Recenze Sony HDR-PJ410

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

4.5

Kamera Je velmi prakticka a snadno obsluhovatelna. Ocenuji i projektor.

Ověřený zákazník
ing.Zdeněk Svoboda, 29.01.2020

5

Hezká, malá, šikovná. Zatím jsem vše nevyzkoušel, ale co jsem vyzkoušel, funguje - jak se zdá - dobře. Nejslabší bude asi v šumu při slabším osvětlení a autofokus není příliš rychlý. Při denním světle - kvůli čemuž jsem ji hlavně kupoval - to bude bez problémů.

Ověřený zákazník
Bohumil Sýkora, 26.02.2015

4

Popis a parametry

Popis a parametry

Sony HDR-PJ410 je vynikající FullHD kamera vybavená projektorem. Dále disponuje kvalitním objektivem Carl Zeiss Vario-Tessar s 30x optickým zoomem a stabilizací obrazu SteadyShot a Wi-Fi s NFC a možností ovládat nastavení až pěti kamer najednou.

FUNKCE

steady shot

Inteligentní aktivní režim optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot™

Pokročilá stabilizace obrazu udržuje záznam bez rozmazání, i když jsou podmínky záznamu náročné nebo se uživateli chvějí ruce.

Širokoúhlý až 26,8mm objektiv

Ať už se jedná o video nebo fotografie, špičkový širokoúhlý objektiv vám umožní zachytit lepší snímky krajin a interiéru, kde není dostatek místa, abyste si poodstoupili. Vybrané videokamery mohou v režimu Videozáznam zaznamenávat širokoúhle stejně jako 26,8mm1 (s poměrem stran 16:9) i bez širokoúhlé předsádky.

Výjimečná kvalita obrazu

Formát XAVC S s vysokou přenosovou rychlostí je určen pro videokameramany, kteří chtějí svoji práci posunout na vyšší úroveň. Formát XAVC S, který poskytuje neuvěřitelnou kvalitu, je vybudován na formátu XAVC, který používají profesionální tvůrci filmů a vysílací společnosti, a využívá inteligentní kompresi dat pro export uživatelsky přívětivých velikostí souborů.

projektor

Vestavěný projektor

Pořizujte a přehrávejte záznam pomocí jednoho jediného zařízení. Skvělý vestavěný projektor umožňuje prezentovat film – nebo jiný obsah, pomocí externího vstupu – na jakémkoli dostupném plochém povrchu.

synk

Ovládání více videokamer

Více záběrů znamená více zajímavých úprav. Připojené videokamery mohou snadno vytvářet záznam z celé řady úhlů bez ohledu na to, jestli jsou připevněné přímo k modelu HDR-PJ410 nebo jsou připojené bezdrátově. Díky ovládání více videokamer je snadné synchronizovat nastavení záznamu na všech zařízeních.

movie maker

Zvýraznění Movie Maker

Všestranný nástroj pro přehlednou úpravu videozáznamů Highlight Movie Maker nabízí několik funkcí, které vám ušetří čas. Přidávejte zvýraznění ke klíčovým momentům během nahrávání a nechte software automaticky synchronizovat přechody do zvoleného soundtracku.

ustream

Živé streamování na webu Ustream®

Některé věci je nejlepší vidět v reálném čase – od různých výkonů po sportovní akce. Sdílejte záběry tak, jak se dějí, s vysoce kvalitním obrazem a zvukem.

Vestavěná technologie Wi-Fi® a NFC

Zapomeňte na kabely a ovladače. Díky technologiím NFC a Wi-Fi® je přenos souborů z videokamery do mobilního zařízení rychlý a jednoduchý. Stáhněte si aplikaci PlayMemories™ Mobile a můžete začít.

motionshoot

Funkce Motion Shot Video

Funkce Motion Shot Video přehraje sekvenci vrstvených snímků, které sledují zachycenou akci v sekundových intervalech a umožňují vám ji tak podrobně analyzovat na displeji LCD. Během přehrávání můžete interval upravit nebo přehrávání zastavit a pořídit a sdílet snímek.


Vestavěný kabel USB

Vestavěný kabel USB uschovaný v řemínku na ruku je velmi praktický pro mimořádně rychlé nabíjení a připojení k počítači. Není tedy třeba balit navíc kabel USB nebo napájecí adaptér AC, které zbytečně překážejí. Pro nabíjení bez počítače lze využít kompaktní adaptér AC-USB (volitelný).

exmor R

Snímač CMOS Exmor®

Tento velký špičkový snímač zlepšuje kvalitu obrazu, redukuje šum v tmavém prostředí a umožňuje jemné rozostření pozadí.

BionzX

Obrazový procesor BIONZ X™

Pokročilý obrazový procesor BIONZ X™ vám pomůže dosáhnout přirozenější živosti a realističnosti kvality obrazu i možností rychlejšího zpracování.

zeiss

Objektiv ZEISS®

Společnosti Sony a Carl Zeiss® sdílí odhodlání poskytovat mimořádný výkon a design a proto pro modely videokamer společnosti Sony Handycam® společně vyvinuly objektivy kombinující nejlepší možnou optiku s elektronikou a technologií snímače prémiové kvality.


