PN: 5800201, ID: 037476

Tamron dokovací stanice TAMRON TAP-01 pro Nikon

 • Značka: Tamron

Tamron dokovací stanice TAMRON TAP-01 pro Nikon

Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon

Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon - umožní aktualizaci FIRMWARE u vybraných objektivů Tamron. Zákazníci si zdarma stáhnout software TAMRON TAP-in Utility a nainstalují si ho na svůj PC nebo Mac. Aktualizace firmware a přizpůsobení různých funkcí objektivu je stejně snadné jako připojení konzole TAP-in pomocí USB kabelu a provádění výběrů. Připojení k internetu je vyžadováno pro aktualizaci firmware. Produktová sekce: USB dokovací stanice Tamron

Parametry a popis

Popis produktu:

Poprvé mohou zákazníci aktualizovat firmware a přizpůsobit různé funkce u vybraných objektivů Tamron k uspokojení svých potřeb pouhým připojením ke konzoli TAP-in a spuštěním softwaru TAMRON TAP-in Utility na jejich PC nebo Mac. Dříve mohla být aktualizace firmware provedena pouze v autorizovaném servisu Tamron. Použitím nového příslušenství a připojení k internetu, zákazníci mohou získat přístup k vyhrazené webové stránce a sami si aktualizovat firmware kdykoli a kdekoli. Kromě toho, vybrané objektivy mohou být přizpůsobeny prostřednictvím změn různých nastavení (uvedených níže), což je pro uživatele velmi příjemné a všestranné.

1. Uživatelské nastavení S konzolí TAMRON TAP-in mohou zákazníci provádět následující akce.
Aktualizace firmwaru
- Aktualizace firmwaru kompatibilních objektivů
- Aktualizace firmwaru samotné konzole TAP-in

Přizpůsobení funkcí vybraných objektivů
- Nastavení zaostřování
- Přizpůsobení omezovače zaostření vzdálenosti (pouze u objektivů, které mají funkci omezovače zaměření "Focus Limiter")
- Přizpůsobení Full-Time manuálního zaostřování (pouze u objektivů, které mají funkci Full-Time manuálního zaostřování)
- Seřízení stabilizace obrazu VC (pouze pro objektivy se stabilizací obrazu VC)
- Uložení přizpůsobených datových souborů

2. Software TAMRON TAP-in Utility
Zákazníci si zdarma stáhnout software TAMRON TAP-in Utility a nainstalují si ho na svůj PC nebo Mac. Aktualizace firmware a přizpůsobení různých funkcí objektivu je stejně snadné jako připojení konzole TAP-in pomocí USB kabelu a provádění výběrů. Připojení k internetu je vyžadováno pro aktualizaci firmware.

Konzole Tamron TAP-01 pro Sony

3. Aktualizace firmwaru
Zákazníci si mohou aktualizovat firmware vybraných objektivů Tamron pomocí tohoto softwaru. Navíc firmware v samotné konzoli TAP-in může být aktualizován dle potřeby. Připojením k internetu a softwaru TAP-in Utility mohou uživatelé přistupovat k vyhrazené webové stránce a snadno si sami potvrdit, že jejich objektiv připojený ke konzoli TAP-in a i samotná konzole má nejnovější firmware. Pokud je k dispozici novější verze, aktualizace je rychlá a bezpečná.

4. Přizpůsobení vybraných objektivů Tamron
Různé funkce objektivu lze upravit v závislosti na modelu objektivu a vestavěných funkcích.

(1) Nastavení zaostřování Zaměření lze nastavit ve třech oblastech vzdálenosti: blízké, střední a vzdálené rozsahy. U rozsahů objektivů s proměnlivou ohniskovou vzdáleností lze provést úpravy pro až 8 segmentů. Objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností mají pouze jeden segment, takže je možné přizpůsobení pro tři oblasti vzdálenosti. Rozsah a podmínky možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(2) Přizpůsobení omezovače zaostření vzdálenosti Pro objektivy, které jsou vybaveny přepínačem omezovače zaostření "Focus Limiter", je možné přizpůsobit rozsah pohonu autofokusu nastavením blízkých a vzdálených limitů dle preferencí uživatele. Pokud má přepínač omezovače zaostření tři polohy, nastavení střední polohy je také možné. Lze přizpůsobovat pouze modely objektivů, které jsou vybaveny funkcí omezovače zaostření "Focus Limiter". Rozsah a podmínky možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(3) Seřízení stabilizace obrazu VC (pouze pro objektivy se stabilizací obrazu VC)
Uživatelé si mohou zvolit režim VC (Vibration Compensation), kterému dávají přednost z výběru níže pro jakýkoliv kompatibilní objektiv s konzolí TAP-in, vybavený stabilizací obrazu VC.
- Upřednostňovat stabilizaci obrazu v hledáčku
   Tento režim klade důraz na stabilitu obrazu v hledáčku
- Standard (Tovární nastavení)
  Tento režim je stejný jako výchozí tovární nastavení. Vytváří rovnováhu mezi stabilitou obrazu v hledáčku a vlivem kompenzací vibrací
- Upřednostňuje stabilizaci zachycených snímků
  Tento režim zajišťuje vliv kompenzací stabilních vibrací

Tyto možnosti se vztahují pouze na modely objektivů vybavených systémem stabilizace obrazu VC. Rozsah a podmínky možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(4) Přizpůsobení Full-Time manuálního zaostřování
Pro jakýkoliv objektiv s Full-Time systémem manuálního zaostřování si můžete nastavit režim ON nebo OFF. Kromě toho můžete optimalizovat citlivost zaostřovacího kroužku podle svého vkusu v poměru k jeho pootočení kdekoli mezi "Vysoká" a "Nízká" při nastavení manuálního režimu ostření na ON.

5. Kompatibilní objektivy Tamron (v pořadí uvedení na trh, počínaje nejnovějším modelem)

SP 85mm F/1.8 Di VC USD (Model F016): Uvedený na trh v březnu 2016
Pro Nikon a Canon. Model Sony bude uveden později.

SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model F017): Uvedený na trh v únoru 2016
Pro Nikon a Canon. Model Sony bude uveden později.
* První aktualizací firmwaru na nejnovější verzi s použitím konzole TAP-in je možné používat všechny její funkce kompatibilní s objektivem.

SP 45mm F/1.8 Di VC USD (Model F013): Uvedený na trh v září 2015
Pro Nikon a Canon. Model Sony byl uvedený na trh v dubnu 2016.
* K zajištění kompatibility s konzolí TAP-in je nutná počáteční aktualizace firmwaru prostřednictvím servisního střediska Tamron.

SP 35mm F/1.8 Di VC USD (Model F012): Uvedený na trh v září 2015
Pro Nikon a Canon. Model Sony byl uvedený na trh v dubnu 2016.
* K zajištění kompatibility s konzolí TAP-in je nutná počáteční aktualizace firmwaru prostřednictvím servisního střediska Tamron. 

Informace o aktualizaci firmwaru pro SP 35mm F/1.8 (Model F012) a SP 45mm F/1.8 (Model F013) Aktualizace firmwaru pro tyto modely bude dostupná brzy. Dodatečné informace budou poskytnuty na webových stránkách Tamron a u autorizovaných distributorů/servisních zařízeních v době uvedení.

Poznámka výrobce:

Tamron nabízí široké portfolio objektivů pro digitální i klasické zrcadlovky. Za více než 60 let zkušeností v oblasti foto-optiky se stal jedním z nejvýznamnějších představitelů na poli výrobce kvalitní foto techniky na světě.

Ostatní
Značka: Tamron

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (7)

Zobrazeny komentáře (7 - 1)

 • 7

  Lukeš

  Reaguje na (6) | Dobrý den, bylo to myšleno tak, abyste sebou přinesl objektiv i s tělem fotoaparátu.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 04.12.2017 | Reagovat

 • 6

  Avatar

  Reaguje na (5) | Je nutne nosit objektiv? Bez tela se to stejne nevyladi a to ja potrebuju na par hodin temer kazdy den. Mam nekolik objektivu od Sigmy a vsechny jsem si DOCKem ladil sam..nemam tedy problem s provedenim korekci u objektivu, pouze na https://www.megapixel.cz/tamron-sp-24-70mm-f-2-8-di-vc-usd-g2-pro-nikon nemam TAP-01, abych si ho mohl pro ruzna ohniska a vzdalenosti ostreni vyladit, a stejne, jako psal kolega nize...neprijde mi spravne si TAP-01 od vas koupit a pak vam ho po provedeni korekce u sveho objektivu zase vratit. Nebo takto neoficialne mohu postupovat? Dekuji.

  Vít H., 02.12.2017 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Reaguje na (4) | Dobrý den, doneste objektiv na prodejnu a uvidíme co se dá dělat. Děkuji za pochopení

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 01.12.2017 | Reagovat

 • 4

  Avatar

  Reaguje na (3) | Je pravda, ze moznost vypujceni treba za drobny poplatek bych take uvital. Mam problem u stejneho objektivu..na 24 ostri hodne za objekt (asi 30 cm), na 70 ostri cca 10 cm pred objekt...klasickou korekci na tele nejsem schopen tento rozptyl vyladit. Dock si kupovat nechci, protoze mam od Tamronu pouze tento objektiv.

  Vít H., 01.12.2017 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Dobrý den, je možné si u vás dock pouze vypůjčit? Mám nový 24-70/2,8 G2, ale nepříjde mi korektní si od vás produkt "koupit", seřídit si objektiv a pak vám ho zase v rámci 14-ti denní lhůty vrátit. Děkuji za odpověď.

  Kamil Boček, 30.11.2017 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | Dobrý den, pro novou verci G2 ano, jinak bohužel ne. 

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 25.09.2017 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Dobrý den, jde tím prosím seřídit back front posun u Tamronu 70-200 2,8 pro Nikon? Moc děkuji

  Gabriela Mančíková, 22.09.2017 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím