Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

PN: A09S, ID: 005896

Objektiv Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony

 • Vhodný pro formát snímače: Full Frame
 • Průměr filtru: 67 mm

Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony Ukázkový snímek Ukázkové snímky

Tamron AF SP 28-75 mm F/2,8 Di

Světelný a kompaktní zoom objektiv s Di technologií Produktová sekce: Objektivy Tamron

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Společnost TAMRON rozšířila svoje portfolio o výkonné objektivy s fixní světelností F2.8 po celé délce ohniska. K nim patří i základní zoomový objektiv s univerzální ohniskovou vzdáleností Tamron
Celá recenze

Kompletní recenze
Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony

Nahoru

Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů

Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.

Doporučené filtry

Všechny doporučené filtry
pro Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony

Parametry a popis

Tamron SP AF 28-75 mm F/2,8 XR Di LD Aspherical (IF) MACRO zužitkovává technologie k dosažení lepší kompaktnosti objektivu a uděluje mu tím vysokou rychlost a zároveň maximální přenosnost zaostření. S takto téměř nedosažitelnou kompaktností pro tento typ objektivu s pověstí rychlého standardního zoomu včetně dosažené hmotnosti a skladnosti jej vynáší na kvalitativní špičku. Tento objektiv reprezentuje prvního zástupce v nové kategorii - rychlý standardní zoom s komfortem pro jeho uživatele jež bylo dříve vyhrazeno jen pro objektiv běžně dodávané jako přísluženství zrcadlovek.Vysoká světelnost F/2,8 poskytuje uživateli možnost používat při daných světelných podmínkách vyšší rychlost závěrky, oddělující hlavní motiv fascinujícím rozostřením pozadí. Vyšší optický výkon umožňuje využití nižší hodnoty citlivosti ISO, jež u digitálních zrcadlovek redukuje optický šum v obraze. Dalším znakem jež zvyšuje kreativitu snímání a rozšiřuje použitelnost v oblasti tentokráte blízkých scén je nejkratší zaostřitelná vzdálenost - MFD 33 cm. Další sladění potřeb jež vyžadují oba světy (klasický kinofilm a digitál) se promítlo ve vývoji optického systému objektivu jež poskytuje optimální výkonnost při používání nejnovějších digitálních zrcadlovek stejně tak jako i klasických kinofilmových zrcadlovek.

Objektiv
Typ bajonetu: Sony / Minolta A
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 75 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 2,8
Maximální clona (F): 32
Konstrukce objektivu: 16 členů / 14 skupin
Délka objektivu: 92 mm
Vhodný pro žánr: Krajina, Architektura , Macro, Reportáže, Street foto
Rozdělení podle ohniska: Základní
Vhodný pro formát snímače: Full Frame
Typ objektivu: Zoom
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 33 cm
 
Obecné
Nadstandardní záruka: 5 let
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 508 g
 
Ostatní
Číslo produktu:A09S
Ocenění: EISA
Značka: Tamron
 
Filtry
Průměr filtru: 67 mm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Šířka záběru objektivu Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony


Crop faktor fotoaparátu: -
Skutečná ohnisková vzdálenost: 28 - 75 mm
Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: -
Typ objektivu: zoom
Diagonální úhel záběru: -
Přepočteno na filmové políčko: -

Nahoru

Hlídat dostupnost Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony

Nahoru

Nejčastěji zvažované varianty

Ke zboží Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony naši zákazníci nejčastěji zvažují následující alternativy:

Nahoru

Související články s Tamron AF SP 28-75 mm f/2,8 XR Di LD (IF) Asp. Macro pro Sony

 • Čím fotografovat sport, 1. díl Čím fotografovat sport, 1. díl

  Fotografování sportu a vlastně pohybu všeobecně patří k těm náročnějším disciplínám. Fotograf se při něm potýká s rychlostí pohybujícího se objektu a často také se špatnými světelnými podmínkami, zvláště pokud jde o sport halový. Navíc musí řešit správný čas expozice, optimální clonu pro ideální hloubku ostrosti, nastavení citlivosti v případě, že je světla málo, v neposlední řadě musí i správně zaostřit a vychytat klíčový moment. Podtrženo, sečteno, nic lehkého. V podobných žánrech proto často záleží na výběru správné techniky, a právě o tom si něco povíme v našem dvoudílném miniseriálu. V prvním díle se budeme věnovat správně volbě objektivů.

 • Marek Štefech - rozhovor s vítězem fotosoutěže "Když nemůžeš, přidej!" Marek Štefech - rozhovor s vítězem fotosoutěže "Když nemůžeš, přidej!"

  Tak jako každý měsíc vám přinášíme rozhovor s vítězem předešlého kola naší měsíční foto soutěže. Tím se stal rodák z Kyjova Marek Štefech, který vám prozradí nejen něco o vítězné fotografii, ale také o sobě a o cestování.

 • Vyhlášení výsledků fotosoutěže KDYŽ NEMŮŽEŠ, PŘIDEJ! Vyhlášení výsledků fotosoutěže KDYŽ NEMŮŽEŠ, PŘIDEJ!

  Sportovní fotografie byla pro mnohé evidentně velkým oříškem, protože se nám sešlo o něco méně fotografií, než v těch "profláknutějších" tématech. Na druhou stranu mezi těmi, kteří odvahu našli, bylo velmi těžké najít vítěze už jen proto, že někteří autoři poslali hned několik úchvatných fotografií, ale do finále může jít vždy jen jedna. Za mnohé z těchto záběrů by se nemuseli stydět ani prestižní světové magazíny. Děkujeme tedy všem zúčastněným, stejně jako garantovi soutěže, kterým byl sportovní fotograf Marian Chytka a který se velkou měrou podílel na vyhodnocení soutěže.

 • Foto soutěž: Když nemůžeš, přidej! - inspirace z Galerie Megapixelu Foto soutěž: Když nemůžeš, přidej! - inspirace z Galerie Megapixelu

  Ve fotografii je to mnohdy podobné jako ve sportu. Je celá řada lidí, kteří to dělají čistě pro radost, pak jsou ti, kteří najdou odhodlání postavit se na pomyslnou startovní čáru a poměřit své síly se soupeři. A pak je pár vyvolených, kteří dají do fotografie, tedy svého výkonu, všechno. A právě jejich fotografie slaví úspěchy a vybočují z davu všednosti. Pár takových snímků vám nyní představím a doufám, že pro vás budou inspirací do právě probíhající soutěže.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (22 - 13)

 • 22

  Florian

  Reaguje na (21) | Dobrý den,

  použít by šel, ale po přepočtu ohniska by vznikl takový nijaký rozsah. Doporučoval bych spíše verzi určenou pro APS-C snímač Tamron 17-50mm f/2,8 pro Sony.

   

  Vojtěch Florian - Megapixel, Provozní manažer IT, 03.01.2014 | Reagovat

 • 21

  Avatar

  Dobrý den je tento objektiv vhodný na focení koncertu.Fotím s tělem A58

  Robert Kunz, 31.12.2013 | Reagovat

 • 20

  Avatar

  Reaguje na (19) | Dobrý den, Tamron 17-50mm je znatelně ostřejší na všech ohniscích a z mého pohledu má i šikovnější rozsah.

  Vojtěch Svoboda - Megapixel, Zástupce vedoucího, 10.06.2013 | Reagovat

 • 19

  Avatar

  Dobrý den, chtěla bych si koupit nový objektiv a rozhoduji se mezi tímto a objektivem Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II pro Sony. Zajímalo by mě, jaké jsou mezi nimi rozdíly (kromě ohniskové vzdálenosti). Děkuji Andrea B.

  Andrea, 07.06.2013 | Reagovat

 • 18

  Bouška

  Reaguje na 17 | Dobrý den, tento moc vhodný není, doporučil bych raději Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 XR Di II pro Sony, je lepší jak opticky, tak rozsahem ohniskových vzdáleností. 

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.01.2013 | Reagovat

 • 17

  Avatar

  Zdravím, uvažuji o nahrazení základního setového objektivu k slt a57 (DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM). Myslíte, že je to vhodná volba? Jak si polepším v obrazové kvalitě?

  Martin, 10.01.2013 | Reagovat

 • 16

  Bouška

  Reaguje na 15 | Dobrý den, je to přesně naopak. Když je poměr zvětšení 1:1, znamená to, že zmíněná kapka rosy bude na snímač promítnuta v životní velikosti. Když je poměr 1:2, bude na snímači velikost poloviční, a tak dál. Takže na Vaši kapku budete potřebovat určitě objektiv se zvětšením 1:1 a nejspíš ještě néjaké mezikroužky.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.07.2012 | Reagovat

 • 15

  Avatar

  Tento objektiv má údajně poměr zobrazení 1 : 3,9.Znamená to, že focený objekt bude 3,9x větší než když je snímán objektivem s poměrem 1:1? Jsou i objektivy, které mají vyšší poměr - 1:5 ,ale není u nich přídomek "MACRO".Domníval jsem se, že čím je poměr větší, tím se lépe zobrazí malé předměty./zaberou podstatnější část snímku a není to jen cosi malého uprostřed fota, co se zvětší jen vražedným ořezem. Jak to tedy je? A jaký objektiv by jste použil pro A850, aby třeba kapka rosy zaujala podstatnou část snímku? Děkuji za odpověď.

  Jaromír, 24.07.2012 | Reagovat

 • 14

  Bouška
  Reaguje na 13 | Dobrý den, ano, sáňky na blesk jsou stejné. Pokud jde o základní objektiv, vybral bych asi http://www.megapixel.cz/tamron-sp-af-17-50-mm-f28- xr-di-ii-pro-konica-minolta, obrazová kvalita je vynikající.

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.02.2011 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  Dobrý den proztím mám sony A200 ale do budoucna chci Alfu 580 ale potřebuji k tomu nějaký krátký objektiv řekněme do 13 000,- nejvíce se mi líbí tento ale nechám si rád poradit od odborníka. A mám ještě dotaz jestly má Alfa 580 stejné sánky na externí blesk hodlám si pořizovat METZ blesk MB 50 AF-1 pro Sony. děkuji za odpověd

  Jakub, 02.02.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím