Magazín

Produktové aktuality

Tamron oznamuje vývoj 3 nových objektivů v čele s 2. verzí populárního objektivu 28-75 mm f/2,8. Pozornost si ale také zaslouží nový 35-150 mm f/2-2,8

Tom KalousAktualizováno: 5. 8. 2021 v 19:46 • Rubrika: Produktové aktuality

Tamron oznamuje vývoj 3 nových objektivů v čele s 2. verzí populárního objektivu 28-75 mm f/2,8. Pozornost si ale také zaslouží nový 35-150 mm f/2-2,8

Společnost Tamron představila nové objektivy a nasazuje vysokou laťku své konkurenci! Tyto objektivy jsou zajímavé nejen svým perfektním výkonem, ale hlavně přijatelnou cenou.

Obsah

Nový Tamron 28-75 mm f/2,8 G2

Nástupce asi nejoblíbenějšího objektivu 28-75 mm f/2,8 pro Sony Full-frame bezzrcadlovky by se na trhu měl objevit ještě tento rok. Podle specifikací se máme na to těšit! Novinka 28-75 mm f/2,8 Di III VXD G2 se dočkala nové optické konstrukce, která odstraní drobné neduhy první verze. Pohon AF, lineární motorový zaostřovací mechanismus TAMRON VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive), zaručí vyšší rychlosti automatického zaostřování a zvýší jeho přesnost.

Velkou předností původní verze byla krátká zaostřovací vzdálenost, která se u verze G2 ještě o maličko zkrátila na 18 cm a dovolí vám se dostat ještě blíže. Vylepšení se dočkala také konstrukce, kde se drobně zvětšily ostřící i zoomovací kroužky. Ovládání proto bude o něco příjemnější. Celkové rozměry se ale oproti první verzi téměř nezvětšily, takže bude objektiv stále kompaktní a snadno manipulovatelný.

Tamron 28-75 G2 je kompatibilní s novým softwarem „TAMRON Lens Utility,“ díky kterému budete moci objektiv pravidelně aktualizovat a také si přizpůsobíte volitelné tlačítko. Na něj si můžete nastavit cokoliv, co vám dovolí fotoaparát. Ovšem díky propojení s počítačem přibyla možnost nastavení dvou poloh zaostření – A a B. Nastavíte si dvě ostřící vzdálenosti a tlačítkem mezi nimi přepínáte.

Objektiv značky Tamron | Megapixel

Cena za tento objektiv ještě nebyla stanovena. Když se ale podíváme na první verzi, tak si myslím, že se přes 30 000 Kč nepřehoupne. Už teď se těším, až objektiv vyzkouším!

Chci Tamron 28-75 mm G2

Velmi univerzální 35-150 mm F/2-2,8 Di III VXD

První zoom objektiv pro Sony E bajonet se světelností f/2! S takto obrovským ohniskovým rozsahem vyfotíte úplně všechno od reportáže přes krajinku, portrét i sport až po detail. Automatické ostření běhá pomocí stejného VXD motoru jako již zmíněný 28-75 mm a je stejně rychlý a přesný.

Také 35-150 mm je kompatibilní s novým softwarem „TAMRON Lens Utility,“ díky kterému budete moci objektiv pravidelně aktualizovat. Je možné si také přizpůsobít volitelné tlačítko a nastavit si na něj cokoliv, co vám dovolí váš fotoaparát. Také díky propojení s počítačem přibyla možnost nastavení dvou poloh zaostření –  A a B. Po nastavení dvou ostřících vzdáleností, si mezi nimi tlačítkem přepínáte.

Objektiv Tamron | Megapixel

Tamron 18-300 mm f/3,5-6,3 Di III-A VC VXD pro Sony E a Fujifilm X

A máme tu další prvenství! Tento objektiv se zařadil na první misto s 16,6x zoomem pro APS-C bezzrcadlovky. Společnost Tamron ho bude vyrábět ve dvou provedeních, a to pro Sony E a Fujifilm X bajonety. Tento objektiv má o trochu horší světelnost oproti oběma objektivům výše, ale s dnešními velice dobře vyrobenými snímači to není žádný problém. 

I tento objektiv využívá rychlý a přesný VXD motor pro pohon automatického ostření a dokáže zaostřit už od 15 cm na nejširším konci. Je vybaven stabilizačním mechanismem VC (Vibration Compensation), který podporuje stabilní fotografování i při ohniskových vzdálenostech ultra-teleobjektivů. Má sjednocenou velikost filtru 67 mm stejně jako ostatní objektivy TAMRON pro bezzrcadlovky.

Objektiv Tamron | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.