Magazín

Produktové aktuality

Společnost Sigma oznámila vývoj objektivů pro bajonet Nikon Z

Lucie VořechováVydáno: 24. 2. 2023 v 15:24 • Rubrika: Produktové aktuality

Společnost Sigma oznámila vývoj objektivů pro bajonet Nikon Z

Ano, Nikoňáci, čtete dobře. Sigma otevírá dveře dalšímu bezzrcátkovému systému, kterým je tentokrát Nikon Z. Kdy se novinek dočkáme ještě nebylo stanoveno, ale informace o jejich vývoji už máme. Těšit se můžete na první modely, jimiž jsou Sigma 16 mm, 30 mm a 56 mm se světelností f/1,4.

Obsah

Japonská společnost Sigma si zakládá na produktech té nejvyšší kvality. Díky tomu získává stále více příznivců po celém světě. Momentálně své síly vložila do vývoje nových objektivů, které budou poprvé určené i pro bajonet Nikon Z. Majitelé mirrorless fotoaparátů Nikon se tak mohou těšit na pevná skla s konstantní světelností f/1,4, která umožňuje tvorbu i v horších světelných podmínkách a poskytuje vyšší kontrolu nad hloubkou ostrosti.

Pojďme si o novinkách z řady Contemporary říci více.

Sigma 16 mm f/1,4 DC DN Contemporary pro Nikon Z

Širokoúhlý objektiv Sigma 16 mm (ekv. 24 mm) je ideální společník pro cestovatele a krajináře nebo fotografy věnující se architektuře.

Disponuje dvěma speciálními prvky s nízkým rozptylem (SLD) a třemi prvky s nízkým rozptylem F (FLD). Hravě tak zvládá eliminovat chromatickou aberaci a dosáhnout větší jasnosti a přesnosti barev. Obraz je ostrý a díky aplikované vrstvě Super Multi-Layer Coating jsou potlačené odlesky a ghosting. To přispívá k tvorbě snímků s bohatým kontrastem i v protisvětle. 

Sigma 16 mm | Megapixel

Oceníte také rychlé automatické ostření, kterého je docíleno krokovým motorem. Díky tomu se jedná o objektiv vhodný pro focení, ale i natáčení videí. Tichý a přesný autofokus zachytí i rychle se pohybující objekty a zajistí detailní a ostré výstupy již od vzdálenosti 25 cm.

Kromě toho Sigma 16 mm nabízí kompaktní rozměry s váhou pouhých 420 g a délkou 94,3 mm. Ve fotobatohu pro něj jistě najdete místo. A s sebou si můžete přibalit i fotografický filtr s průměrem 67 mm, abyste se vyhnuly přepalům při prudkém světle. 

Chci Sigmu 16 mm f/1,4

Sigma 30 mm f/1,4 DC DN Contemporary pro Nikon Z

Sháníte standardní objektiv pro použití od portrétů, reportáží až po street foto? Tak to by vám neměla ujít Sigma 30 mm (ekv. 45 mm). Kombinace optických vlastností a kompaktního designu z modelu činí kvalitní optiku, kterou byste neměli nechávat doma. 

Sigma 30 mm | Megapixel

Světelnost f/1,4 poslouží ve špatných světelných podmínkách a 9lamelová clona vykouzlí na snímcích příjemný efekt bokeh. Díky tomu bude snímaný subjekt oddělený od svého pozadí.

Kromě clony a ohniska vás ale jistě osloví i krokový motor, který funguje rychle, tiše a zajišťuje plynulé ostření. Proto objektiv ocení i videomakeři.

Dále by vás mohl zaujmout optický design. Ten je opatřený dvěma asférickými prvky a jedním prvkem s vysokým indexem lomu. To zajišťuje potlačení zkreslení nebo sférické aberace a dopomáhá k ostřejšímu obrazu. I u tohoto modelu byla využitá vrstva Super Multi-Layer Coating, takže jsou potlačené odlesky a ghosting. 

Objektiv je mimo jiné odolný vůči prachu a stříkající vodě. Můžete si ho s sebou vzít i na koncerty, na kterých bývá rozbouřená atmosféra. A aby vám fotoaparát s objektivem někdo nevytrhl z ruky nebo Clipu od Peak Design, můžete si jej zabezpečit kvalitním popruhem.

Chci Sigmu 30 mm f/1,4

Sigma 56 mm f/1,4 DC DN Contemporary pro Nikon Z

Do třetice všeho dobrého přichází ohnisko 56 mm (ekv. 84 mm), které osloví především portrétní fotografy, kteří hledají kompaktní rozměry, malou váhu a skvělé optické vlastnosti. Stejně, jako u všech dnes představených objektivů, i tento disponuje světelností f/1,4. Společně s 9lamelovou clonou model nabízí krémový efekt bokeh a rozostřené pozadí, které nechá vyniknout snímaný subjekt. 

Sigma 50 mm | Megapixel

Sigma 56 mm podporuje vysokorychlostní autofokus, AF-C a korekci aberace v kompatibilním fotoaparátu. Optické vady jsou eliminované díky speciálním prvkům, které navíc minimalizují zkreslení a přispívají k výsledné ostrosti. I tento model je opatřený vrstvou Super Multi-Layer Coating pro potlačení odlesků a ghostingu. Focení v protisvětle proto není překážkou, barvy si drží svůj bohatý kontrast.

Třetí novinku od Sigmy využijí jak fotografové, tak videotvůrci, a to pro svůj spolehlivý autofokus, který je navíc tichý a plynulý a modely či modelky zaostří od vzdálenosti 50 cm.

Objektiv je odolný vůči prachu a stříkající vodě. Jeho hmotnost činí 295 g a délka 61,5 mm. Pokud byste ho chtěli doplnit o filtr pro dosáhnutí speciálních efektů, vystačíte si s průměrem 55 mm

Chci Sigmu 50 mm f/1,4

Chci vyměnit starý objektiv za nový s výkupním bonusem až 20 %

Až budou objektivy oficiálně uvedené na trh, neváhejte využít naší službu Restart. Pokud nám přinesete starou funkční techniku, při nákupu nové vám přihodíme až 20% výkupní bonus

Spočítejte si v kalkulačce, kolik za stávající techniku můžete obdržet. 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Nikon | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.