Superrychlý Canon EOS-1D X Mark II zvládne až 16 sn/s a 4K video v 60 sn/s Produktové aktuality

Superrychlý Canon EOS-1D X Mark II zvládne až 16 sn/s a 4K video v 60 sn/s

Luděk BouškaVydáno: 2. 2. 2016 v 12:36 • Rubrika: Produktové aktuality

Canon představuje novou vlajkovou loď mezi svými digitálními zrcadlovkami – netrpělivě očekávaný fotoaparát EOS-1D X Mark II. Canon tento model navrhl tak, aby dal uživatelům do rukou dokonalou kombinaci obrazové kvality, rozlišení i rychlosti. S kontinuálním snímáním s rychlostí 14 snímků za sekundu při plně funkčním automatickém zaostřování i expozici se sledováním a 16 snímky/s v režimu živého náhledu definuje EOS-1D X Mark II nový rychlostní standard. Nejnovější zrcadlovka je tak ideální pro zachycení rychle se pohybujících objektů, ať již ve volné přírodě nebo na sportovních mistrovstvích.

Canon nový fotoaparát vyvinul na základě zpětné vazby od celosvětové komunity uživatelů zrcadlovky EOS-1D X. Jeho součástí je nový full-frame snímač CMOS s rozlišením 20,2 megapixelů, nová zaostřovací technologie Al Servo AF III+ i podpora natáčení filmů v rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60p. Díky této jedinečné kombinaci síly a obrazových možností je Canon EOS-1D X Mark II ideálním základním nástrojem pro prakticky všechny typy fotografických profesí.

Klíčové vlastnosti fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark II:

 • Snímky s výjimečnou kvalitou obrazu 
 • Naprosto ostré snímky díky neuvěřitelně přesnému automatickému zaostřování 
 • Ultra vysoký výkon a spolehlivost umožňují zachytit jakýkoli okamžik 
 • Pokročilé možnosti natáčení filmů v rozlišení 4K pro špičkový záznam 
 • Vysokorychlostní obrazový výstup a možnosti správy

Předefinování obrazové kvality a přesnosti automatického zaostřování

Fotoaparát EOS-1D X Mark II se může pochlubit širokým a univerzálním rozsahem citlivosti ISO, konkrétně skvělými hodnotami ISO 100 až 51 200. A tento základní rozsah mohou uživatelé rozšířit dokonce až na hodnoty od 50 do 409 600. Nový fotoaparát tak vyniká při všech světelných podmínkách, od nejjasnějších scén až po značné přítmí.

Díky pokročilému systému automatického zaostřování se 61 body (41 z nich je křížových), které pokrývají rozšířenou oblast a fungují i při slabém osvětlení až do hodnoty -3 EV, může nová zrcadlovka u každého snímku zaostřit naprosto přesně. Navíc model EOS-1D X Mark II vůbec poprvé přináší podporu automatického zaostřování se všemi 61 body i při použití vybraných telekonvertorů a teleobjektivů se třídou světelnosti f/8. Fotografové tedy mohou všechny zaostřovací body využívat naprosto libovolně. Vedle oblíbených profesionálních technologií značky Canon pro automatické zaostřování – EOS iTR a zaostřovacích scénářů – je součástí nejnovějšího modelu i technologie AI Servo AF III+. Tato technologie inteligentního zaostřování zlepšuje citlivost sledování ve scénách s možným náhlým pohybem objektů – například při fotografování zvířete, které rychle pobíhá ve volné přírodě.

Se systémem automatického zaostřování úzce spolupracuje nový měřící snímač RGB+IR s rozlišením 360 tisíc pixelů, který zajišťuje přesnou expozici a vylepšuje detekci objektů. Součástí nové zrcadlovky je i technologie Flicker Detection, kterou Canon poprvé použil u fotoaparátu EOS 7D Mark II. Technologie kompenzuje nestálost zdroje světla a zajišťuje konzistentní výstupy i při pořizování snímků za umělého osvětlení a EOS-1D X Mark II je tak ideální zrcadlovkou pro fotografování halových sportovních akcí.

Zachycení příběhu každé sekundy

Canon EOS-1D X Mark II překonává hranice vysokorychlostního fotografování – za sekundu mohou uživatelé pořídit 14 snímků ve formátu RAW při plné funkčnosti automatického zaostřování i expozice se sledováním. Nová zrcadlovka tak umožňuje přesně zachytit jakýkoli okamžik – od sportovní události po lov kořisti predátorem. Canon EOS-1D X Mark II ale uspokojí i uživatele s ještě většími nároky, a to díky rychlosti až 16 snímků/s v režimu živého náhledu – v tomto případě již ale bez automatického zaostřování se sledováním. Novinkou je podpora paměťových karet standardu CFast 2.0, díky které umožňuje EOS-1D X Mark II pořídit při kontinuálním snímání sekvence s neomezeným počtem snímků ve formátu JPEG nebo se 170 snímky ve formátu RAW.

Canon EOS-1D X Mark II je nejsvižnější digitální zrcadlovkou systému EOS v historii – částečně i díky dvojici nových procesorů DIGIC 6+, které obrazová data ze snímače zpracovávají opravdu velmi rychle. Za možností vysokorychlostního snímání s minimálními vibracemi a tichým chodem stojí i přepracovaná konstrukce zrcátka, která využívá nový mechanismus pohonu.

Tvorba profesionálních filmů v rozlišení 4K

Model EOS-1D X Mark II je tím nejlepším v oblasti natáčení filmů v rozlišení 4K. V nové zrcadlovce získávají kameramani nástroj pro natáčení filmů v tomto rozlišení (4 096 x 2 160) při různých snímkovacích frekvencích, a to až do hodnoty 60 snímků za sekundu. Podmínkou je v takovém případě použití paměťových karet standardu CFast 2.0. Canon EOS-1D X Mark II umožňuje i natáčení filmů v rozlišení Full HD (1 920 x 1 080p) rychlostí až 120 snímků/s – tedy způsobem, který je ideální pro zpomalený pohyb. Nejdůležitější okamžiky z filmů s rozlišením 4K při frekvencí 60p mohou uživatelé převést na jednotlivé snímky s rozlišením 8,8 megapixelů. Nová zrcadlovka tak ještě více zjednodušuje ulovení toho opravdu správného okamžiku.

Díky technologii CMOS AF s dvojitými pixely mají kameramani k dispozici také rychlé a plynulé automatické zaostřování i průběžné automatické zaostřování, a to v rozlišení 4K i Full HD. Při natáčení filmů mohou navíc uživatelé pomocí dotykového displeje LCD rychle vybírat konkrétní místo pro zaostření.

Optimální správa snímků a spolehlivost

Profesionálové mají k dispozici nástroje, které potřebují pro správu svých snímků včetně snadného a co nejrychlejšího přenosu nových fotografií do zpravodajských agentur a databank. Vestavěná GPS jednotka zaznamenává do EXIF dat lokalizační údaje o pořízení každého snímku a profesionálním uživatelům tak usnadňuje uchování přesných informací o místě fotografování. Díky síťovému rozhraní Ethernet a USB konektoru standardu 3.0 SuperSpeed mají uživatelé na výběr mezi dvěma typy sdílení snímků – prostřednictvím protokolu FTP nebo přímo pomocí počítače. Rychlý je i bezdrátový přenos souborů, a to díky volitelnému adaptéru WFT-E8 s podporou vysokorychlostního standardu 802.11ac v pásmu 5 GHz.

Nový EOS-1D X Mark II ztělesňuje to nejlepší z dosavadních zkušeností značky Canon se systémem EOS a může se pochlubit vylepšenou rukojetí a ovládacími prvky. Držení i ovládání fotoaparátu je tak naprosto přirozené a díky odolnosti vůči povětrnostním vlivům je nová zrcadlovka ideální pro venkovní použití. Inteligentní hledáček druhé generace nabízí nejen stoprocentní pokrytí, ale také elektronickou grafiku pro zobrazení dalších fotografických informací. Výsledkem je, že při snímání již nebude nikdy nutné od něj odtrhnout oko.Zobrazeny komentáře (13 - 1)

 • 13

  Bouška

  Reaguje na (12) | Dobrý den, hlavní předností Nikonu D5 je výkonnější AF systém a také pravděpodobně (ještě jsme neměli možnost porovnat v praxi) kvalitnější snímač. To ale teprve uvidíme...

