Magazín

Produktové aktuality

Světlo fotosvěta spatřil nový retro foťák Nikon Z fc společně s objektivem 28 mm f/2,8 SE

Tom KalousAktualizováno: 30. 6. 2021 v 10:17 • Rubrika: Produktové aktuality

Světlo fotosvěta spatřil nový retro foťák Nikon Z fc společně s objektivem 28 mm f/2,8 SE

Vše, co bylo IN v minulosti se postupně vrací a stává se znovu IN v současnosti. Důkazem je i to, že renomovaný výrobce fototechniky Nikon přepracoval ikonickou filmovou zrcadlovku Nikon FM2. Digitální novinka Nikon Z fc vypadá totiž na knop stejně! Krásně ji také doplní nový objektiv Nikon 28 mm f/2,8 SE, který se nese ve stejném retro duchu.

Obsah

Nová ikona na scéně

Když se začala vyrábět jednooká filmová zrcadlovka Nikon FM2, tak jsem ještě ani nebyl na světě. Ano, je to už celkem dávno, tenkrát se psal rok 1982 a tento žhavý model vyráběla firma Nippon Kogaku KK (dnešní Nikon). A ačkoliv se tento legendární fotoaparát už od roku 2001 nevyrábí, z druhé ruky jí za cca 5 000 Kč stále seženete.

Retro je v dnešní době moderní, a tak se společnost Nikon rozhodla, že model FM2 přepracuje do digitální podoby a pustí ho do světa. To se stalo právě dnes a my máme jedinečnou možnost se podívat, co nový model Nikon Z fc umí.

Chci Nikon Z fc

nový retro foťák Nikon Z fc společně s objektivem 28 mm f/2,8 SE | Megapixel

Co ukrývá?

Jedná se o bezzrcadlovku s APS-C CMOS snímačem s rozlišením 20,9 MPX (stejný jako Nikon Z50). Výkonný ostřící systém, který pouhým namáčknutím spouště ihned zaostří. Stejně jako Z6 II a Z7 II umí i Nikon Z Fc zaostřit na lidské i zvířecí oko

Spolehlivou odolnost zajišťuje využití hořčíkové slitiny. Funkce Snapbridge verze 2,8 a nové uživatelské rozhraní nyní podporují dva režimy automatického připojení: režim foreground (popředí) a background (pozadí). V režimu foreground se aplikace s fotoaparátem propojí pouze při aktivaci a snižuje tak spotřebu baterie fotoaparátu. Režim background nabízí trvalé propojení a přenáší snímky automaticky i v případě, kdy aplikace není aktivována.

nový retro foťák Nikon Z fc společně s objektivem 28 mm f/2,8 SE | Megapixel

Retro design letí

Stejně jako Nikon FM2 i Z fc nese odkaz kruhového okuláru pro elektronický hledáček (EVF) a gravírované logo Nikon ze sedmdesátých a osmdesátých let. Nastavení fotoaparátu budete ovládat pomocí retro voličů, které naleznete na horní straně fotoaparátu. Společně s nimi je tam také mini displej zobrazující nastavenou hodnotu clony. Jako první fotoaparát z řady Nikon Z podporuje Nikon Z fc korekci expozice v automatickém režimu.

 Fotoaparát nabízí také 20 předvoleb Creative Picture Control pro jedinečné výrazy. Když vyberete motivy s různými parametry, jako je barevný odstín, tónování a sytost barev, můžete vyjádřit řadu nálad a upravovat efekty podle svých představ.

Chci Nikon Z fc

Nový retro objektiv Nikon Z 28 mm f/2,8 SE

Objektiv NIKKOR Z 28 mm f/2,8 SE je kompaktní a lehký objektiv, který je ideální pro fotografování portrétů i živé fotografie a zajišťuje hladkou a jedinečnou reprodukci neostrých míst obrazu, která je u objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností jedinečná. Objektiv má tradiční design, inspirovaný klasickými objektivy NIKKOR z doby, kdy na trh přišel fotoaparát FM2. Objektiv NIKKOR Z 28 mm f/2,8 SE má stejný povrch jako fotoaparát Nikon Z fc, odpovídající tradiční estetice.

Chci Nikon 28 mm f/2,8

nový retro foťák Nikon Z fc společně s objektivem 28 mm f/2,8 SE | Megapixel

Vývoj univerzálního objektivu Nikon Z DX 18–140 mm f/3,5–6,3 VR 

Tento objektiv určen pro APS-C formát snímače, tedy Nikon Z a Z fc bude představen ještě letošní rok. Bude kompaktní i lehký a umožní tak pořizování fotografií či videí v různých situacích. 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, kolega slovem "ihned" narážel na minimální prodlevu. Když tedy zůstaneme u vašeho příměru k otáčení volantu, tak je to podobné jako kdybyste točil volantem v automobilu s posilovačem řízení a pak si přesedl do staršího auta bez posilovače.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 2. 7. 2021 |Reagovat

VA

Prosím Vás, co je to za řeči: "Výkonný ostřící systém, který pouhým namáčknutím spouště ihned zaostří."
Si někdo dělá legraci? To je jak kdyby jste k novému autu napsali, že snadno mění směr pouhým otáčením volantu...

1

Vít Almer, 2. 7. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.