazání způsobenému používáním tlačítek, případně pro natáčení skupinových scén či sólových výkonů, kdy nechcete po zahájení nahrávání odbíhat od videokamery zpět na scénu. Připojení Wi-Fi® umožňuje také bezdrátové přehrávání obsahu uloženého ve videokameře Handycam® na televizoru připojeném k síti (je třeba televizor kompatibilní s přehrávačem médií v síti DLNA a přístupový bod: není kompatibilní s formátem XAVC S).

Nahrávejte současně filmy v maximální kvalitě i filmy mp4 připravené ke sdílení

Nahrávejte dva filmy zároveň – jeden v maximální kvalitě formátu XAVC S nebo AVCHD a druhý ve formátu mp4. *Formát XAVC S je k dispozici u modelů FDR-AX100 a HDR-CX900. Videokamera FDR-AX100 může nahrávat filmy v rozlišení 4K ve formátu XAVC S.

Obrazové efekty

Kreativita je s videokamerou FDR-AX100 hned po ruce, a to díky celkem 7 obrazovým efektům, jako je například fotoaparát pro děti, měkký efekt high-key, populární barvy, posterizace, retro, částečná dekolorizace či monochromatický záběr s vysokým kontrastem, které vám nabízí prostředky pro přeměnu každodenních fotografií na působivá umělecká díla. Při aplikaci efektů se výsledky zobrazují na displeji LCD v reálném čase.

5.1kanálový zvuk Dolby®

Schopnost nahrávat 5.1kanálový prostorový zvuk umožňuje vytvářet zvukové stopy na profesionální úrovni, které rozvinou celý potenciál vašich filmů. Diváci tak mají pocit, že jsou součástí děje. Poznámky: Dolby® Digital 5.1k a stereofonní záznam 2k jsou podporovány ve formátu AVCHD. Záznam ve formátu PCM je podporován ve formátu XAVC S.

Příslušenství

Volitelné příslušenství rozšiřuje radost z natáčení a kreativní možnosti.

Ztlumení vlastního hlasu

Tato pohodlná nová funkce při natáčení výrazně snižuje intenzitu vašeho hlasu, přitom ale zachovává hlasitost hlasu objektu a ostatních zvuků v okolí. Detekuje totiž, odkud zvuky vychází, a potlačí zvuk vycházející zpoza videokamery. I když s vámi při natáčení sportovních událostí nebo vašich dětí cloumá vzrušení, stane se z vašeho divokého pokřiku pouhý šepot.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1" / CX
Rozlišení: 14,2 Mpx
Typ snímače: CMOS
Poměr stran snímku: 16:9
Počet snímačů: 1
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: BIONZ X
 
Objektiv
Optický zoom: 24 x
Digitální zoom: 160
Minimální ohnisková vzdálenost: 9,3 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 111,6 mm
Ohnisková vzdálenost pro video (nejkratší - eqv. 35mm): 29 mm
Ohnisková vzdálenost pro video (nejdelší - eqv. 35mm): 348 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 4,5
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 1 cm
Manuální ostření: Ano
Možnost filtrů: ano (přímo na objektiv)
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/8
Nejkratší expoziční čas: 1/10000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, M, P
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 1440000
 
LCD
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, MPEG-4
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
Zoom při videu: Ano
Integrovaný GPS: Ne
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 120 sn./s
 
Rozhraní a napájení
Typ akumulátoru: NP-FV50; NP-FV70
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 81 x 83,5 x 196,5
Hmotnost: 790 g
Vodotěsnost: Ne
 
Ostatní
Číslo produktu:HDRCX900EB.CEN
Značka: Sony

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (17 - 8)

 • 17

  Caha

  Reaguje na (16) | Dobrý den, oni parametry skutečně vypadají stejně, proto i ten text je dost podobný. Nicméně niní ještě zlevněná AX100, má navíc 4K a proto za nižší cenu můžete mít lepší kameru. 

  Jakub Caha - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 29.05.2018 | Reagovat

 • 16

  Avatar

  Mohu se zeptat, proč u kamery SONY CX900 uvádíte v textu parametry SONY AX100? Nevím tedy, co je vlastně správně a bojím se to objednat. Stejné info u bazarové CX900.

  Vl. Chytil, 28.05.2018 | Reagovat

 • 15

  Avatar

  Reaguje na (14) | Dobrý den, to tak zkrátka je. Kamera nebude nikdy rychlá jako fotoaparát. Upgradovat tento model nelze. Děkuji za pochopení

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 12.12.2017 | Reagovat

 • 14

  Avatar

  Kamera nemá zrovna nejrychlejší ostření, dá se s tím něco udělat? Existuje nějaký upgrade? Díky

  Vítězslav, 12.12.2017 | Reagovat

 • 13

  Avatar

  Reaguje na (12) | Dobrý den, ano je tomu přesně tak. Tento s VPR1.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 08.10.2015 | Reagovat

 • 12

  Avatar

  Reaguje na (10) | Zřejmě by šlo o stativ http://www.megapixel.cz/sony-stativ-vct-vpr1

  Fanouš, 08.10.2015 | Reagovat

 • 11

  Avatar

  Reaguje na (10) | Děkuji za snahu. Škoda, že jste neuvedl aktuální stativ...

  Fanouš, 08.10.2015 | Reagovat

 • 10

  Avatar

  Reaguje na (9) | Dobrý den, tak jsem to ještě ověřoval na podpoře Sony. Bohužel nelze použít. Jde opravdu o starý konektor vs nový multikonektro. Musel by se zakoupit aktuální nový stativ s novým konektorem. Našel jsem i redukci kabel na multi kabel. Ale dle podpory prý nelze použít dané funkce, je prý na něco jiného. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 08.10.2015 | Reagovat

 • 9

  Avatar

  Reaguje na (8) | Kamera má označení HDR-CX 360 VE (mimochodem kupovaná u Vás). Půlkulatá zdířka pro připojení kabelu je pod dobíjecí zdířkou u popruhu na ruku. U nové kamery tuto zdířku nevidím, proto se obávám, zda by to bylo kompatibilní...

  Fanouš, 07.10.2015 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  Reaguje na (7) | Dobrý den, dle specifikace je kamera kompatibilní s novými stativy, což funguje na stejném principu. Ale půjde tedy o konektor. Má na sobě nápis multikonektor?. Což by asi odpovídalo vašemu popisu. Ale raději i tak bych to vyzkoušel. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 07.10.2015 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím