PN: A009S , ID: 017406

Objektiv Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

 • Průměr filtru: 77 mm
 • Vhodný pro formát snímače:: Full Frame

Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony 5 let
záruka

Sháníte Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony?

„Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 13 500 Kč?

Začít s výkupem

Špičkový objektiv z řady SP (Super Performance) s rozsahem ohniskových vzdáleností 70-200mm, se světelností F/2.8 v celém rozsahu a nekompromisní kvalitou obrazu. Di (Digitally Integrated Design) objektiv navržen speciálně pro digitální zrcadlovky formátu full frame a APS-C. Produktová sekce: Objektivy typu zoom Tamron

Alternativy k již neprodávanému Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Nabídka teleobjektivů s rozsahem 70-200mm se světelností f/2,8 je poměrně široká, ke svým zrcadlovkám je nabízí vlastně všichni výrobci. Pokud se budeme bavit o těch současných modelech vybavených
Celá recenze

Luděk Bouška

Kompletní recenze
Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

Nahoru

Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů

Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.

Doporučené filtry

Všechny doporučené filtry
pro Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

Parametry a popis

Základní vlastnosti:
- Nejkompaktnější objektiv ve své třídě!
- Objektiv obsahuje 4 LD (Low Dispersion) a 1 XLD (Extra Low Dispersion) elementy, které zaručují excelentní korekci chromatické aberace
- Ultrasonický motor USD (Ultrasonic Silent Drive) objektivu Tamron SP 70-200mm Di VC USD dává rychlé a tiché ostření s možností přímého manuálního doostření
- Kruhová clona pro krásný bokeh
- Kvalitní utěsněná konstrukce odolná vůči vlkhosti a prachu

Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD nabízí jak stabilizaci obrazu VC (Vibration Compensation) pro redukci otřesů patentovanou společností Tamron, tak i USD (Ultrasonic Silent Drive) motor, který umožňuje rychlé a tiché automatické ostření. Tento objektiv ze série SP (Super Performance) ve svojí konstrukci plně využívá specializované optické členy, které byly navrženy pro poskytování špičkové kvality obrazu, včetně LD a XLD elementů. Tamron v objektivu SP 70-200mm VC USD minimalizoval všechny typy chromatické aberace, čím z něj udělal špičku ve své tříde bez ohledu, jestli je používán na fotoaparátu formátu APS-C anebo full frame. Světelnost objektivu SP 70-200mm VC USD F/2.8 umožňuje dosažení harmonie mezi brilantním rozlišením a jemnými rozostřenými efekty. Tento ideální objektiv plně využívá svoji kruhovou clonu pro dosažení uměleckého rozostření obrazu.

Tento vysokorychlostní objektiv se světelností f/2.8 je vybaven VC (Vibration Compensation) systémem, který pomáha pořizovat stabilní záběry a vytváří dojem jako by byl obraz doslova nalepen přímo v hledáčku fotoaparátu. Bezproblémové pořizování snímků "z ruky" je tedy možné i ve špatných světelných podmínkách. Systém VC od společnosti Tamron je založen na systému 3 cívek, kde řídící cívky elektromagneticky aktivují skupinu VC čoček kompenzujících otřesy prostřednictvím trí ocelových kuliček. Kompenzační čočky jsou v objektivu upevněny pouze těmito kuličkami, důsledkem čeho je dosažen jejich plynulý pohyb bez tření a odporu.

Všechny objektivy Tamron sa vyznačují vysokou přesností automatického ostření a jsou navrženy tak, aby jednoduše zachytili objekty v téměř každé situaci. Někdy je ale potřebné snímky jemně doladit za pochodu. Integrace přímého manuálního ostření Vám nabízí právě tuto možnost: místo přepínáni vypínačů může fotograf přepnout z automatického na manuální ostření jednoduše nastavením ostřícího kroužku.

Vestavěný Ultrasoncký USD motor Vám zaručí rychlé, přesné a tiché ostření.
V ultrazvukovém motoru generuje piezoelektrický element uspořádaný v kruhové formaci ultrazvukové vibrace v metalickém kruhovém statoru. Vibrační energie je využita na rotaci metalického kroužku rotoru, který je upevněn k statoru. Rotační energie je následně přenášena z rotoru na ovládání ostřícího členu. Výsledkem je vysoce citlivý člen s tichým chodem, vysokým kroutivým momentem a rychlým ostřením.

Konstrukce odolná vůči vlhkosti napomáhá ochránit objektiv před vniknutím vody a dělá jej tak ideálním pro použití v exteriérech

Vysokorychlostní objektivy jako SP 24-70mm VC USD dokážou zachytit snímky s rychlostí závěrky, která je 1-2 expoziční stupně rychlejší, než tomu je u pomalejších objektivů. Patentovaný mechanismus VC (Vibration Compensation) společnosti Tamron poskytuje uživatelům výhodu kompenzace otřesů, umožňující upravení expozice až o 4 expoziční stupně. Kombinace systému VC s výhodami vysokorychlostního objektivu umožňují fotografování "z ruky" i v situacích, kdy by běžně bylo použití stativu nutností.

Objektiv
Konstrukce objektivu: 23 členů / 17 skupin
Světelnost objektivu zoom: 2,8
Minimální ohnisková vzdálenost: 70 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 200 mm
Délka objektivu: 188,3 mm
Počet lamel clony: 9
Ultrasonické ostření: Ano
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 2,8
Vhodný pro žánr: Koncerty, Portréty, Reportáže, Sport, Street foto, Zvířata
Rozdělení podle ohniska: Univerzální
Typ bajonetu: Sony / Minolta A
Vhodný pro formát snímače:: Full Frame
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 130 cm
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 1470 g
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Filtry
Průměr filtru: 77 mm
 
Fotografování
3D režim: Ne
 
Obecné
Nadstandardní záruka: 5 let

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Šířka záběru objektivu Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony


Crop faktor fotoaparátu: -
Skutečná ohnisková vzdálenost: 70 - 200 mm
Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: -
Typ objektivu: zoom
Diagonální úhel záběru: -
Přepočteno na filmové políčko: -

Nahoru

Hlídat dostupnost Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

Nahoru

Související články s Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di USD pro Sony

 • Vyhodnocení soutěže - MRAZIVÉ OKAMŽIKY Vyhodnocení soutěže - MRAZIVÉ OKAMŽIKY

  Počasí naší únorové soutěži moc nepřálo, takže jste si mrazivých okamžiků moc neužili, ale i tak se nám v Galerii sešlo mnoho velmi povedených záběrů. Garant soutěže, fotograf extrémních sportů Jakub Frey, všechny pečlivě prohlédl a společně s porotou pak určil pořadí těch nejlepších. Překvapivě nevyhrál žádný dechberoucí záběr osamělého freeridera na lyžích uprostřed nedotčeného svahu ve skalách. Vítěznou fotografií je snímek z obyčejné dětské sáňkovačky. Fotografie nemusí být pořízena profesionální technikou, ani nemusí mít prvotřídní technickou kvalitu, důležité je, že vzbuzuje emoce a to je na ní to krásné.

 • Vyhlášení výsledků fotosoutěže KDYŽ NEMŮŽEŠ, PŘIDEJ! Vyhlášení výsledků fotosoutěže KDYŽ NEMŮŽEŠ, PŘIDEJ!

  Sportovní fotografie byla pro mnohé evidentně velkým oříškem, protože se nám sešlo o něco méně fotografií, než v těch "profláknutějších" tématech. Na druhou stranu mezi těmi, kteří odvahu našli, bylo velmi těžké najít vítěze už jen proto, že někteří autoři poslali hned několik úchvatných fotografií, ale do finále může jít vždy jen jedna. Za mnohé z těchto záběrů by se nemuseli stydět ani prestižní světové magazíny. Děkujeme tedy všem zúčastněným, stejně jako garantovi soutěže, kterým byl sportovní fotograf Marian Chytka a který se velkou měrou podílel na vyhodnocení soutěže.

 • ÚNOROVÁ FOTO SOUTĚŽ - MRAZIVÉ OKAMŽIKY ÚNOROVÁ FOTO SOUTĚŽ - MRAZIVÉ OKAMŽIKY

  První února odstartovalo další kolo naší velké celoroční fotografické soutěže na téma ROK S MEGAPIXELEM. To bude korespondovat s ročním obdobím a budeme se v něm věnovat fotografování zimních sportů. Téma nese název MRAZIVÉ OKAMŽIKY a kromě standardních cen pro vás máme připravenou jednu exkluzivní. Takže navoskujte lyže, vyleštěte snowboardy a hurá na hory.

 • Tamron nyní nabízí záruku 5 let Tamron nyní nabízí záruku 5 let

  Před malou chvílí jsme se s kolegy bavili o tom, že výrobci "neoriginálních" objektivů nabízejí stále kvalitnější produkty, které jsou mnohdy už dokonce lepší, než tzv. originální objektivy. Jak je vidět, kvalitou svých výrobků si je Tamron skutečně velice jistý, od 1.4. nabízí záruku 5 let a servis do tří dnů.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (15 - 6)

 • 15

  Křížek

  Reaguje na (14) | Dobrý den, ano, dá se bez problémů použít i na crop snímač. Tento má samozřejmě bajonet A. Děkuji

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 16.02.2017 | Reagovat

 • 14

  Avatar

  Dobrý den, lze tento objektiv použít i pro formát snímače APS-C, aniž by to mělo vliv na kvalitu obrazu? V parametrech je uvedeno, že je určen pro full frame (stejně jako všechny kvalitnější objektivy od Sony či Sigmy), pak by ale pro aps-c nebyla nabídka kvalitnějších objektivů v podstatě žádná.

  Petr Holub, 15.02.2017 | Reagovat

 • 13

  Avatar

  Reaguje na (12) | Přece jen je to dost peněz, oproti sigmě za 12 bazar... Abych nekoupil to samý v bledě modrém :) Ohnisko 70 vyhovuje, mám Tamron USD 24-70,. pěkně to navazuje a 200 stačí, oproti 300 je to minimalní přiblížení. Potřebuji 2.8 do lesa, na sigmě s f/4 musím zvedat iso, protože čas nemužu posunovat kvůli chvění rukou. No, asi objednám :)

  Jiří Malyška, 11.07.2016 | Reagovat

 • 12

  Křížek

  Myslím si, že ano, rozhodně pokud ho stopnete na f/4.

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 11.07.2016 | Reagovat

 • 11

  Avatar

  Reaguje na (10) | diky,rychlost je vyhoda na zvirata a sport, a otazka kresby? Bude ostrejsi na f/4 nez sigma?

  Jiri Malyska, 11.07.2016 | Reagovat

 • 10

  Křížek

  Dobrý den, ten Tamron bude rychlejší, ale zase ztratíte nějakou tu ohniskovou vzdálenost. 

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 11.07.2016 | Reagovat

 • 9

  Avatar

  Mohu rychlé srovnání se Sigma APO EX DG 130-300/4? Ta je podle mne pomalá v ostření a kresba na f/4 při horším světle horší... Poznám rozdíl koupi tohoto Tamronu? Či nějaká jiná alternativa v 2.8 světelnosti (zvířata v lese, sport)? Děkuji

  Jiří Malyška, 11.07.2016 | Reagovat

 • 8

  Orlík

  Reaguje na (6) | Omlouvám se, ta jednička u stabilizátoru je u té sigmy, jako u lepším zboží na dosah. Promiňte.

  Jaroslav Orlík, 06.01.2015 | Reagovat

 • 7

  Orlík

  Reaguje na (6) | No nenechal, máte tam uvedeno, že stabilizátor ne, ale kus níže máte že optický stabilizátor: 1, pžedpokládám, že to znamená, že ano. Jinak by tam byla nula. Je to velmi matoucí.

  Jaroslav Orlík, 06.01.2015 | Reagovat

 • 6

  Avatar

  Reaguje na (5) | Dobrý den, sony má stabilizovaný snímač a je jedno jaký objektiv(redukci) použijete. Snímač bude stabilizovat vždy. Popis jsem nechal upravit včetně anotace a technických parametrů. Snad to již bude v pořádku. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 01.12.2014 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím