Recenze Tamron SP 15-30mm f/2,8 Di VC USD G2 pro Nikon

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jozef, Predmier, Slovenská Republika, 19.02.2019

5

Ano,jsem a to jak cenou,tak optickými vlastnostmi.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, 22.12.2018

5

Popis a parametry

Popis a parametry

díky začlenění nového elementu XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical), stejně jako více LD (Low Dispersion) -širokoúhlý objektiv disponuje s F/2.8 a ohniskovou vzdáleností 15-30 mm. díky začlenění nového elementu XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical), stejně jako více LD (Low Dispersion) dosahuje vysokého rozlišení se stabilizací obrazu a velmi tichým automatickým ostřením.

Vysoce kvalitní a rychlý širokoúhlý zoom objektiv

Tento širokoúhlý objektiv disponuje s F/2.8 a ohniskovou vzdáleností 15-30 mm. Tato kombinace nabízí velké rozlišení i v okrajích obrazu. Tamron díky začlenění nového elementu XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical), stejně jako více LD (Low Dispersion) elementů, které redukují zkreslení a boční chromatickou aberaci. Objektiv dosáhl takového rozlišení, kterým se mohou pochlubit objektivy s pevným ohniskem.

Nově vyvinutá AX povrchová úprava

AX povrchová úprava (Anti-reflection eXpand) je velmi efektivní pro širokoúhlé objektivy s vlastností propouštět co nejméně nežádoucího světla z okrajových oblastí a kontrolovat tak tok paprsků, které ovlivňují kvalitu obrazu. AX je revoluční, patentovaná technologie, kterou Tamron vyvíjel s vysokým utajením. Tato nová povrchová úprava odráží paprsky v okrajových oblastech ve stejném poměru jako uprostřed a nejenže překonává a zvládá problémy se zakřivením, ale také dokáže překonat problémy spojené s tradičně vyráběným vypouklým povrchem. Kromě toho je tento model spolu s eBand povrchovou úpravou (Extended Bandwidth and Angular-Dependency), která uplatňuje nanotechnologii a BBAR povrchovou úpravou (Broad-Band Anti-Reflection), která efektivně eliminuje tvorbu nežádoucích záblesků a stínu a přitom poskytuje jedinečný a mimořádně výjimečný, čistý obraz od kraje po okraj.

Velmi rychlé automatické ostření AF

Díky vysokorychlostnímu Dual MPU (mikroprocesová jednotka) a USD (ultrazvukový motor), poskytuje tento model velmi rychlý, tichý a vysoce precizní výkon automatického ostření s vynikající kompenzací vibrací.

VC zaručí ostrost obrazu

Tamron zveřejnil jako první na světě vysoce rychlostní širokoúhlý zoom objetiv se světelností F/2.8, který je vybaven s VC mechanismem (stabilizace obrazu). Tento model druhé generace byl ještě vylepšen o nové mechanismy, které předčí starý model A012.

Zadní filtr

Model A041 umožňuje Canon uživatelům (EF) použít a nasadit filtry na zadní stranu objektivu a zamezit tak problémům spojeným s nasazováním filtrů na přední stranu vypouklé čočky.

Vylepšená a odolná Fluorová povrchová úprava

Povrchová úprava přední části objektivu, která odvádí mastnoty a vodu. Objektiv je tak nenáročný na údržbu a více odolný proti otiskům prstů, prachu, vlhku a jiným nečistotám.

Nový design

S novým SP designem, model A041 vykazuje stejné kvality a vlastnosti jako ostatní dva Tamron G2 modely (SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2 (Model A032) a SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2 (Model A025).

Plně kompatibilní s telekonvertory a konzolí TAP-in ConsoleTM

Konstrukce tohoto modelu je odolná proti vlhkosti.

Serie SP

Úkolem objektivů v SP sérii je plnit náročné požadavky uživatelů a nabídnout radost a zábavu při používání. Díky implementaci SP série se podařilo zvýšit optický výkon a kvalitu obrazu, kompatibilní s posledními high-pixel fotoaparáty.

Obecné

Úroveň produktu Poloprofesionál a pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače 2/3
Crop faktor 1 x

Objektiv

Typ bajonetu Nikon F, Nikon F (AF-P kompatibilní)
Optický zoom 2 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 15-30
Minimální ohnisková vzdálenost 15 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 30 mm
Maximální clona (F) 22
Konstrukce objektivu 18 členů / 13 skupin
Stabilizátor obrazu Ano
Typ sluneční clony Integrovaná
Délka objektivu 145 mm
Počet lamel clony 9
Vhodný pro žánr Krajina, Architektura / Interiér
Rozdělení podle ohniska Širokoúhlý
Vhodný pro formát snímače Full Frame
Typ objektivu Zoom

Ostření

Minimální zaostřovací vzdálenost 28 cm

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1100 g
Odolnost Utesnění proti prachu a vlhkosti

Ostatní

Číslo produktu A041N
Značka Tamron

Zobrazit popis a parametry