Magazín

Fotoporadna

Svícení kdekoliv s produkty EcoFlow

Miroslav JursaVydáno: 6. 6. 2022 v 16:30 • Rubrika: Fotoporadna

Svícení kdekoliv s produkty EcoFlow

Hlavní výhodou produktů EcoFlow je kompaktnost. I tu největší nabíjecí baterii vezmete do auta a zavezete na vámi vybrané místo. EcoFlow produkty jsou ideální volbou pro kameramany a také fotografy. V tomhle článku se dozvíte jak vybrat bateriovou stanici od EcoFlow v kombinaci s LED světly od firmy Nanlite, které tak můžete napájet kdekoliv budete chtít.

Obsah

V článku nebudeme představovat samotné baterie od EcoFlow, protože takový u nás již nadejte. Přečtěte si: Energie kdekoliv s nabíjecími stanicemi EcoFlow.

Proč používat EcoFlow jako zdroj k napájení světel

Ve většině případů umožňují všechna světla od Nanlite nasazení externích baterii, ať to jsou baterie NP-F nebo větší a profesionálnější varianty V-Mount. Ne vždycky se nám chce tahat velká brašna s bateriemi, které stejně nemají tak velkou kapacitu nebo se nám nechce neustále samotné baterie přehazovat a nabíjet. Existuje také možnost, že vám světlo neumožní napájení přes externí baterie a funguje pouze přes zapojení do sítě, jako je například řada FS od Nanlite. Velká výhoda nabíjecích stanic od EcoFlow, které tento problém vyřeší je, že jsou tiché, takže na scéně nevydávají žádné nepříjemné zvuky, jako dělají naftové generátory.

Svícení s FS řadou a napájení s modely River

V nabídce z řady FS jsou aktuálně tři modely: FS-150, FS-200 a FS-300. Za mě jsou to velmi povedená a cenově výhodná světla, ale mají takovou nevýhodu, že nemají možnost napájení z externí baterii. EcoFlow je řešením pro ty, kteří chtějí tato světla používat v exteriéru, kde není možné zapojit světla do sítě. Řada River je ideální volbou, teda doporučuji používat minimálně model River. Ten vám bezpečně umožní napájet i FS-300.

 

 

FS-150 / 2x FS-150

FS-200 / 2x FS-200

       FS-300 

River

85 min. / 42 min.

72 min. / 36 min.

       48 min.

River Max

180 min. / 90 min.

144 min. / 72 min.

       96 min.

River Pro

234 min. / 117 min.

180 min. / 90 min.

      120 min.

*jedná se o přibližné odhady výdrže.

V tabulce můžeme vidět opravdu pěkná čísla výdrže a zjišťujeme, že řada River je opravdu dostačující. River, River Max a Pro umožňují zapojení až dvou světel z řady FS, kromě modelu FS-300. Se světly a s různými modifikátory už nasvítíte jakoukoliv scénu na různých místech.

Co vybrat pro nejnáročnější zdroj světla

V případě lepší řady Forza od Nanlite, která už umožňuje zapojení externích baterii od nejmenších NP-F až po V-Mount, osobně doporučuji používat lepší řadu DELTA, ale samozřejmě záleží na světle a výkonu. Nejraději používám kombinaci silnějších variant z řady Nanlite Forza 200, 300 a například 500, také je samozřejmě možnost použít novou 720 v kombinaci s modely DELTA. Bateriové stanice vám zajistí 100% výkon světel, protože se připojují přes klasický síťový adaptér.

Některá světla nemají výkon na 100 %, když jsou napájená z externích baterii, jsou to převážně vyšší modely, jako je Forza 720. EcoFlow je určitě také lepší variantou cena/výkon. Například u napájení Nanlite Forza 500 je nutné použít rovnou dvě 26V V-Mount baterie. Přibližná kapacita u tohoto typu je 250 Wh a průměrná cena 15 000 Kč za jeden kus. Při maximálním výkonu Forzy 500 vám tyto baterie vydrží přibližně hodinku. Za podobné peníze máte možnost si zakoupit DELTU Mini, která vám nabídne 882 Wh a umožní napájet celkově dvě Nanlite Forza 500 po dobu 45 minut. 

 

 

Forza 200

Forza 300

Forza 500

DELTA MINI

264 min (max 2)

177 min (max 2)

92 min (max 2)

DELTA

360 min (max 4)

240 min (max 4)

150 min (max 3)

DELTA MAX

600 min (max 4)

390 min (max 4)

240 min (max 4)

*jedná se o přibližné odhady výdrže.

Nesmíme zapomenout na největší variantu DELTA PRO, která je určená pro ty, kteří potřebuji maximální výkon a kapacitu. Jedná se o alternativu k naftovému generátoru. Ideální pro větší produkce, kde budete chtít zapojit více světel a zařízení. Bez problému zvládne několik Nanlite 720.

Co když potřebujeme napájet více zařízení, například šest, které je možné napájet ze sítě? Není problém do stanice zapojit prodlužovací kabel, který vám umožní zapojit více zařízení přes klasickou zásuvku. Určitě doporučuji se vždy podívat na celkový výkon samotné baterie, aby bylo vůbec možné zapojit takové množství zařízení s daným výkonem. EcoFlow nabízí také konektory typu USB, takže napájení například PavoTube II 6C není problém.

Napájení světel na focení | Megapixel

Přejdete na EcoFlow stanice?

EcoFlow v kombinaci s LED světly od Nanlite určitě doporučuji, protože EcoFlow vám nabídne mnoho možností, jak světla napájet. Těm, kteří nechtějí neustále řešit výměnu a nabíjení menších baterii, výrazně nabíjecí stanice ulehčí focení či natáčení a umožní tvorbu na různých místech. 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.