Zachycení fotografií 9,2 MP

Někdy video nepotřebujete – nebo nechcete. V takovém případě si můžete na videokameře nastavit režim fotografování a pořídit úchvatné vysoce kvalitní snímky s rozlišením 9,2 megapixelu, jako byste měli k dispozici fotoaparát.

progresi

Progresivní záznam

Čisté filmy obsahující dvojnásobek obrazových dat filmů zaznamenaných v režimu s prokládáním můžete zaznamenávat v režimu postupného nahrávání v rozlišení Full HD při frekvenci 60p/50p. Snímky jsou stejně plynulé jako snímky zaznamenané při frekvenci 60/50 snímků za sekundu a každý snímek je zaznamenán jako jeden plný snímek. Snímek pořízený z videa zaznamenaného v režimu postupného nahrávání je proto opravdu ostrý.

Dvojitý záznam videa

Nahrávejte dva filmy zároveň – jeden v maximální kvalitě formátu XAVC S nebo AVCHD a druhý ve formátu mp4. Získáte tak jeden malý soubor připravený pro okamžité sdílení a navíc soubor v profesionální kvalitě pro další úpravy.


Režim duálního záznamu

Režim duálního záznamu vám umožňuje současně pořizovat video i fotografie v rozlišení HD a zachytit tak to nejlepší oběma způsoby. 3

FaceDetection_tcm126-917136

Funkce rozpoznání obličeje Face Detection4

Automaticky optimalizuje zaostření, expozici a barvy a dosáhne tak nejlepších výsledků. Pokud chcete nějaké osobě přidělit prioritu, stačí klepnout na její obličej na displeji LCD. Výběr klíčové osoby je užitečný, pokud chcete snímat na události s velkým množstvím lidí. Pokud objekt opustí snímek, videokamera si jej zapamatuje. Jakmile znovu vstoupí na scénu, priorita se mu opět přidělí.

autointel

Inteligentní automatický režim

Tato funkce automaticky určí typ zachycované scény a optimalizuje kombinaci nastavení ze tří skupin (Obličej, Scéna, Chvění fotoaparátu). Poskytuje ty nejlepší výsledky až pro 1805 typů scén, i v noci a při scénách s protisvětlem. Vybraná nastavení se pro přehlednost zobrazí na displeji LCD jako ikony.

smile

Funkce Smile Shutter

Krásné úsměvy rychle pominou, ale s touto funkcí o ně už nikdy nepřijdete. I při záznamu videa můžete automaticky zachycovat momentky usmívajících se tváří.

obrazove efekty

Obrazové efekty

Popusťte uzdu vaší fantazii. Obrazové efekty vám umožňují přidávat až sedm kreativních efektů (Částečná dekolorizace, Retro, Měkký efekt high-key, Monochromatické s vysokým kontrastem, Efekt fotoaparátu pro děti, Populární barvy, Posterizace), aniž byste museli něco složitě upravovat na počítači. Přináší vám lepší zábavu u filmů i fotografií.

zaverka

Ruční nastavení pro clonu a rychlost závěrky

Tato videokamera vám dává volnost při výběru ručních nastavení ovládání clony a rychlosti závěrky, což je ideální pro záznamy s protisvětlem, v podexponovaných podmínkách a dalších situacích.

Procházení událostmi

Tato videokamera Handycam® přehrává skupinová videa GUI a fotografie, které jste zaznamenali jako samostatné události, a umožňuje tak snadné procházení a přehrávání. Lepší organizace, vyhledávání, zobrazení a sdílení osobního obsahu dosáhnete pomocí výběru ze tří schémat zobrazení (podle potřeby) ze zobrazení událostí a indexů.

komp

Duální kompatibilita paměťových karet

Tato videokamera Handycam® má sloty po karty Memory Stick Micro™ a karty Micro SD / SDHC, takže můžete pohodlně zaznamenávat na tu, která je zrovna připravená.

baterie

Provoz na baterie typu X

Použijte extra lehkou, mimořádně kompaktní baterii typu X, s níž minimalizujete celkovou velikost a váhu této videokamery Handycam® za provozu.

Obrazový snímač

Formát snímače 1/5,8
Rozlišení 9,2 Mpx
Rozlišení fotografií 4032x2272
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 4:3
Počet snímačů 1
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ano

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru BIONZ X

Objektiv

Optický zoom 30 x
Digitální zoom 120
Minimální ohnisková vzdálenost 26,8 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 804 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 4
Typ stabilizátoru Optický
3D objektiv Ne

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 1 cm
Možnost použít předsádkové čočky Ne
Manuální ostření Ano
Možnost filtrů Ne

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 1/6
Nejkratší expoziční čas 1/10000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P
Histogram Ne
3D režim Ne

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 2,7 "
Rozlišení displeje 230400
Dotykový displej Ne
Výklopný displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ne

Záznam

Typ paměťového media Micro SD
Formáty souborů MP4, JPEG, MPEG-4
Rozlišení videa Full HD (1920×1080)
Audiozáznam Ano
Časosběrné snímání Ne
Počet audio kanálů 2.0
Zoom při videu Ano
Integrovaný GPS Ne
Stereo zvuk Ano
Snímková frekvence u videa 50 sn./s

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Ne
Rozhraní USB, HDMI
Typ akumulátoru NP-BX1
Způsoby napájení Akumulátor
výdrž baterie (hod) 2 hodin

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 59x60x128
Hmotnost 235 g
Barva černá
Vodotěsnost Ne

Ostatní

Číslo produktu HDRPJ410B.CEN
Příslušenství v balení baterie NP-BX1, AC adapter, kabel HDMI, kabel USB, manuál
Značka Sony

Zobrazit popis a parametry