SVATEBNÍ FOTOGRAFIE - inspirujte se od profíků z Galerie Megapixel Fotoporadna

SVATEBNÍ FOTOGRAFIE - inspirujte se od profíků z Galerie Megapixel

Martin LukešVydáno: 13. 3. 2018 v 10:53 • Rubrika: Fotoporadna

Svatební fotografie je poměrně nároční obor. Ten kdo se tomuto řemeslu věnuje musí být zdatný reportážní fotograf. Nesmí mu chybět pohotovost a umění předvídat, aby vystihl klíčové momenty. Zároveň by měl uměl bravurně ovládat externí blesk, protože ne vždy je přirozené světlo to ideální. Mimo to by měl umět vnímat prostor a samozřejmě ho vhodně zachytit ať už interiér, nebo exteriér. No a v neposlední řadě mu nesmí chybět zkušenosti zdatného portrétního fotografa, protože o aktéry jde na svatbě především. Pokud si zatím nevíte rady jak se s tím vším popasovat, prohlédněte si naší březnovou dávku z inspirace v podobě fotografií od zkušených fotografů z Galerie Megapixel.

Nezapomeňte že fotografie na téma SVATEBNÍ FOTOGRAFIE můžete do soutěže přihlásit do konce března. A vzápětí odstartuje další kolo naší  velké celoroční fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018. V něm se budeme věnovat fotografování zvířat název kola zní WILDLIFE.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/1/368121.jpg
Milan Vopálenský
/ Prskavková
Na fotografii zaujme hned několik prvků. Tím prvním je světelná atmosféra, kterou částečně dotváří prskavky, které snímku navíc dávají zajímavou dynamiku. Kromě toho vytváří jemný kouř, což zvyšuje dramatičnost situace. A za zmínku také stojí barevné ladění, kdy se v kontrastu krásně doplňují teplé a studené odstíny. Scéna je navíc focená z poměrně malé vzdálenosti, tak jak má správná reportáž být, což doslova vtahuje diváka do záběru.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/1/350161.jpg
Jiří Vacek / Veselka
Jemný romantický, dalo by se říci až zasněný snímek, který by měl být součástí každého svatebního alba. Měkoučké světlo, malá hloubka ostrosti, teplé ladění barev a přivřené oči novomanželů. To všechno umocňuje velmi příjemnou a harmonickou atmosféru scény.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/8/346968.jpg
Vojtěch Peša
 / Už ji vezou
Nevěsta ve svatebním kočáře je velmi vděčným motivem, který vždycky zapůsobí. Měkké plastické světlo od okna automobilu a interiér ztrácející se ve stínu zvýrazňuje tvář a obličej nevěsty. Zajímavým, i když náhodným prvkem jsou kapičky na kapotě automobilu, které jí dávají moc hezkou strukturu. Povedl se i převod do černobíla. To kontrastní podání fotografii vyloženě sluší.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/6/339096.jpg
Gabriela Miklová
/ Maja & Roland
Velkým trendem ve svatební fotografii jsou v poslední době rekvizity. Až už to je nějaká sportovní výbava, symbolické předměty a mezi ty tradičnější patří dopravní prostředky. Když se navíc spojí klasika v podobě automobilu pro mladou generaci společně s novomanželským polibkem, nemůže z toho být špatný snímek. I zde se autorce povedlo navíc vychytat krásné světlo a velmi příjemné barvy.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/9/320049.jpg
Mikuláš Křepelka
/ Pilsner Urquel with love

I další záběr našeho výběru je postaven na kulise a nějakém příběhu. Svatebčané připíjející si na zdraví a štěstí ve společném životě. Skvělou kulisou je prostředí pivovaru, které skvěle dotváří atmosféru celého příběhu. Zvýšený dynamický rozsah fotografie, teplé světlo a široký úhel záběru jsou dalšími příjemnými výrazovými prostředky, které dělají fotografii zajímavou.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/2/73542.jpg
Svatba, křtiny ...
/ Jan Zavadil
V této skvělé reportážní fotografii se podařilo zachytit hned dva klíčové okamžiky v lidském životě, kterými jsou křest dítěte a svatba. Zvláštní světelná aura nad hlavou dítěte a církevního hodnostáře vytvořila nádhernou, až tajemnou náladu snímku. Kulisa přihlížejících, kteří stojí mimo hloubku ostrosti, výraz maminky, dítěte i faráře skvěle dokreslují celou situaci a skládají tak mozaiku střípku ve výslednou, nádhernou fotografii, která bude mít svou hodnotu i za mnoho desítek let.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/0/345960.jpg
Miloš Nejezchleb
/ V Beskydech
Hluboký temný a dominantní les v kontrastu s párem novomanželů vycházející z něj do symbolického světla společné cesty životem. Skvělá kulisa, kontrastní barvy a  krásně vychytané světlo. I tak málo stačí k výborné fotografii.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/9/157199.jpg
Pavlína Faraga
Silhouettes in love
Před tím, než byla vynalezena fotografie bylo kreslení siluet podle stínu velmi populárním tématem. S nástupem fotografie se celý proces ještě zjednodušil. Na první pohled je to technicky snadné, ale na druhou stranu si musí dát fotograf pozor, aby obrys postav a všechny křivky působili ladně a harmonicky. A to se ne každému podaří uhlídat. Autorka této fotografie to ale zvládla na jedničku.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/1/45371.jpg
Zdeněk Odstrčilík
 / Povinnosti a zodpovědnost? Rychle pryč :))
Ne každý bere svatební den smrtelně vážně a to se samozřejmě promítne i ve svatební fotografii. Svatebčané často pod vedením fotografa vymýšlí a sehrají vtipné příběhy a skeče a fotografie vtipné záběry z nich okoření svatební album.  Na tomto snímku se povedlo nejen skvěle zachytit výraz účinkujících ale také se podařilo skvěle načasovat a zmrazit moment úprku ženicha pronásledovaného nevěstou.


Petr Gebauer
(garant soutěže) / maminka se vdává
Svatební den je doslova nabitý emocemi a ty jsou velmi často kořením svatebního setu. A právě emoce jsou námětem poslední doporučené fotografie. Ty se skvělým dokumentárním způsobem podařilo zachytit garantovi naší svatební fotosoutěže Petrovi Gebauerovi, na jehož workshop jste zvání.

Pozvánka na Svatební workshop s Petrem Gebauerem

Petr Gebauer se rozhodl darovat svůj honorář z prvního kurzu, který se uskuteční 4. 4. 2018, Nadačnímu fondu Štěpánka, který pomáhá znevýhodněným dětem plnit jejich tajná přání a sny. O tom, kam částka poputuje se dozvíte v krátkém videu, které pořídil Petr s Petrou Šetele, jednou ze tří zakladatelek Nadačního fondu Štěpánka.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

 • Jak fotit portrét

  Z hlediska společenského a kulturního patří tento žánr snad vůbec k těm nejrozšířenějším. Portrét prezidenta na nás shlížel od malička ze stěny každé…

 • Krása portrétní fotografie

  Portrétní fotografie nás provází v na každém kroku, a to aniž bychom si to uvědomovali. Portréty celebrit na nás hledí z obálek časopisů, obalů…

 • Křivky lidského těla

  Stejně jako příroda odhaluje koncem roku své tělo, tak se i předposlední kolo naší celoroční fotografické soutěže ponese v duchu nahoty. Tentokrát…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím