Magazín

Blog

Startujeme III. kolo foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM, tentokrát na téma ZVÍŘATA

Martin LukešAktualizováno: 2. 3. 2023 v 18:22 • Rubrika: Blog

Startujeme III. kolo foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM, tentokrát na téma ZVÍŘATA

Zima se ještě drží zuby nehty, ale většina z nás už jistě netrpělivě vyhlíží jaro, kterého se za pár dní dočkáme. A protože jaro je spojené s přírodou, připravili jsme si pro vás v naší soutěži speciální téma, které se týká spojení lidí a zvířátek. Tentokrát těch domácích, se kterými mají mnozí z nás velmi silné pouto. Březnové téma fotosoutěže tedy bude tak trochu společné pro vás a vaše domácí mazlíčky. A malé upozornění pro videotvůrce, kterým v březnu končí čtvrtletní kolo na téma zimní reportáž.

Obsah

Fotografická soutěže - Přátelské pouto

Láska a přátelství mezi člověkem a zvířetem je fenomén, který provází lidskou společnost po tisíciletí. Stal se námětem mnoha uměleckých děl, ať už knih, filmů, písní nebo obrazů. Zkuste v březnovém kole zachytit pouto mezi člověkem a zvířetem. Tentokrát budeme hodnotit nejen kompozici a výtvarné zpracování fotografie, ale především emoce, protože to je to, co k danému tématu patří. Necháme na vás zda půjde o člověko-zvířecí portrét, reportáže z nějaké společné akce nebo dokument, kde hrají hlavní roli zvířata i lidí, ale z fotografie by mělo být cítit právě to silné pouto mezi nimi.

Focení domácích zvířat | Megapixel

Ceny pro vítěze březnové foto soutěže - Přátelské pouto

  • 1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky OM System / Olympus
  • 2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky OM System / Olympus
  • 3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky OM System / Olympus
  • Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky OM System / Olympus

Čtvrtletní kolo videosoutěže - Zimní reportáž (leden - březen)

Jen pro připomenutí, nový ročník naší video soutěže ROK S MEGAPIXELEM přinesl jednu drobnou, ale poměrně významnou změnu. Abyste mohli soutěžní příspěvky více promyslet a zároveň měli více času na natáčení i samotnou postprodukci, proběhnou letos jen 4 kola, která budou trvat přesně tři měsíce. V prvním až třetím kole, tedy od začátku ledna do konce března, se budeme věnovat zimním reportážím. Necháme na vás zda se rozhodnete zdokumentovat nějakou rodinou oslavu, sportovní klání, vesnický masopust nebo jinou kulturní či společenskou událost. Jedinou podmínkou je, že půjde o reportáž a bude evidentní, že byla natočena v průběhu zimy. 

Zimní video | Megapixel

Ceny pro vítěze čtvrtletní video soutěže - ZIMNÍ REPORTÁŽ

  • 1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •  2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •  3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •  Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design

Partner měsíčního kola foto soutěže OM System
OM system | Megapixel

Partner čtvrtletního kola video soutěže PEAK DESIGN
Peak Design Mobile | Megapixel

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

titulní foto: Markéta Malinčíková  a Ondra Vacek

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, to bohužel není možné a má to své důvody. Jednak by takhle někdo mohl taktizovat a označit fotografii až po té co vidí, že si vede úspěšně co se skóre týče. Druhým důvodem je pak to, že soutěžní fotografie jsou anonymní až do skončení daného měsíčního kola. Nelze tedy zařadit do soutěže fotografie u kterých již byl znám autor.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 15. 3. 2023 |Reagovat

Vlasta Galisová

Mohu fotku označit jako soutěžní dodatečně? Až po nahrání?

1

Vlasta, 14. 3. 2023 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.