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.02.2016 | Reagovat

 • 12

  Avatar

  Muze mi nekdo vysvetlit cim je Nikon D5 zajimavejsi nez novy Canon???

  Jarda Camrda, 14.02.2016 | Reagovat

 • 11

  Miroslav Kirinovič, 07.02.2016 | Reagovat

 • 10

  Avatar

  Canon 1D X byl papírově lepší než Nikon D4 a dokonce byl papírově o něco lepší než D4s. Teď se to otočilo. Teď je papírově lepší D5, ale co se videa týká, lepší je samozřejmě 1D X Mark II.

  Jan Kocián, 04.02.2016 | Reagovat

 • 9

  Kirinovič

  Zklamání?? Znamená to, že Canon 1dx někomu pro jeho práci nestačí? A 1dx II taky nemá dostatečné technické parametry pro kvalitní práci? Docela bych chtěl vědět v čem se má tento přístroj zlepšit, aby splnil očekávání. http://www.canon.cz/for_home/product_finder/cameras/digital_slr/eos_1dx_mark_ii/

  Miroslav Kirinovič, 03.02.2016 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  Reaguje na (7) | Ten blesk soudím podle toho, že je ten horní kryt dělený. Jak kdyby tam ten blesk byl :D

  David Štráchal, 03.02.2016 | Reagovat

 • 7

  Kirinovič

  Reaguje na (6) | ta boule nahore by mel byt gps prijimac(antena?)

  Martin, 03.02.2016 | Reagovat

 • 6

  Avatar

  On má blesk? :D

  David Štráchal, 02.02.2016 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Bohužel se musím připojit, pro mě tedy velké zklamání. Jak tak v posledních týdnech prosakovaly informace o parametrech této novinky, tak jsem si říkal, že to snad nebude pravda - bohužel je.... Video 4K je mi k ničemu, až budu chtít točit video, tak si koupím kameru; u nového foťáku v této cenové hladině očekávám podstatné zlepšení parametrů a výstupů směrem ke kvalitě fotek, ne ten balast co Canon v tomto modelu nabídl. Měl jsem připravené peníze, ale do tohohle fakt nejdu, tady jednoznačně vyhrává Nikon D5. Zdá se, že Canonu nějak dochází invence a dech :-(.

  Jiří, 02.02.2016 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Zase se řeší kraviny a podstatné věci, které fotoreportéři skutečně potřebuje tam nejsou. Wifi zase za 20K jako příslušenství. Video 4K v tomto segmentu fotoaparátu nesmysl. A cenu bude ve finále zase o pár 10K vyšší. Fakt si mslím že manažeři canonu jsou mimozemšťané.

  PetrSZN, 02.02.2016 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Docela zklamání, spíš takový facelift 1DX. Ostření, iso stejné, stále bez WiFi, které si můžete dokoupit za 600$. Krom 4K videa žádný velký pokrok. Nikon D5 je zajímavější.

  Jan, 02.02.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Nikon D5 je lepsi. Dual pixels na tom nic nemeni. Cekal jsem vic.

  Erik, 02.02.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Rok s Megapixelem 2016

  Zapojte se s námi do již 3. ročníku fotografické soutěže o nejlepšího fotografa roku 2016. I letos jsme si pro vás připravili 12 soutěžních kol,…

 • Mrazivé okamžiky

  Tepová frekvence stoupá, dech se zrychluje a ledový vítr bičuje promrzlou tvář. Pokoření další výzvy je na dosah. Zima otevřela svou náruč všem,…

 • Dynamická krajina

  Krajina patří všeobecně k jednomu z nejpopulárnějších a žánrů. Většina fotografů ráda cestuje objevuje nová místa a nové přírodní krásy a s oblibou…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím