Recenze Tamron SP 17-50mm f/2,8 XR Di II VC pro Nikon

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • špičková světelnost f/2,8 v celém rozsahu zoomu
  • solidní konstrukce
  • velmi dobrá obrazová kvalita
  • stabilizátor obrazu

Co se nám nelíbí

  • hlučné ostření a stabilizátor

Představení Tamron SP 17-50 mm f/2,8 XR Di II VC pro Nikon

Představení Tamron SP 17-50 mm f/2,8 XR Di II VC pro Nikon

Jeden z nejžádanějších neznačkových základních objektivů si získává skutečně vysokou oblibu především díky několika věcem Je to vynikající světelnost f/2,8, která je stejná po celém rozsahu zoomu, velmi dobrá obrazová kvalita a také stabilizátor obrazu. Obrazová kvalita je skutečně vynikající, je mnohdy srovnatelná a v některých případech dokonce lepší, než u originálních objektivů stejných parametrů, které jsou ale i několikanásobně dražší.

Jak už jsem napsal, jedná se o základní objektiv, takže jeho využití je poměrně univerzální. Díky dobré světelnosti se výborně hodí i na focení portrétů a dobře se dá používat i při špatném světle jednak díky světelnosti, ale také stabilizátoru obrazu. Jedinou slabinou je o trochu pomalejší a relativně hlučné ostření.

Hodnocení zákazníků (5)

Hodnocení zákazníků (5)

3.8333

Jsem majitelem cca 4 roky. Poslední dva roky se věnuji focení krajiny. Když jsem se letos rozhodoval zda bych si nezasloužil nějaký lepší objektiv tak jsem zjistil, že na DSLR vlastně lepší neseženu. Natož za takové peníze. Používám ho s Nikon D7500. Kresba objektivu je výborná. Jediné mínus je pomalejší zaostřování a hlučnější stabilizace. Nedávno jsem ale například fotil svatbu a všechny fotky dopadli dobře. Asi by nestíhal na nějaké focení rychlých sportů. Zkoušel jsem různé objektivy od Nikonu a rozdíl v kresbě jsem nepoznal. Za mne je toto výborný objektiv!

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Miroslav, Plzeň, 14.07.2020

4

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Zdenek, Vinarice, 12.01.2018

4

Velmi slušná kvalita obrazu. Fotky krásně ostré, na cloně 2,8 trošku měkčí, ale rozhodně žádná tragédie. Rychlost ostření ve většině případů dostačující, snad jen na rychlé sporty to není. Objektiv je kvalitně zpracován, příjemně se s ním pracuje. Při ostření vydává legračně vrzavé zvuky - mně osobně to nevadí, nejsou nijak hlasité. Za tu cenu je to rozhodně dobrá koupě.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Lucie, Praha 6, 20.12.2014

3

Co se týká vlastností, tak jsem spokojen. Má však hlučný chod a jde ztuha při zoomování.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Libor, Ostrava - Hrabůvka, 05.08.2012

4

s objektivem jsem spokojen. První kus sem byl sice reklamovat, protože jsem měl problém se stabilizací. Vše ale dopadlo dobře a hlavně bych chtěl poděkovat personálu za vstřícný přístup a profesionalitu. hlučnější ostření mi moc nevadí a zvuky ze stabilizace neřeším vůbec. Celkově doporučuji

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Václav, Libhošť, 11.10.2011

4

Popis a parametry

Popis a parametry

Velmi kvalitní základní objektiv Tamron SP 17-50 mm F 2,8 XR Di II VC nabízí naprosto špičkové parametry. Díky konstantní světelnosti f2,8 a stabilizátoru obrazu je vynikající pro fotografování za velmi špatných světelných podmínek.

Objektiv Tamron konstruovaný pro digitální zrcadlovky s APS-C čipem. Pokrývá rozsah 17-50mm, t.j. 26-78mm při přepočtení na 35mm film. Nabízí velmi vysokou obrazovou kvalitu a vysokou světelnost v celém rozsahu F/2.8, nepostradatelnou pro portrétní fotografii. Nyní navíc s optickým stabilizátorem obrazu VC (Vibration Compensation).

Tento objektiv vyrobený výhradně pro digitální zrcadlovky s malým obrazovým senzorem, zdědil veškeré přednosti z často oceňovaného modelu SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II (model A16) a je navíc vybaven unikátním stabilizátorem obrazu, VC (Vibration Compensation), který pomáha pořizovat stabilní záběry a vytváří dojem jako by byl obraz doslova nalepen přímo v hledáčku fotoaparátu. Bezproblémové pořizování snímků "z ruky" je tedy možné i ve špatných světelných podmínkách. Systém VC od společnosti Tamron je založen na systému 3 cívek, kde řídící cívky elektromagneticky aktivují skupinu VC čoček kompenzujících otřesy prostřednictvím trí ocelových kuliček. Kompenzační čočky jsou v objektivu upevněny pouze těmito kuličkami, důsledkem čeho je dosažen jejich plynulý pohyb bez tření a odporu.

Vznik tohoto objektivu naznačuje nový krok kupředu při vývoji objektivů Tamron. Jedná se totiž o první objektiv se světelností F/2.8, do kterého byl vestavěn stabilizátor obrazu. 
Tento model má všechny výhody světelného objektivu: právě jedinečnou světelnost, ostrost a možnost minimální hloubky ostrosti, stabilizátor, výborné rozlišení a dokonale vykreslené snímky – to vše díky nejmodernějším technologiím, které byly při vývoji tohoto objektivu použity. Výsledkem je extrémně kompaktní, lehký a uživatelsky přívětivý objektiv s obrovským potenciálem.

Tři složené asférické členy, speciální LC sklo a BBAR vrstvy zaručují vynikající korekci, barevnou věrnost a absenci odlesků. Minimální zaostřovací vzdálenost 29cm nabízí vzrušující příležitosti pro skvělé makro záběry.

Objektiv

Typ bajonetu Nikon F, Nikon F (AF-P kompatibilní)
Optický zoom 3 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 25,5-75
Minimální ohnisková vzdálenost 17 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 50 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 2,8
Maximální clona (F) 32
Konstrukce objektivu 19 členů / 14 skupin
Stabilizátor optický Ano
Typ sluneční clony DA09
Délka objektivu 94,5 mm
Vhodný pro žánr Krajina, Architektura / Interiér, Reportáže, Street foto, Koncerty
Rozdělení podle ohniska Univerzální
Vhodný pro formát snímače APS-C
Typ objektivu Zoom

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 27 cm

Obecné

Nadstandardní záruka 5 let

Fyzikální specifikace

Hmotnost 600 g

Ostatní

Číslo produktu B005NII
Značka Tamron

Filtry

Průměr filtru 72 mm

Zobrazit popis a parametry