Recenze Tamron AF SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD pro Canon

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • vynikající obrazová kvalita i na otevřenou clonu
 • výborné optické vlastnosti v protisvětle
 • světelnost f/2,8 v celém rozsahu zoomu
 • stabilizátor obrazu
 • minimální zaostřovací vzdálenost 38 cm od roviny snímače
 • odolnost proti prachu a vlhkosti
 • rychlé a tiché USD ostření

Co se nám nelíbí

 • průměr závitu pro filtry 82 mm

Představení Tamron AF SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD pro Canon

Představení Tamron AF SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD pro Canon

Objektiv Tamron AF SP 24-70mm f/2,8 Di VC USD je díky svým parametrům ideálním základním objektivem pro zrcadlovky s tzv. fullframe snímačem. Všichni přední výrobci fotoaparátů mají ve své nabídce špičkové profesionální objektivy stejných parametrů, ale jejich cena je bohužel velmi vysoká. Tento Tamron jim může bez problémů konkurovat nejen cenou, ale i kvalitou.

Zpracování objektivu je velmi solidní, tělo je vyrobeno z kvalitního plastu v kombinaci s kovovými součástkami. Zoom jde naprosto plynule v celém rozsahu, což nebývá úplně obvyklé dokonce i u daleko dražších objektivů. Podobně dobrý dojem jsem měl ale i z toho, jak tento objektiv funguje po nasazení na fotoaparát. Ostření funguje naprosto spolehlivě, rychle a přesně a nepozoroval jsem prakticky žádný rozdíl oproti originálním objektivům.

Pokud jde o optickou stránku, myslím, že se najde skutečně jen málo toho, co bychom mohli hodnotit negativně. Je přirozené, že na nejširším ohnisku objevíme jak sférické zkreslení a při otevřené cloně i vinětaci, ale nic z toho nepřekračuje míru normální u srovnatelných objektivů. Velmi dobře je korigována i chromatická aberace, která se vyskytuje jen při skutečně extrémních situacích. Vyzdvihnout ale musím prvotřídní vlastnosti při fotografování v protisvětle. I když máme v záběru slunce na jasné obloze (viz ukázky), nevyskytují se v záběru téměř žádné reflexy a k mému velkému překvapení nijak netrpí ani přenos kontrastu. Pokud jde o kresbu, tak nemusí mít žádné obavy ani malitelé těch nejvýkonnějších přístrojů, jako je například Nikon D800, nebo Canon EOS 5D Mark III. Zkoušel jsem obě verze (pro Canon i pro Nikon) a byl jsem zvědav především na výsledky s Nikonem D800 a jeho snímačem s 36 Mpx. Dopadlo to nad očekávání. Nejostřejších snímků dosáhnete při zaclonění na f/8, ale problém není ani na otevřené cloně, kde jsou jen trochu měkčí rohy. Ale opět v mezích normálu. Při zaclonění vyšším, než f/16 se už projevuje difrakce.

Abych ale jen nechválil. Trochu mě zklamalo, že se výrobci nepodařilo dodržet průměr závitu 77 mm, což je běžná hodnota pro naprostou většinu profi zoomů. To je poměrně nepříjemné, protože například polarizační filtr s průměrem 82mm nepatří zrovna k nejlevnějším.

I přes tuto nevýhodu ale mohu tohoto Tamrona jednoznačně doporučit. Je na naprosto srovnatelné úrovni se svými dražšími konkurenty a jako bonus dostanete ještě stabilizátor obrazu. A to se vyplatí.

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

4.6667

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Veronika, Decin, 06.05.2018

5

Objektiv hodnotím jako výborný. Vynikajkící kresba, téměř žádná aberace, velmi dobrý v protisvětle i technická stránka je OK. Žádné viklání, tuhý zoom. Nevýhody - hodně těžký, proti Canonovským objektivům nepatrně pomalejší ostření. Rozhodně nelituji, že jsem mu dal přednost před novým Canonem 24 - 70/2,8. Doporučuji všem zájemcům koupit.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Třinec, 16.05.2014

4

Popis a parametry

Popis a parametry

Objektiv Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD je určen především pro plný formát s minimální zaostřovací vzdáleností 38 cm má poměr zobrazení 1:5 (70 mm), ostřící skupinu pohání uktrasonický motor (USD – Ultrasonic Silent Drive) s možností zásahu manuálním doostřením.

Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD

 

Vlastnosti

 • Plno formátový, světelný standardní zoom s vestavěnou obrazovou stabilizací VC (Vibration Compensation). Dokonce i při snímání za zhoršených světelných podmínek s pomalou rychlostí závěrky poskytne Tamron 24-70 ostrý obraz díky osvědčené obrazové stabilizace (VC) při fotografování z ruky, tak ve větší míře využijete výhod tohoto světelného zoomového objektivu.
 • Objektiv využívá speciální vysoce jakostní sklo tří prvků nízko rozptylových optických elementů LD, tři asférické čočky, jednu hybridní asferickou čočku a dvě XR skla (Extra Refractive Index - Vysoký index lomu), které tomuto velmi kvalitnímu objektivu poskytujících špičkovou úroveň a kvalitní fotografie. Pomocí kruhové clony dosahuje objektiv nádherného efektu rozostření mimo rovinu ostrosti. Tato kruhová clona má téměř kruhový tvar i při plně otevřené cloně.
 • Proprietární Tamron ostřící pohon USD (Ultrasonic Silent Drive) pro pohon ostřících členů s možností ručního doostření.
 • Tento vysokorychlostní standardní zoom objektiv má široký úhel záběru 24mm, který rozšiřuje fotografický oblast využití.
 • Objektiv využívá nové technologie včetně nejnovější optickou konstrukce, VC (Vibration Compensation), stabilizaci obrazu a USD (Ultrasonic Silent Drive), vše v lehčí a kompaktnější balení.
 • Konstrukce odolná proti vlhkosti zabraňující pronikání vody do objektivu.

 

Obrazový snímač

Formát snímače 2/3

Objektiv

Typ bajonetu Canon EF, Canon EF-S
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 70 mm
Konstrukce objektivu 17 členů / 12 skupin
Stabilizátor obrazu Ano
Typ sluneční clony Ano (součást balení)
Délka objektivu 108,5 mm
Počet lamel clony 9
Vhodný pro žánr Architektura / Interiér, Zvířata, Reportáže, Móda, Street foto
Rozdělení podle ohniska Základní
Vhodný pro formát snímače Full Frame

Ostření

Minimální zaostřovací vzdálenost 38 cm

Vyřazené parametry

Nadstandardní záruka 5 let

Fyzikální specifikace

Průměr filtru 82 mm
Hmotnost 825 g

Ostatní

Číslo produktu A007E
Značka Tamron

Zobrazit popis a parametry