Magazín

Blog

Startuje nové kolo foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM na téma SPORT

Martin LukešAktualizováno: 1. 9. 2023 v 12:29 • Rubrika: Blog

Startuje nové kolo foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM na téma SPORT

Polovina prázdnin je za námi, ale mnohé z vás jistě čeká ještě spoustu dovolených, výletů a dalších letních radovánek, při kterých jistě bude příležitost vzít fotoaparát do ruky a třeba i ulovit nějaký ten snímek do naší soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023. V následujícím článku se dozvíte zadání nové fotosoutěže i propozice té probíhající v kategorii video.

Obsah

Srpnová fotografická soutěž: SPORT - rychle a zběsile

Sportovní fotografie patří mezi velmi oblíbené žánry jak mezi hobby fotografy, tak mezi profesionály. Ostatně konkrétně v tomto žánru máme mnoho zvučných jmen, která sklízejí úspěchy nejen u nás ale i v zahraničí. A protože k prázdninám tak nějak obecně patří pohybové aktivity všeho druhu, bude srpnovým tématem soutěže SPORT. Přihlásit můžete fotografie jak z profesionálních sportovních klání, tak z těch amatérských i volnočasových. Aby to ale nebylo tak jednoduché, musí splňovat jednu podmínku. Z fotografií musí být patrná RYCHLOST a DYNAMIKA. Jakým způsobem toho docílíte, necháme na vás.

Ceny pro vítěze fotosoutěže

  • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Canon
  • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Canon
  • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Canon
  • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Canon

Partner měsíčního kola foto soutěže společnost Canon

Čtvrtletní video soutěž: Krajina s architektonickými prvky (červenec - září)

Třetí kolo letošní video soutěže Rok s Megapixelem bude patřit především dronům a jejich pilotům nebo operátorům. Nejen v naší krásné zemi, ale i za jejími hranicemi existuje mnoho úchvatných míst, která získají úplně jiný rozměr, pokud jsou snímány z ptačí perspektivy. Stejně jako v kategorii foto bude i video téma spojené s cestováním. V něm nám půjde o letecké záběry krajiny. Ale pozor! Aby to nebylo tak jednoduché, musí ve videu dominovat nějaký výrazný architektonický prvek. Půjde tedy o dva žánry sloučené do jednoho.

Toto letní cestovatelské kolo bude probíhat od 1. 7. 2023 do 30. 9. 2023, takže budete mít dost času ulovit nějaké zajímavé záběry, klipy a videa z cest. Protože na soutěžní příspěvek máte 3 měsíce, budeme posuzovat nejen obsahovou kvalitu, ale také zpracování, práci se zvukem, střihem světlem a samozřejmě také celkovou atmosféru vašich soutěžních videí.

Ceny pro vítěze čtvrtletní video soutěže

  • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky DJI
  • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky DJI
  • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky DJI
  • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky DJI

Partner měsíčního kola video soutěže společnost DJI

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií  - FOTO a VIDEO.

titulní foto: Dušan IgnácKonstantin Zhdanov

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.