Stop motion, animace tvořená pomocí fotografií

Stop motion, animace tvořená pomocí fotografií

Chcete se dozvědět jakou technikou tvořil svá díla například světoznámý tvůrce animovaných filmů a výtvarník českého původu Jan Švankmajer? Rádi byste se sami stali tvůrci a pomocí různých výtvarných technik vytvořili krátkou animaci složenou ze sekvence fotografií? Pokud ano, je tento kurz právě pro Vás. Mladá fotografka s bohatými zkušenostmi na poli videa a animace Vás provede technikou stop motion a představí Vám ta nejlepší světová díla v této oblasti. Vy a sami si posléze, pomocí Vámi vytvořených kulis, natočíte vlastní animaci.


Obsah kurzu:

 

 • seznámení s účastníky, představení lektora, teoretická prezentace techniky stop motion a ukázky světových tvůrců
 • kreativní tvorba vlastní inscenace za pomocí různých materiálů a kulis , zaměříme se na ploškovou techniku - rozpohybujeme vystřižené figurky a tvary a společně vymyslíme jednotné téma videa.
 • fotografování animace v ateliéru se studiovým osvětlením a využitím kulis a rekvizit
 • počítačové zpracování fotografií a následný export animace, kterou si každý účastník může odnést domů na digitálním nosiči (flash disc, cd/dvd)
 • prostor pro diskuziCíl kurzu:

Využít co největší potenciál vlastní kreativity, vypnout z každodenní reality, uvolnit se a volně tvořit na základě vlastní fantazie. Plošková technika, na kterou se zaměříme, je ideální pro  pokročilé autory, stejně jako pro úplně začátečníky. Na kurzu budete mít možnost vyzkoušet něco úplně nového a využít médium fotografie na vytvoření kreativní animace, o kterou se můžete podělit se svými blízkými a přáteli.

Největší důraz bude kladen na individuální konzultace s lektorkou, při kterých bude naslouchat vaším nápadům a myšlenkám a pomůže vám je odborně korigovat, tak aby byl výsledek co nejlepší.

Podrobnosti

Na workshopu bude k dispozici materiál na výrobu animace (barevné papíry, nůžky, lepidlo, kancelářské potřeby atd.) Dále různé rekvizity, fotoaparát se stativem, ateliér a notebook na zpracování fotografií a videa. Podle individuálních nápadů si můžete přinést i vlastní materiál (noviny, papíry, nebo fotografie na vystřihování), ze kterých následně můžeme vymyslet nějakou vaší originální animaci. Není nutné si brát vlastní fotoaparát a stativ, ale pokud si je chcete přinést, tak samozřejmě můžete.

Pro koho je kurz určen

Pro každého kdo má chuť experimentovat a vytvořit si vlastní krátkou animaci. Kurz je určen začátečníkům i pokročilejším tvůrcům


autor: Deana Kolenčíková

 


I love stop motion
  autor: chloe fleury on Vimeo.

Proč přijít na kurz

 • Kurzy jsou založeny na vzájemné komunikaci účastníků a lektora.
 • Díky praktickým ukázkám si odnesete spoustu cenných informací.
 • Registrace do kurzů je snadná a rychlá.
 • Kurz můžete zakoupit také jako dárek.
 • Snadno si vyberete termín kurzu, který vám bude nejlépe vyhovovat.
 • Kurzy vedou zkušení lektoři Megapixelu
 • Všichni naši lektoři aktivně fotografují a zároveň umí učit.
 • Získáte kompletní službu. Prodáme vám fotoaparát a naučíme vás s ním zacházet.
 • Nebudeme vám nutit žádné konkrétní zboží. Máme zkušenosti s fototechnikou všech značek.

Kam pokračovat?

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím