Střídání generací na sedlčanské kotlině Blog

Střídání generací na sedlčanské kotlině

Václav KřížekAktualizováno: 23. 9. 2015 v 10:04 • Rubrika: Blog

Je tomu již 40 let co se v Sedlčanech uskutečnil památný motokrosový závod, v němž zlato a titul mistrů světa získalo naše motokrosové družstvo. Chtěl jsem akci “rekreačně” (byla zkrátka neděle) zdokumentovat a zároveň vyzkoušet zapůjčenou kanoňáckou 70-200, na kterou jsem se již delší dobu chystal.

Memoriál se odehrával na Sedlčanské kotlině a hned od začátku se bylo skutečně na co dívat. Po příchodu do areálu vám hned po pravé ruce stála Liazka Martina Macíka, opodál Felicia pana Tomáška, všude samá ČíZa a do toho vám skoro nad hlavou lítá freestyle jezdec FMX Petr Pilát. U toho jsem také hned začal. Jasné slunko nedělního odpoledne nebylo na focení příliš ideální a tak jsem do fotky na 24-70 zabral i pod skokánkem stojícího Martina Macíka a když se mu Petr Pilát “podíval do kabiny”, fotil jsem. Stojí výsledek za to?  

Pří Pilátově dalším průjezdu jsem drze vystoupil z davu za mlíko a jen lehce mu rukou pokynul, ať mi přizastaví. Šlo mi prostě o totální vytažení barev oblečení a motorky, když pak přitom začal roztleskávat přihlížející diváky, fotka byla na světě.

Musel jsem si dát po sobotní grilovačce pivo. Kolem Felicie pana Tomáška při cestě do stánku nám pěkně v řadě stálo i pár ČZ a po chvilce zamyšlení jsem se rozhodl pro nějaký ten detail. Zde musím zase vyzdvihnout tu 24-70tku, na plnou díru bylo pro mě hlavní logo ČZ a do pozadí jsem se snažil vmáčknout něco z motorky. Pěkná ostrost. Lehce mi to dalo vzpomenout na mládí a tátovu Jawu 21, silichromem jsem leštil chromovaný výfuk abych ho pak za pár minut na louce opět zašpinil. Říkám lehce, protože to zpracování, chrom, lak, sytě černé gumy s troškou prachu na vzorku, to je i pro mé laické oko česká industriální historie, na kterou můžeme být náležitě hrdí!

Abych ale taky chytil nějakou tu akci, obětoval jsem ve jménu fotky svoje čisté boty a vrhnul se do horní části trati. Musím říct narovinu, na to, že bylo mistrům z roku 1975 o 40 let více, nikterak stroje ani sebe nešetřili a bavili mě víc, než o dvě hodiny později startující stroje novodobé.

Asi se na podobné akce začnu zaměřovat častěji, skvěle jsem se bavil. Z fotografického hlediska vám rychlost strojů nedává šanci pochybení, do hloubky znejte nástroj, který používáte, protože pokud to tak nebude, zajímavé předjíždění zkrátka propásnete.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách.
Dozvědět se víc.
Souhlasím