Fotografický kurz

Stop motion, animace tvořená pomocí fotografií

Chcete se dozvědět jakou technikou tvořil svá díla například světoznámý tvůrce animovaných filmů a výtvarník českého původu Jan Švankmajer? Rádi byste se sami stali tvůrci a pomocí různých výtvarných technik vytvořili krátkou animaci složenou ze sekvence fotografií? Pokud ano, je tento kurz právě pro Vás. Mladá fotografka s bohatými zkušenostmi na poli videa a animace Vás provede technikou stop motion a představí Vám ta nejlepší světová díla v této oblasti. Vy sami si posléze, pomocí Vámi vytvořených kulis, natočíte vlastní animaci.

Termíny

Nechte si poslat upozornění na nové termínyObsah kurzu:

 

 • seznámení s účastníky, představení lektora, teoretická prezentace techniky stop motion a ukázky světových tvůrců
 • kreativní tvorba vlastní inscenace za pomoci různých materiálů a kulis, zaměříme se na ploškovou techniku - rozpohybujeme vystřižené figurky a tvary a společně vymyslíme jednotné téma videa
 • fotografování animace v ateliéru se studiovým osvětlením a využitím kulis a rekvizit
 • počítačové zpracování fotografií a následný export animace, kterou si každý účastník může odnést domů na digitálním nosiči (flash disc, cd/dvd)
 • prostor pro diskuziCíl kurzu:

Využít co největší potenciál vlastní kreativity, vypnout z každodenní reality, uvolnit se a volně tvořit na základě vlastní fantazie. Plošková technika, na kterou se zaměříme, je ideální pro pokročilé autory, stejně jako pro úplně začátečníky. Na kurzu budete mít možnost vyzkoušet něco úplně nového a využít médium fotografie na vytvoření kreativní animace, o kterou se můžete podělit se svými blízkými a přáteli.

Největší důraz bude kladen na individuální konzultace s lektorkou, při kterých bude naslouchat Vašim nápadům a myšlenkám a pomůže Vám je odborně korigovat tak, aby byl výsledek co nejlepší.

Podrobnosti

Na workshopu bude k dispozici materiál na výrobu animace (barevné papíry, nůžky, lepidlo, kancelářské potřeby atd.). Dále různé rekvizity jako fotoaparát se stativem, ateliér a notebook na zpracování fotografií a videa. Podle individuálních nápadů si můžete přinést i vlastní materiál (noviny, papíry, nebo fotografie na vystřihování), ze kterých můžeme následně vymyslet nějakou Vaši originální animaci. Není nutné si brát vlastní fotoaparát a stativ, ale pokud chcete, tak samozřejmě můžete.

Pro koho je kurz určen

Pro každého kdo má chuť experimentovat a vytvořit si vlastní krátkou animaci. Kurz je určen začátečníkům i pokročilejším tvůrcům.


autor: Deana Kolenčíková

 


I love stop motion
  autor: chloe fleury on Vimeo.

Proč přijít na kurz?

 • Kurz je založen na vzájemné komunikaci účastníků a lektorky.
 • Registrace do kurzu je snadná a rychlá.
 • Sleva 20 % pro majitele studentské karty ISIC.
 • Kurz vede zkušená lektorka Megapixelu.
 • Možnost vyzkoušet si něco nového a kreativního.
 • Poradíme Vám, kam dále pokračovat ve vzdělávání.

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, je nám líto, ale tento kurz již není v naší nabídce. Napište si prosím kolegyni, která má na starosti naší fotoškolu (kurzy@megapixel.cz) a ona se pro Vás případně pokusí poptat u lektorky individuální školení.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 01. 04. 2019 |Reagovat

KFV

Dobrý den,
ráda bych se přihlásila na Stop motion kurz. Je to možné touto cestou? Jaké jsou možnosti?
Předem děkuji za odpověď.
Kateřina Filla Věnečková

1

Kateřina Filla Věnečková, 30. 03. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.