Recenze Syrp Genie Mini II - Pan Tilt Kit

Jakub Caha

Jakub Caha • 19. 05. 2020

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Malé rozměry
 • Jednoduché ovládání
 • Key frame mód
 • Výdrž 15 hodin časosběru

Co se nám nelíbí

 • Automatická aktualizace

Představení Syrp Genie Mini II - Pan Tilt Kit

Představení Syrp Genie Mini II - Pan Tilt Kit

Syrp Genie mini II Pan Tilt kit. Tenhle název v sobě skrývá skvělé kombo novozélandské značky Syrp. Ta je zaměřena především na film makery a dnes se podíváme na jejich nejmenší motion produkt Genie Mini II v Pan a Tilt Kitu. 

Genie Mini II je samo o sobě malé, kompaktní a jednoduše použitelné panoramatické zařízení. S váhou 245 gramů si najde místo v každém batohu a nosnost 4 kg umožňuje opravdu všemožné univerzální použití. A co že to Genie Mini II vlastně umí?

Můžete velmi jednoduše vytvářet časosběry, panoramatická videa i fotky, či jej využít na produktové snímky. Nastavení probíhá velmi jednoduše přes intuitivní aplikaci, která je kompatibilní s iOS a Androidem. Bez problému a velmi jednoduše si tak nastavíte přesně to, co chcete a společně s foťákem už udělá vše za vás. V nabídce je vždy několik různých přednastavení tak, aby použití bylo co nejjednodušší a nijak uživatele neomezovalo. 
Skvělou vychytávkou je i key frame mód, kdy si můžete navolit klíčové pozice, které chcete využít a použít tak, abyste si nastavili záběr a key framy a mohli jste kontrolovat každou osu a rychlost. Naprosto precizně a přesně tak, jak chcete.

Podporována je i například funkce skládání velkých panoramat v několika rovinách a můžete tak vytvářet Hi-res panoramata, jako Honza Šmíd.

Samotná aplikace je velmi intuitivní. Po spuštění na vás vyskočí připojení přes bluetooth, rovnou se vše spáruje a můžete začít tvořit. Updaty firmwaru probíhají taktéž přes aplikaci, což může být občas trošku otravné, protože jakmile update vyjde, zařízení ho okamžitě vyžaduje. V tomto případě je dobré, si toto zkontrolovat, než vyrazíte ven, protože dělat toto na lokaci, kde nemusíte mít signál, může být problém.

Pojďme ale pokročit ke zmíněnému Pan Tilt Kitu. Ten sám o sobě obsahuje dvě Genie Mini II a rameno, na které umístíte jednu do osy Pan a druhou do osy Tilt. Následně nasadíte fotoaparát a jdete na to. 
Mini II můžete zároveň propojit s fotoaparátem skrze kabel s 2,5mm jackem, kterých je podporována široká škála. Výdrž baterie je 6 hodin videa či 15 hodin časosběru. Nabíjení probíhá skrze USB-C konektor.

Dost bylo ale slov, spojil jsem se v tomto případě s Davidem Kašpárkem, který natočil videorecenzi. Věřím, že to bude příjemnější a David vám zde sdělí vše podstatné.

Popis a parametry

Popis a parametry

Genie Mini II je velmi kompaktní zařízení, určené k vytváření časosběrů a to nejen statických, ale i těch pohyblivých. Kromě toho zvládá: ovládání klíčového snímku, 360° panoramatický režim, pohyb Pan a Tilt v kombinaci s druhým Genie Mini II aj. Využijte bezdrátové připojení pomocí aplikace Syrp Genie 2 (pro iOS i Android), která uspokojí všechny od úplných začátečníků, až po zkušené filmaře a fotografy. Genie Mini II je koncipováno pro umístění mezi fotoaparát a stativ. Integrovaný motor umožňuje přesný pohyb o 360 ° s fotoaparáty o hmotnosti do 4 kg. Díky vestavěné li-ion baterii vydrží kompaktní Mini II až ohromujících 15 hodin provozu při časosběrném snímání a 6 hodin při nahrávání videa. Jedná se o zvýhodněný set s Pan Tilt Bracket.

Syrp Genie Mini II - Pan Tilt Kit

Syrp Genie Mini II

Inovovaná verze kompaktního zařízení již oblíbené generace Mini. Jde o ovladatelné fotografické příslušenství, navržené pro tvorbu profesionálních časosběrů, panoramatických záběrů a stabilizovaných videí. S možností plynulého otáčení o 360° při maximálním zatížení do 4 kg. SYRP Genie Mini II prošlo technologickým vývojem nejen v kompatibilitě. Obměněna konektoru za USB-C a pro ještě snadnější nastavení je zde přidána funkce Wi-Fi s aplikací Syrp – Genie 2 (pro iOS i Android). Nyní akumulátor vydrží až 15 hodin při časosběru a 6 hodin při nahrávání videí. SYRP Genie Mini II můžete kombinovat s ostatním příslušenstvím značky Syrp, nebo s druhým Genie Mini II a Pan Tilt ramenem pro dosáhnutí pohybu až ve třech osách. Jedná se o zvýhodněný set s Pan Tilt Bracket.

Vylepšení oproti první generaci

 • "Multi-row" režim umožňuje fotografování „gigapixelových“ panoramatických snímků a 360°/ VR snímků
 • Podpora Bluetooth 4.2 a Wi-Fi
 • Lithium-iontová baterie poskytuje až 15 hodin provozu při časosběru a 6 hodin při videu
 • Nabíjení přes USB-C
 • Podpora aplikace Syrp Genie 2
 • Pokročilý režim snímání: Komplexní programové pohyby pomocí aplikace "keyframe editor" pro nezávislé řízení cesty každé osy a její rychlosti
 • Režim ovládání kamery pomocí aplikace
 • Podpora automatické expozice

 

 

Klíčové vlastnosti

 • Podporuje jak inkrementální časosběrný pohyb, tak i plynulý
 • Maximální rychlost: 360 ° za 33 sekund
 • Lze použít pro produktovou fotografii i video
 • Vestavěné připojení Bluetooth pro bezdrátové nastavení a ovládání pomocí aplikace Syrp Genie 2 (iOS a Android)
 • Předvolby aplikace pomocné pro časosběr
 • Astro časosběr pomocí funkce "pohyb-fotit-pohyb"
 • Funkce snadného zapnutí / vypnutí vám umožní větší pohyb začátku a konce při časosběru nebo videu
 • Včetně 1/4"-20 stativového závitu s adaptérem na 3/8" -16
 • 3/8"-16 stativový závit

Lze kombinovat se Syrp Genie Mini pro 2-osé řízení pohybu, Točnou produktu pro interaktivní 360° fotografování, nebo Genie II Lineární pro 3-osové řízení pohybu (pomocí volitelného synchronizačního kabelu pro připojení systémů)

Kompatibilita fotoaparátu

Genie Mini je kompatibilní se stovkami různých kamer včetně DSLR, CSC fotoaparátů a videokamer, pomocí samostatně dostupných propojovacích kabelů (2,5 mm jack).

Fyzikální specifikace

Hmotnost 245 g

Ostatní

Číslo produktu SYKIT-0040H

Stativové hlavy

Druh hlavy Panoramatická
Výška 4,6 cm
Nosnost 4 kg

Zobrazit popis a parametry