Fotografický kurz

Tajemství fotografických filtrů

Fotografické filtry patří mezi nejběžnější příslušenství každého fotografa. Má jejich použití smysl i v době vyspělých editačních programů? Na tomto kurzu se dozvíte jaké jsou typy fotografických filtrů, jak který použít, aby posunul vaše fotografie na vyšší úroveň, ale i čeho se vyvarovat. Jejich účinek si ukážeme na desítkách fotografií fotografovaných bez filtrů a následně s nimi. Na závěr kurzu si filtry vyzkoušíme v praxi.

Úroveň kurzu

začátečník, středně pokročilý

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Obsah kurzu:

Z čeho se fotografický filtr skládá, jak se vyrábí, průvodce nákupem filtrů Ochranné filtry – UV a ochranné filtry, ochrana objektivu, čištění.

Polarizační filtry – jejich princip, správné použití, výsledný efekt.

Neutrální šedé filtry – proč si ubírat jindy vzácné světlo - kreativní práce s hloubkou ostrosti a časem.

Přechodové filtry – základním nedostatkem fotoaparátů je dnes malý dynamický rozsah, přechodové filtry jsou nejsnazší cesta k jeho zvýšení.

Efektové filtry – portrétní změkčovací, hvězdičkové, předsádkové čočky Kde hledat inspiraci – sociální sítě a fotografické filtry Praktické zkoušení filtrů v okolí prodejny Megapixel.

 

 
foto: Radek Plíhal

Cíl kurzu:

Zorientovat se v sortimentu fotografických filtrů, ujasnit si, jaké jsou pro vás vhodné a jak je správně použít .


foto: Radek Plíhal

Pro koho je kurz určen:

Začátečníci, středně pokročilí – pro účast na kurzu je dobré znát základní souvislosti mezi clonou, časem a citlivostí.

Doporučené vybavení:

Pokud si budete chtít filtry vyzkoušet, vemte si zrcadlovku nebo bezzrcadlovku s objektivem nebo SD kartu.

O lektorovi:

Radek Plíhal je filmař, fotograf, mořeplavec, potápěč... Od roku 1995 zastupuje německou firmu Schneider Kreuznach, která vyrábí mimo jiné fotografické filtry B+W. Od stejné doby také používá filtry pro svou práci profesionálního fotografa. Jeho srovnávací fotografie s filtry jsou používány po celém světě. Působí jako konzultant a ambassador pro značky filtrů Haida, Lee a Nisi. Nyní se věnuje filmování dokumentů o přírodě. 


foto: Radek Plíhal

Důvody, proč přijít na kurz:

Vyvarujete se zbytečných chyb při nákupu fotografických filtrů, dozvíte se, jak snadno posunout vaše fotografie na další úroveň


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.