Magazín

Blog

Startuje poslední kolo fotosoutěže ROK S MEGAPXIELEM 2023 na téma S DŮRAZEM NA SVĚTLO

Martin LukešAktualizováno: 1. 12. 2023 v 16:14 • Rubrika: Blog

Startuje poslední kolo fotosoutěže ROK S MEGAPXIELEM 2023 na téma S DŮRAZEM NA SVĚTLO

Dnes začal poslední měsíc v roce a s ním také poslední kolo letošní foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM. O vítězích celého ročníku, kteří si odnesou ceny v hodnotě mnoha desítek tisíc, zdaleka není rozhodnuto, takže mnozí mají stále ještě velikou šanci stát se nejvšestrannějším fotografem roku. Tématem fotosoutěže bude SVĚTLO a nezapomeňte, že v prosinci zároveň končí čtvrtletní kolo video soutěže na téma REPORTÁŽ Z CEST.

Obsah

Prosincová fotorgafická soutěž: S důrazem na světlo

Světýlka na vánočním stromečku, zářící reklamní poutače, pouliční osvětlení zasněžených uliček nebo nasvícené stánky na předvánočních trzích. To vše jsou příležitosti zachytit nějaký ten zajímavý snímek s neopakovatelnou světelnou atmosférou. A protože se blíží vánoce a navíc jde o poslední kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM, bude prosincové téma trochu volnější. Necháme na vás, zda si zvolíte street fotografii, portrét, zátiší, nebo rodinnou momentku. Jedinou podmínkou je, že musí jít o záběr s nějakou zajímavou světelnou atmosférou, nebo v něm musí dominovat právě prvek světla.

Partner měsíčního kola foto soutěže společnost Canon

Ceny pro vítěze listopadové foto soutěže

  • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Canon
  • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Canon
  • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Canon
  • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Canon

V listopadu pokračuje čtvrtletní video soutěž: Reportáž z cest (říjen–prosinec 2023)

Mezi amatérskými videomakery, vlogery, influencery i rodinnými fotografy je čím dál populárnější natáčet během svých cest reportáže a cestovatelské klipy. A přesně to bude tématem posledního čtvrtletního kola naší celoroční videosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023. Necháme na vás zda s kamerou, dronem nebo mobilním telefonem vyrazíte na druhý konec města, státu nebo planety. Hodnotit budeme především originalitu, spád, ale také střih, barvy a případně hudební podkres nebo voiceover.

Toto podzimní cestovatelské kolo bude probíhat od 1. 10. 2023 do 31. 12. 2023, takže budete mít dost času ulovit nějaké zajímavé záběry, klipy a videa z cest. Protože na soutěžní příspěvek máte 3 měsíce, budeme posuzovat nejen obsahovou kvalitu, ale také zpracování, práci se zvukem, střihem, světlem a samozřejmě také celkovou atmosféru vašich soutěžních videí.

Partner aktuálního kola video soutěže je společnost Sony

Ceny pro vítěze čtvrtletní videosoutěže

  • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Sony
  • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Sony
  • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Sony
  • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Sony
     


Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií  – FOTO a VIDEO.

titulní foto: Lukáš „Kenji" Vrábel / Martin Lukeš

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den paní Vinterová, ano, lze se zúčastnit i s motivem krajiny, jen by dané světlo mělo být opravdu dominantní. 

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 4. 12. 2023 |Reagovat

Michaela Vinterová

Dobrý den pane Lukeši, chtěla bych se zeptat ohledně tohoto kola soutěže, je možné se jej zúčastnit i s fotografií krajiny, kde by bylo zásadním prvkem přirozené světlo? Děkuji za odpověď.

1

Michaela, 1. 12. 2023 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.