Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

Recenze Sony sluchátka Hi-Res WH-1000XM3

Zpět na detail

Jiří Kurt Strohschneider

Recenzoval:
Jiří Kurt Strohschneider Další recenze

Sony sluchátka Hi-Res WH-1000XM3 máme Obvykle dostupné do 2 týdnů za 8 990 Kč
Koupit

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Velice čistý zvuk
 • Nízká váha
 • Špičková technologie potlačení okolního šumu
 • Pohodlné usazení na hlavě
 • Wifi přenos zvuku s podporou LDAC technologie
 • Vysoká výdrž akumulátoru + krátká doba nabíjení
 • Široký frekvenční rozsah
 • Šikovná aplikace pro smartphone

Co se nám nelíbí

 • Krátká kabeláž
 • Absence napájecího adaptéru

Nahoru

Představení Sony sluchátka Hi-Res WH-1000XM3

 

Mezinárodní japonskou korporaci Sony Corporation asi není třeba nijak sáhodlouze představovat. Od svého založení v roce 1946 pronikla do většiny odvětví spotřební elektroniky a zaujala v nich vrcholné příčky. V podstatě každý se s jejími výrobky může potkat téměř na každém kroku – od mobilních telefonů přes televizory, herní konzole, multimédia až po audio techniku. V té se věnuje produkci přehrávačů, zesilovačů, ale i reproduktorů a sluchátek. A právě na jejich poslední kousek z řady sluchátek si dnes posvítíme. Dámy a pánové, představujeme vám model WH-1000X M3.

Co to vidím

Po rozbalení krabice ke své radosti objevuji přenosný skořepinový obal, ve kterém jsou sluchátka uložena (ne vždy ho výrobce dodává v ceně přímo v balení). Pouzdro je v klasicky černém provedení, žádná zbytečná extravagance, má navíc pevné ouško na držení (tak na tři prsty) či zavěšení a na zadní straně také síťovanou kapsu, kam se vejde nějaký ten papír, ale třeba i mobil. Po otevření se objevují sluchátka společně s přiloženými odnímatelnými kabely a redukcí. Obal je uvnitř napevno přepažený, sluchátka se tedy při správném vložení příslušenství nedotýkají, a tak nemůže docházet k odírání apod. 

Kabely jsou v balení dva – napájecí USB-A - USB-C, který je 20 centimetrů dlouhý, a pak propojovací, 120 centimetrů dlouhý, určený k vedení audio signálu a s 3,5 milimetrovými pozlacenými jacky na obou stranách. Někomu by se kabely možná mohly zdát krátké, nicméně podle mě svému účelu s přehledem poslouží a jinak je to jen otázka zvyku. Redukce slouží k připojení sluchátek v letadle.

Sluchátka samotná jsou vyrobena z matně černého plastu (s kovovou vnitřní kostrou) s taktéž černými náušníky (o něco většími než u předchozího modelu) a temenním měkčením z umělé kůže (nicméně dají se pořídit i v platinově stříbrné variantě). Dekorativní prvky jsou jak na sluchátkách, tak na obale vyvedeny v dnes tak oblíbené starorůžové (zlato-měděné) barvě a decentně doplňují. Mušle sluchátek jsou k temennímu mostu připojeny volně a dají se otáčet o cca 90 stupňů dozadu a cca 30 dopředu. Obě mušle se dají z mostu vysunout - každá o cca 3,5 centimetru, a tak se dokáží přizpůsobit lecjaké hlavě. Komplexně jsou sluchátka ergonomicky velmi dobře řešena a ani po několikahodinovém poslechu na hlavě netlačí a nepřekážejí. Kromě konektorů pro kabely jsou na sluchátkách dvě fyzická tlačítka – jedno pro zapnutí/vypnutí a spárování se zdrojovým zařízením (tedy většinou mobilem či tabletem) a druhé, o kterém si povíme později.

Co to slyším

Hned na začátek musím konstatovat, že sluchátka WH-1000X třetí generace mají opravdu čistý a silný zvuk, a to dokonce i při bezdrátovém použití. Ano, tato řada je koncipována především jako wireless zařízení a pro jeho optimalizaci bylo vynaloženo zajisté mnoho úsilí. Škarohlídi by mohli tvrdit, že kabel je stará dobrá klasika a wifi přenos se mu nikdy nevyrovná. A měli by samozřejmě (zatím) pravdu. Nicméně Sony jako přední hráč stále pracuje na zlepšeních a pro co nejlepší zvuk bez kabelu tu máme technologii LDAC, která je přímo od Sony a umožňuje při wifi přenosu přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení, které ucho běžného posluchače uspokojí naprosto stejně, jako kdyby měl sluchátka připojená kabelem. 

Frekvenční rozsah sluchátek je úctyhodných 4 Hz – 40 000 Hz a oproti předchozím modelům trojka disponuje analogovým zesilovačem, nikoliv digitálním. Zvuk působí tedy přirozeněji a plněji, navíc má lepší dynamiku.

Nicméně jako hlavní devizu těchto sluchátek vidím funkci potlačení okolního hluku, která navíc oproti předchozím generacím taktéž prošla vylepšením, a to ve všech pásmech, tedy basech, středech, i často kritických výškách. Najednou jsem skoro zapomněl na řev vlastních dětí, a to i přesto, že pobíhaly kolem mě! A právě k přepínání módů této funkce slouží již zmiňované druhé tlačítko na levém sluchátku. Kromě výběru úrovně potlačení okolního ruchu si ho uživatel může taktéž naprogramovat na aktivaci hlasové asistence, a to buď na Google Assistant, anebo Amazon Alexa. Pro jejich správnou funkci je ovšem samozřejmě zapotřebí mít dané aplikace v zařízení nainstalované a správně nakonfigurované.

Jak to ovládám

Samotné přehrávání hudby může uživatel ovládat jak v aplikaci zařízení (tedy nějakém svém oblíbeném přehrávači) nebo z YouTube, tak následně přímo na sluchátkách. Na pravé mušli se dvojitým poklepem zapíná a vypíná přehrávání, případně přijímá a pokládá hovor, přejetím prstem nahoru a dolů se ovládá hlasitost a doleva a doprava posouvají skladby v playlistu. Navíc zakrytím pravé mušle se aktivuje podle mě naprosto skvělá funkce, kdy dojde ke ztišení přehrávání na slyšitelné minimum, člověk si tedy nemusí sluchátka sundávat, když potřebuje jen něco rychle zkontrolovat, třeba když na něj zrovna někdo mluví. Jak prosté! Ovládání je opravdu naprosto intuitivní a posluchač se s ním ihned sžije. To vše je názorně vysvětleno v přiloženém obrázkovém návodu, který rychle pochopí i ti pomalejší z nás. 

Kromě této klasiky je ke sluchátkám doporučena ještě přímo aplikace od Sony – Sony | Headphones Connect. Pomocí tohoto velmi schopného softwaru můžete ovládat a sledovat spoustu věcí a já si s ním dokázal opravdu vyhrát celé hodiny. Je zde možno vzdáleně ovládat přehrávání skladeb, tedy jejich posouvání a hlasitost (jako při ovládání na pravé mušli sluchátek). Dále se v této aplikaci nastavuje využití právě onoho druhého fyzického tlačítka levé mušle, tedy zda jím chceme ovládat funkci potlačení hluku, anebo zapínat hlasovou asistenci. S touto funkcí je spjata další volba, a sice úroveň potlačení vnějších ruchů. Ta jde nastavit od nuly do dvaceti, máme tedy možnost širokého výběru podle individuální preference (např. jak moc nestojíte o kontakt s lidmi kolem sebe). Navíc tato funkce má ještě čtyři samostatně nastavitelné profily – pro sezení, chůzi, běh a jízdu dopravním prostředkem. Tyto profily není třeba manuálně měnit, sluchátka sama poznají, co právě děláte.

Také zde najdeme dva Optimizery, které vám po spuštění na míru upravují zvuk – nejdřív podle usazení sluchátek na hlavě, a poté podle atmosférického tlaku (pokud běžně sluchátka používáte v nížinách a dostanete se např. do hor apod.). Další možností je nastavení automatického vypnutí sluchátek při nečinnosti. Defaultní hodnotou je pět minut, nicméně lze nastavit i třicet, šedesát, stoosmdesát, anebo taky automatické vypínání zakázat. Dále zde lze vypnout/zapnout funkci DSEE HX, která zvyšuje kvalitu dat komprimovaného zvuku - například formátu MP3. Dalšími možnostmi jsou virtuální nastavení směru, odkud k posluchači zvuk bude přicházet, a také simulace akustiky okolí (klub, koncertní hala atd.) Další možností je volba módu kvality zvuku – zda je prioritou právě jeho kvalita, anebo stabilita připojení (mimochodem u většiny funkcí měnitelných v této aplikaci je pro jejich aktivaci zapotřebí nastavit právě preferenci stability, nikoliv kvality). Samozřejmostí je možnost nastavení vlastního, přednastaveného či žádného ekvalizéru a sledování stavu baterie sluchátek. Jako poslední možnost je nastavení jazyka, jakým s námi sluchátka budou komunikovat – zde je k dispozici patnáct světových jazyků – já zůstal u angličtiny, čeština se mezi nimi kupodivu nenachází. Ve výsledku se vám může zdát, že už nejen váš telefon je chytřejší než vy sami…

Nabíjení akumulátoru sluchátek trvá z nuly na sto procent přibližně tři hodiny, což je při výdrži až neuvěřitelných 30 hodin přehrávání opravdu krásný poměr (nehledě na to, že ze začátku se vám bude zdát, že je baterie nesmrtelná). Malým nedostatkem by mohla být absence napájecího adaptéru, nicméně dnes jsou adaptéry s USB zásuvkou běžně k dostání, nebo lze nabíjet z počítače.

Ohledně již zmíněného telefonního hovoru bych rád dodal, že vestavěný mikrofon velmi dobře snímá posluchačův hlas a navíc konektivita s mobilním telefonem se neztrácí ani při vzdálenosti větší jak deset metrů, a to i skrz zeď. Můžete tedy mít mobil víceméně kdekoliv po bytě a vesele konverzovat či poslouchat hudbu, aniž byste tušili, kam jste si ten telefon vlastně dali.

Závěrem

WH1000-X M3 jsou oproti svým předchůdcům v mnoha směrech vylepšená sluchátka pro každodenní použití, která mezi bezdrátovými sluchátky patří mezi momentální absolutní špičku a nebál bych se i napsat, že se na svou konkurenci dívají lehce z vrchu. Rozhodně stojí za každou korunu své ceny a vřele je mohu doporučit komukoliv, kdo rád a často kvalitně poslouchá hudbu, doma i na cestách. Sony nám opět ukázalo, že svým zákazníkům naslouchá a snaží se jim dát jen to nejlepší.

Nahoru

Parametry

 
Ostatní
Značka: Sony
 
Sluchátka
Provedení sluchátek: Přes uši
Typ sluchátek: Bezdrátová
Konstrukce sluchátek: Uzavřená
Frekvenční rozsah od: 4 Hz
Frekvenční rozsah do: 40000 Hz
Funkce sluchátek: NFC, Potlačení šumu
Délka přívodního kabelu: 1,2 m

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Sony sluchátka Hi-Res WH-1000XM3 Sony sluchátka Hi-Res WH-1000XM3 máme Obvykle dostupné do 2 týdnů za 8 990 Kč Koupit

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím