Tamron představuje špičkové světelné objektivy SP 35mm F/1.8 Di VC USD a SP 45mm F/1.8 Di VC USD Produktové aktuality

Tamron představuje špičkové světelné objektivy SP 35mm F/1.8 Di VC USD a SP 45mm F/1.8 Di VC USD

Luděk BouškaAktualizováno: 2. 9. 2015 v 10:09 • Rubrika: Produktové aktuality

Oba nové objektivy poskytují tu nejlepší konstrukci a maximální optický výkon, navíc jejich vnější design prošel výraznou proměnou. První dva zástupci zcela nové série jsou kompatibilní s digitálními zrcadlovkami s full frame snímačem, nabízí vysokou světelnost, disponují univerzální pevnou ohniskovou vzdáleností a oba mohou být použity také s fotoaparáty s APS-C snímačem.

Pozadí inovace řady SP objektivů

V roce 1979 Tamron představil první objektiv řady SP, 90mm F/2.5 Macro, legendární produkt, který byl navržen tak, aby bylo dosaženo nejvyššího možného výkonu. Od té doby byl představen značný počet SP objektivů. Během uplynulých 35 let fotoaparáty a zobrazovací zařízení učinily dramatické pokroky, zejména v oblasti obrazových snímačů a procesorů.

Tamron neustále inovuje a tak vyvinul nové objektivy k udržení kroku s technologickým vývojem. Objektivy, které byly uvedeny po roce 2012 (SP 24-70mm F/2.8 VC USD, SP 70-200mm F/2.8 VC USD, SP 90mm F/2.8 MACRO 1:1 VC USD, SP 15-30mm F/2.8 VC USD a SP 150-600mm f/5-6.3 VC USD), se dočkaly velmi pozitivní kritiky pro jejich vysoký výkon a funkčnost k udržení požadavků nejnovějších digitálních zrcadlovek s vysokým počtem pixelů.

Vlastnosti objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností: 35mm a 45mm, první objektivy řady SP

K vytvoření těchto dvou standardních objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností byly stanoveny cíle poskytnout vynikající vlastnosti, které budou výrazně lepší než u běžných modelů. To si vyžádalo nový přístup. 

Všechna klíčová výkonostní kritéria byla znovu přepracována tak, aby se dosáhlo maximálního optického výkonu. Stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation) je nedílnou součástí konstrukce tohoto objektivu pro rozšíření volnosti ve fotografování. Přes veškeré inovace musela být celková mechanická konstrukce uchována v kompaktních rozměrech s elegantním designem.

Oba tyto objektivy jsou všestranné, mohou se pochlubit úžasným výkonem za světelnosti F/1.8 a dají se použít nejen s full frame zrcadlovkami, ale také s fotoaparáty s APS-C snímačem.

 1. Vysoká světelnost F/1.8, objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností, zaměřené na maximální výkon
  Optimální využití nejnovějších skleněných materiálů spolu s technologií optické konstrukce kompenzuje všechny aberace k dosažení vyššího rozlišení. Světelnost F/1.8 přináší více světla do hledáčku pro snažší zaostřování a více světla do snímače, což umožňuje použití i ve velmi špatných světelných podmínkách. Nastavením světelnosti F/1.8 získáte efekt rozostření pozadí (bokeh), který dodává snímku působivě hladký přechod z hlavního objektu k pozadí.
 2. Dynamické detailní zaostřovací schopnosti, nebývalé mezi běžnými objektivy
  Oba modely poskytují neuvěřitelně krátkou minimální zaostřovací vzdálenost, která u jiných běžných 35mm a 45mm objektivů není dostupná. Fotografové se mohou s lehkostí dostat blíže k objektu, což zajišťuje nové fotografické možnosti. Vynikající zachycení snímku je zajištěno v celém rozsahu, od nejbližších až do normálních vzdáleností, a to především díky konstrukci plovoucích optických členů, vestavěné u obou objektivů.
 3. Systém stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation)
  Prospěšný za všech světelných podmínek, zvlášť užitečný při nízkém úrovni osvětlení, systém stabilizace obrazu VC poskytuje znatelné výhody pro fotografování z ruky tím, že minimalizuje nepříznivé účinky chvění fotoaparátu. Zvláště fotoaparáty s vysokým rozlišením jsou citlivé na otřesy, které způsobují neostrost a špatnou kvalitu obrazu. Stabilizace obrazu VC se snaží zajistit maximální zobrazovací výkon i při slabém osvětlení, což umožňuje fotografům užít si světelnost F/1.8 v co největší míře.
 4. Uživatelsky příjemný design s velkou pozorností na všechny detaily
  Design, opto-mechanická konstrukce a inženýrské procesy jsou zahrnuty k otevření nové kapitoly mezi SP objektivy. Každý detail a provozní funkce byly důkladně přezkoumány, posouzeny a zrají do formy, která má přátelský, lidský dotek.

Vnější konstrukce

 • Design s maximálním důrazem na lidské rozhraní za účelem dosažení maximální funkčnosti
  Zatímco je vnitřní konstrukce objektivu zhotovena z absolutně nejmodernějších technologií, vnější design nabízí nejlepší možný komfort a jistotu v rámci filozofie „lidského doteku“. Ekologicky složené linky a vzory na tubusu vytvářejí jemné změny v jeho vzhledu tím, že odráží okolní světlo na povrchu. Materiály tubusu na kovové bázi poskytují příjemný pocit pohodlí, vysokou kvalitu a trvanlivost, a perfektně sedí v rukou fotografa.
 • Značkový prstenec Tamron a symbol SP
  Značkový prstenec Tamron, který je zbarvený do „svítivé zlaté“, zdobí objektiv těsně nad bajonetem. Na jedné straně tubusu se nachází symbol SP ve stejné luxusní barvě.
 • Nákres vzdálenosti a měřítek clony
  Okénko nad stupnicí vzdálenosti bylo rozšířeno o 20% s cílem maximalizovat viditelnost a čitelnost. Styl písma znaků a čísel byl nově vyvinut ke zlepšení čitelnosti.
 • Přepínače s optimalizovanými geometrickými tvary a hmatovou zpětnou vazbou
  Geometrický tvar a točivý moment přepínání AF/MF a VC přepínačů „vypnout/zapnout“ byly nakonfigurovány a zkonstruovány tak, aby dodávaly maximální komfort a zajišťovaly provozní zpětnou vazbu.
 • Sluneční clona a krytky objektivu
  Na základě nového designu objektivů Tamron 35mm a 45mm bylo přepracováno i jejich příslušenství (sluneční clona, přední a zadní krytka). Nasazení a sejmutí sluneční clony bylo vyladěno optimalizací rozhraní připojení k zajištění bezpečného usazení a trvanlivosti clony.

 

Tamron SP 35mm F/1.8 Di VC USD 

35mm standardní širokoúhlý objektiv se stabilizací obrazu VC a minimální zaostřovací vzdáleností 0.2m (7.9”) pro full frame digitální zrcadlovky

 

Klíčové vlastnosti

 • Díky využití sofistikovaných skleněných materiálů a vysoce moderní optické konstrukce i při použití otevřené clony F/1.8 poskytuje vynikající obrazovou kvalitu s maximální korekcí barevné vady. Konstrukce objektivu SP 35mm F/1.8 Di VC USD se skládá z 10 členů v 9 skupinách zahrnující 2 lisované skleněné asférické členy, 1 LD sklo (Low Dispersion) a 1 XLD sklo (eXtra Low Dispersion). Asférické členy účinně napravují zakřivení pole, aby zajistily rovinnost obrazové roviny, zatímco efektivně kompenzují sférické a komatické aberace k dosažení vynikající rovnoměrnosti v celém rozsahu. LD a XLD skla kompenzují chromatické aberace, které mají tendenci vznikat u objektivů s vysokou světelností a tím zajišťují křišťálově čistý obraz.
 • Vysoká světelnost F/1.8 byla vybarána jako součást velmi náročných cílů návrhu, který zahrnoval dosažení vynikajícího optického výkonu, snížení nejbližší vzdálenosti k fotografování a integraci systému stabilizace VC. Konstrukce objektivu, vyladěná do těch nejmenších detailů si zachovává kompaktní rozměry pro lepší a pohodlnější manipulaci. Systém stabilizace obrazu se mezi fotoaparáty s vysokým rozlišením stal prakticky nepostradatelným. Svoboda ve fotografování z ruky za šera, nebo ve slabě osvětlené místnosti, je výrazně rozšířena o redukci otřesů fotoaparátu, ke kterým často dochází za takových špatných světelných podmínek v důsledku delších časů závěrky.
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 0.2m, nejlepší ve své tříděMinimální zaostřovací vzdálenost pouhých 0.2m, čímž se získá poměr zvětšení 1:2.5, to je nejlepší možnost zaostření velmi z blízka mezi pevnými objektivy s vysokou světelností ve formátu full frame ve své třídě. Konstrukce plovoucích optických členů (s posunem optických členů) zajišťuje nejlepší zobrazovací výkon. Kvalita obrazu je výborná v celém rozsahu vzdáleností, od nejbližších až po normální.
 • Optimální relativní osvětlení = žádné temné rohyZ důvodu nerovnoměrného rozložení světla se na snímcích pořízených některými objektivy s vysokou světelností mohou objevit tmavé rohy nebo vinětace. Nicméně i při plně otevřené cloně je celková úroveň osvětlení dobře vyvážená a optimalizovaná. Vzhledem k tomu, že i v rozích vzniká dostatečné množství osvětlení, si mohou fotografové vychutnat užití plně otevřené clony.
 • Povrchová úprava eBAND byla použita k důkladnému potlačení nežádoucích odlesků a stínůObě použité povrchové úpravy, eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) a BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) poskytují vynikající antireflekní efekt a jsou aplikovány na povrch primárních členů pro zajištění maximální propustnosti světla. Vnitřní odlesky z povrchu členů, které způsobují nežádoucí záblesky a stíny, jsou redukovány na absolutní minimum. Povrchová úprava eBAND, hybridní nano-strukturovaná vrstva s extrémně nízkým indexem lomu, v kombinaci s vícevrstvou antireflexní technologií povrchové úpravy účinně snižuje odlesky dopadajícího světla –něco, čeho nelze dosáhnout použitím běžných antireflexních povrchových úprav.
 • Vysokorychlostní AF s ultrazvukovým ostřícím motorem USD (Ultrasonic Silent Drive)Rychlého a tichého AF bylo dosaženo integrací USD motoru, který umožňuje mimořádně přesný pohon zaostření s vysokým točivým momentem a zpětnou reakcí. Vzhledem k tomu, že točivý moment USD motoru je generován vlnami ultrazvukových vibrací, je provozní hluk samotného motoru extrémné nízký a prakticky nepostřehnutelný.
 • Fluorová povrchová úprava na předním členu odpuzuje vodu a nezanechává otisky prstůTechnologie fluorové povrchové úpravy, vyvinuté pro použití v průmyslové optice, byla přizpůsobena fotografickým objektivům. Povrchová úprava, odpouzující vodu a olej, byla nanesena na povrch předního členu, což umožňuje okamžité odstranění nečistot a skrvn. Povrchová úprava poskytuje vysokou úroveň odolnosti, která bude po celá léta udržovat její účinnost.
 • Konstrukce odolná proti vlhkosti pro venkovní fotografování i za nepříznivého počasíTěsnění jsou umístěna v oblasti bajonetu a na dalších důležitých místech objektivu, aby se zabránilo pronikání vlhkosti a/nebo dešťových kapek. Tato vlastnost poskytuje další vrstvu ochrany při venkovním fotografování za nepříznivého počasí.
 • Kruhová clona pro lepší bokeh9ti lamelová kruhová clona si udržuje téměř kruhový tvar i při zaclonění o dva expoziční stupně z plně otevřené clony. Úžasně vyladěného rozostření v pozadí předmětu lze získat bez tvorby nežádoucích obrysů tvaru clony.
 • Kompatibilní s Adobe a Silkypix softwaremDodávaný s pokročilým editačním softwarem SILKYPIX Developer Studio 4.0, který nabízí možnost korekce různých aberací (příčná barva, zkreslení, relativní osvětlení) na základě optických konstrukčních dat tohoto specifického objektivu.

 

Tamron 45mm F/1.8 Di VC USD 

První standardní vysokorychlostní 45mm objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a stabilizací obrazu VC ve formátu full frame nabízí jedinečný pohled s podstatně kratší minimální zaostřovací vzdáleností

Klíčové vlastnosti

 • I při plně otevřené cloně F/1.8 poskytuje vynikající kvalitu obrazu s maximální korekcí barevné vady, a to díky využití sofistikovaných skleněných materiálů a vysoce moderní optické konstrukce. Konstrukce objektivu Tamron SP 45mm F/1.8 Di VC USD (Model F013) se skládá z 10 členů v 8 skupinách zahrnující 2 lisované skleněné asférické členy a 1 LD člen (Low Dispersion). Asférické členy účinně napravují zakřivení pole, aby zajistily rovinnost obrazové roviny, zatímco efektivně kompenzují sférické a komatické aberace k dosažení vynikající rovnoměrnosti v celém rozsahu. LD a XLD skla kompenzují chromatické aberace, které mají tendenci vznikat u objektivů s vysokou světelností, a tím zajišťují křišťálově čistý obraz.
 • Tento praktický objektiv s vysokou světelností F/1.8 nabízí vynikající zobrazovací výkon, kratší minimální zaostřovací vzdálenost a mechanismus stabilizace obrazu VCJe to vůbec první standardní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro full frame zrcadlovky, který je vybaven stabilizací obrazu VC. Svoboda ve fotografování z ruky za šera nebo ve slabě osvětlené místnosti je výrazně rozšířena o redukci otřesů fotoaparátu, ke kterým často dochází za takových špatných světelných podmínek v důsledku delších časů závěrky.
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 0.29m, nejlepší ve své tříděMinimální zaostřovací vzdálenost pouhých 0.29m, čímž se získá poměr zvětšení 1:3.4, to je nejlepší možnost zaostření velmi z blízka mezi pevnými objektivy s vysokou světelností ve formátu full frame ve své třídě. Konstrukce plovoucích optických členů (s posunem optických členů) zajišťuje nejlepší zobrazovací výkon. Kvalita obrazu je výborná v celém rozsahu vzdáleností, od nejbližších až po normální.
 • Optimální relativní osvětlení = žádné temné rohyZ důvodu nerovnoměrného rozložení světla se na snímcích pořízených některými objektivy s vysokou světelností mohou objevit tmavé rohy nebo vinětace. Nicméně i při plně otevřené cloně je celková úroveň osvětlení dobře vyvážená a optimalizovaná. Vzhledem k tomu, že i v rozích vzniká dostatečné množství osvětlení, si mohou fotografové vychutnat užití plně otevřené clony.
 • Povrchová úprava eBAND byla použita k důkladnému potlačení nežádoucích odlesků a stínůObě použité povrchové úpravy, eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) a BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) poskytují vynikající antireflekní efekt a jsou aplikovány na povrch primárních členů pro zajištění maximální propustnosti světla. Vnitřní odlesky z povrchu členů, které způsobují nežádoucí záblesky a stíny, jsou redukovány na absolutní minimum. Povrchová úprava eBAND, hybridní nano-strukturovaná vrstva s extrémně nízkým indexem lomu, v kombinaci s vícevrstvou antireflexní technologií povrchové úpravy účinně snižuje odlesky dopadajícího světla –něco, čeho nelze dosáhnout použitím běžných antireflexních povrchových úprav.
 • Vysokorychlostní AF s ultrazvukovým ostřícím motorem USD (Ultrasonic Silent Drive)Rychlého a tichého AF bylo dosaženo integrací USD motoru, který umožňuje mimořádně přesný pohon zaostření s vysokým točivým momentem a zpětnou reakcí. Vzhledem k tomu, že točivý moment USD motoru je generován vlnami ultrazvukových vibrací, je provozní hluk samotného motoru extrémné nízký a prakticky nepostřehnutelný.
 • Fluorová povrchová úprava na předním členu odpuzuje vodu a nezanechává otisky prstůTechnologie fluorové povrchové úpravy, vyvinuté pro použití v průmyslové optice, byla přizpůsobena fotografickým objektivům. Povrchová úprava, odpouzující vodu a olej, byla nanesena na povrch předního členu, což umožňuje okamžité odstranění nečistot a skrvn. Povrchová úprava poskytuje vysokou úroveň odolnosti, která bude po celá léta udržovat její účinnost.
 • Konstrukce odolná proti vlhkosti pro venkovní fotografování i za nepříznivého počasíTěsnění jsou umístěna v oblasti bajonetu a na dalších důležitých místech objektivu, aby se zabránilo pronikání vlhkosti a/nebo dešťových kapek. Tato vlastnost poskytuje další vrstvu ochrany při venkovním fotografování za nepříznivého počasí.
 • Kruhová clona pro lepší bokeh9ti lamelová kruhová clona si udržuje téměř kruhový tvar i při zaclonění o dva expoziční stupně z plně otevřené clony. Úžasně vyladěného rozostření v pozadí předmětu lze získat bez tvorby nežádoucích obrysů tvaru clony.
 • Kompatibilní s Adobe a Silkypix softwaremDodávaný s pokročilým editačním softwarem SILKYPIX Developer Studio 4.0, který nabízí možnost korekce různých aberací (příčná barva, zkreslení, relativní osvětlení) na základě optických konstrukčních dat tohoto specifického objektivu.


Zobrazeny komentáře (3 - 1)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím