Magazín

Blog

Startuje předposlední kolo letošní fotosoutěže Rok s Megapixelem, tentokrát na téma ČERNOBÍLÝ DOKUMENT

Martin LukešAktualizováno: 30. 11. 2023 v 14:30 • Rubrika: Blog

Startuje předposlední kolo letošní fotosoutěže Rok s Megapixelem, tentokrát na téma ČERNOBÍLÝ DOKUMENT

Kalendářní rok se nám pomalu chýlí k závěru a stejně tak tomu je i s rokem fotografickým, tedy přesněji s naší velkou celoroční soutěží ROK S MEGAPIXELEM 2023. Předposlední, tedy jedenácté kolo potěší především všechny reportéry, street fotografy a dokumentaristy. Tématem totiž bude ČERNOBÍLÝ DOKUMENT. A jen pro připomenutí videotvůrcům, ještě dva měsíce pokračuje čtvrtletní video soutěž na téma REPORTÁŽ Z CEST. Tak vzhůru do terénu a těšíme se na vaše soutěžní příspěvky.

Obsah

Říjnová fotografická soutěž: Černobílý dokument

Tématem předposledního měsíčního kola letošního ročníku soutěže ROK S MEGAPIXELEM bude dokumentární fotografie. A abychom to udělali trochu zajímavější, omezíme soutěžní příspěvky čistě na černobílé fotografie. Jsme si dobře vědomi možností jednotlivých soutěžících, a tak nemusí jít pouze o dokumentární záběry z exotických koutů naší planety. Zajímavý dokumentární snímek lze pořídit i na hasičském plese, vesnické zabijačce nebo rodinné oslavě. Porota bude hodnotit především autentičnost, osobitost pohledu autora na dané téma, emoce, celkovou atmosféru a samozřejmě také převod do černobílé varianty.

Partner tohoto kola foto a video soutěže je společnost Fujifilm

Ceny pro vítěze listopadové foto soutěže

 • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Fujifilm
 • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Fujifilm
 • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Fujifilm
 • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Fujifilm
   

V listopadu pokračuje čtvrtletní video soutěž: Reportáž z cest (říjen–prosinec 2023)

Mezi amatérskými video makery, vlogery, influlencery i rodinnými fotografy je čím dál populárnější natáčet během svých cest reportáže a cestovatelské klipy. A přesně to bude tématem posledního čtvrtletního kola naší celoroční videosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023. Necháme na vás zda s kamerou, dronem nebo mobilním telefonem vyrazíte na druhý konec města, státu nebo planety. Hodnotit budeme především originalitu, spád, ale také střih, barvy a případně hudební podkres nebo voiceover.

Toto podzimní cestovatelské kolo bude probíhat od 1. 10. 2023 do 31. 12. 2023, takže budete mít dost času ulovit nějaké zajímavé záběry, klipy a videa z cest. Protože na soutěžní příspěvek máte 3 měsíce, budeme posuzovat nejen obsahovou kvalitu, ale také zpracování, práci se zvukem, střihem, světlem a samozřejmě také celkovou atmosféru vašich soutěžních videí.

Partner tohoto kola foto a video soutěže je společnost Sony

Ceny pro vítěze čtvrtletní videosoutěže

 • 1. místo – poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Sony
 • 2. místo – poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Sony
 • 3. místo – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Sony
 • Cena uživatelů – poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Sony
   


Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií  – FOTO a VIDEO.

titulní foto: Lukáš "Kenji" Vrábel / Martin Lukeš

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.