Přidejte se! Zúčastněte se naší celoroční soutěže. Přihlásit do soutěže

Téma měsíce Svět pod lupou

Makro fotografie patří bezesporu k jednomu z nejvýtvarnějších a zároveň nejkreativnějším žánrům vůbec. Dá se říci, že jedinou hranicí makra je lidská fantazie a kromě klasických broučků a kytiček, se dají fotit například technické detaily, struktury, abstrakce a mnoho dalších. V tomto směru tedy necháváme soutěžícím volnou ruku. Hodnotit budeme především originalitu, výtvarnou stránku a technickou kvalitu jak focení, tak případného postprocesu. Řiďte se tedy jednoduchým pravidlem. Čím fádnější motiv zvolíte, tím precizněji by měl být zpracován.

Milan Blšťák / garant, garant měsíce

Narozen 1957 v Praze. Studoval na ČVUT FEL- obor mikroelektronika, pracuje v oboru počítačové grafiky a  velkoformátových tisků. Na makrofotografii se…

Číst dál

Milan Blšťák / garant, garant měsíce

Narozen 1957 v Praze. Studoval na ČVUT FEL- obor mikroelektronika, pracuje v oboru počítačové grafiky a  velkoformátových tisků. Na makrofotografii se specializuje od roku 1997. Jeho snímky se objevují na stránkách  magazínů, časopisů, v kalendářích a na pravidelných výstavách. Těch zrealizoval v letech 1998 – 2013 už 58, vždy se  jednalo o autorské výstavy a prezentoval na nich postupně svoje kolekce „Svět jako MAKRO I – VII“. V roce 2000 získal  ocenění v prestižní soutěži Czech Press Photo v kategorii „Příroda a životní prostředí“. Do roku 2010 fotil makrozáběry  pouze na diapozitivy, s příchodem nových snímačů a technologií začal pozvolna testovat a přecházet i na digitální  techniku. Specializuje se na makrozáběry vody ve všech skupenstvích (rosa, kapky deště, ale i ledové krystaly nebo  námraza) ve velkém zvětšení až 6:1. Výstavní fotografie jsou prezentovány ve velkých rozměrech 50x75 cm až 100 x  150 cm, kde nejvíc vynikne velké zvětšení detailů a preciznost provedení. Stejně tak našly jeho rámované fotoobrazy  místo v desítkách soukromých i firemních interiérů. Všechny záběry jsou pořízeny ve volné přírodě a jsou zpracovávány  a prezentovány bez zásadních úprav a retuší.


Sbalit

Vhodné vybavení pro focení tématu
Svět pod lupou

Nevíte si s tématem rady? Pomůžeme vám!

Co můžete tento měsíc vyhrát?

Sbírejte zároveň body do roční soutěže. Vítězové si rozdělí ceny v celkové hodnotě přes 160 000 Kč!

SonyPartnerem tématu je společnost Nikon

Objevte fotoaparáty a objektivy značky Nikon

 • 4. - 7. místo, cena partnera Nikon

  4. - 7. místo, cena partnera Nikon

  Kniha Praha pod vodou

 • 8. - 9. místo, cena partnera Nikon

  8. - 9. místo, cena partnera Nikon

  Nářadí Nikon

 • 10. - 11. místo, cena partnera Nikon

  10. - 11. místo, cena partnera Nikon

  Deštník Nikon

 • 12. - 23. místo, cena partnera Nikon

  12. - 23. místo, cena partnera Nikon

  Hrnek Nikon

Články k aktuálnímu tématu

Všechny články Skrýt

Soutěžní fotografie

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím