Stěhujeme prodejnu v Ostravě. Od 21. 9. nás najdete na nové adrese 28. října 960/178, Ostrava - Mariánské Hory a Hulváky, 709 00.

PN: 5800201, ID: 037476

Tamron dokovací stanice TAMRON TAP-01 pro Nikon

 • Značka: Tamron

Tamron dokovací stanice TAMRON TAP-01 pro Nikon Sleva
5 %

Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon

Tamron TAMRON TAP-01 pro Nikon - umožní aktualizaci FIRMWARE u vybraných objektivů Tamron. Zákazníci si zdarma stáhnout software TAMRON TAP-in Utility a nainstalují si ho na svůj PC nebo Mac. Aktualizace firmware a přizpůsobení různých funkcí objektivu je stejně snadné jako připojení konzole TAP-in pomocí USB kabelu a provádění výběrů. Připojení k internetu je vyžadováno pro aktualizaci firmware. Produktová sekce: Dokovací stanice Tamron

Původně: 1 890 Kč

1 790 Kč

Skladem 1 ks

Objednejte nyní a zboží máte 29. 9. doma!

Na protiúčet snadno Začněte výkupem starého

Rezervovat si jej můžete na prodejnách:

Parametry a popis

Popis produktu:

Poprvé mohou zákazníci aktualizovat firmware a přizpůsobit různé funkce u vybraných objektivů Tamron k uspokojení svých potřeb pouhým připojením ke konzoli TAP-in a spuštěním softwaru TAMRON TAP-in Utility na jejich PC nebo Mac. Dříve mohla být aktualizace firmware provedena pouze v autorizovaném servisu Tamron. Použitím nového příslušenství a připojení k internetu, zákazníci mohou získat přístup k vyhrazené webové stránce a sami si aktualizovat firmware kdykoli a kdekoli. Kromě toho, vybrané objektivy mohou být přizpůsobeny prostřednictvím změn různých nastavení (uvedených níže), což je pro uživatele velmi příjemné a všestranné.

1. Uživatelské nastavení S konzolí TAMRON TAP-in mohou zákazníci provádět následující akce.
Aktualizace firmwaru
- Aktualizace firmwaru kompatibilních objektivů
- Aktualizace firmwaru samotné konzole TAP-in

Přizpůsobení funkcí vybraných objektivů
- Nastavení zaostřování
- Přizpůsobení omezovače zaostření vzdálenosti (pouze u objektivů, které mají funkci omezovače zaměření "Focus Limiter")
- Přizpůsobení Full-Time manuálního zaostřování (pouze u objektivů, které mají funkci Full-Time manuálního zaostřování)
- Seřízení stabilizace obrazu VC (pouze pro objektivy se stabilizací obrazu VC)
- Uložení přizpůsobených datových souborů

2. Software TAMRON TAP-in Utility
Zákazníci si zdarma stáhnout software TAMRON TAP-in Utility a nainstalují si ho na svůj PC nebo Mac. Aktualizace firmware a přizpůsobení různých funkcí objektivu je stejně snadné jako připojení konzole TAP-in pomocí USB kabelu a provádění výběrů. Připojení k internetu je vyžadováno pro aktualizaci firmware.

Konzole Tamron TAP-01 pro Sony

3. Aktualizace firmwaru
Zákazníci si mohou aktualizovat firmware vybraných objektivů Tamron pomocí tohoto softwaru. Navíc firmware v samotné konzoli TAP-in může být aktualizován dle potřeby. Připojením k internetu a softwaru TAP-in Utility mohou uživatelé přistupovat k vyhrazené webové stránce a snadno si sami potvrdit, že jejich objektiv připojený ke konzoli TAP-in a i samotná konzole má nejnovější firmware. Pokud je k dispozici novější verze, aktualizace je rychlá a bezpečná.

4. Přizpůsobení vybraných objektivů Tamron
Různé funkce objektivu lze upravit v závislosti na modelu objektivu a vestavěných funkcích.

(1) Nastavení zaostřování Zaměření lze nastavit ve třech oblastech vzdálenosti: blízké, střední a vzdálené rozsahy. U rozsahů objektivů s proměnlivou ohniskovou vzdáleností lze provést úpravy pro až 8 segmentů. Objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností mají pouze jeden segment, takže je možné přizpůsobení pro tři oblasti vzdálenosti. Rozsah a podmínky možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(2) Přizpůsobení omezovače zaostření vzdálenosti Pro objektivy, které jsou vybaveny přepínačem omezovače zaostření "Focus Limiter", je možné přizpůsobit rozsah pohonu autofokusu nastavením blízkých a vzdálených limitů dle preferencí uživatele. Pokud má přepínač omezovače zaostření tři polohy, nastavení střední polohy je také možné. Lze přizpůsobovat pouze modely objektivů, které jsou vybaveny funkcí omezovače zaostření "Focus Limiter". Rozsah a podmínky možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(3) Seřízení stabilizace obrazu VC (pouze pro objektivy se stabilizací obrazu VC)
Uživatelé si mohou zvolit režim VC (Vibration Compensation), kterému dávají přednost z výběru níže pro jakýkoliv kompatibilní objektiv s konzolí TAP-in, vybavený stabilizací obrazu VC.
- Upřednostňovat stabilizaci obrazu v hledáčku
   Tento režim klade důraz na stabilitu obrazu v hledáčku
- Standard (Tovární nastavení)
  Tento režim je stejný jako výchozí tovární nastavení. Vytváří rovnováhu mezi stabilitou obrazu v hledáčku a vlivem kompenzací vibrací
- Upřednostňuje stabilizaci zachycených snímků
  Tento režim zajišťuje vliv kompenzací stabilních vibrací

Tyto možnosti se vztahují pouze na modely objektivů vybavených systémem stabilizace obrazu VC. Rozsah a podmínky možných úprav se mohou lišit v závislosti na modelu objektivu.

(4) Přizpůsobení Full-Time manuálního zaostřování
Pro jakýkoliv objektiv s Full-Time systémem manuálního zaostřování si můžete nastavit režim ON nebo OFF. Kromě toho můžete optimalizovat citlivost zaostřovacího kroužku podle svého vkusu v poměru k jeho pootočení kdekoli mezi "Vysoká" a "Nízká" při nastavení manuálního režimu ostření na ON.

5. Kompatibilní objektivy Tamron (v pořadí uvedení na trh, počínaje nejnovějším modelem)

SP 85mm F/1.8 Di VC USD (Model F016): Uvedený na trh v březnu 2016
Pro Nikon a Canon. Model Sony bude uveden později.

SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model F017): Uvedený na trh v únoru 2016
Pro Nikon a Canon. Model Sony bude uveden později.
* První aktualizací firmwaru na nejnovější verzi s použitím konzole TAP-in je možné používat všechny její funkce kompatibilní s objektivem.

SP 45mm F/1.8 Di VC USD (Model F013): Uvedený na trh v září 2015
Pro Nikon a Canon. Model Sony byl uvedený na trh v dubnu 2016.
* K zajištění kompatibility s konzolí TAP-in je nutná počáteční aktualizace firmwaru prostřednictvím servisního střediska Tamron.

SP 35mm F/1.8 Di VC USD (Model F012): Uvedený na trh v září 2015
Pro Nikon a Canon. Model Sony byl uvedený na trh v dubnu 2016.
* K zajištění kompatibility s konzolí TAP-in je nutná počáteční aktualizace firmwaru prostřednictvím servisního střediska Tamron. 

Informace o aktualizaci firmwaru pro SP 35mm F/1.8 (Model F012) a SP 45mm F/1.8 (Model F013) Aktualizace firmwaru pro tyto modely bude dostupná brzy. Dodatečné informace budou poskytnuty na webových stránkách Tamron a u autorizovaných distributorů/servisních zařízeních v době uvedení.

Poznámka výrobce:

Tamron nabízí široké portfolio objektivů pro digitální i klasické zrcadlovky. Za více než 60 let zkušeností v oblasti foto-optiky se stal jedním z nejvýznamnějších představitelů na poli výrobce kvalitní foto techniky na světě.

 
Ostatní
Číslo produktu:5800201
Značka: Tamron

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (15 - 6)

 • 15

  Caha

  Reaguje na (14) | Dobrý den, nejspíše opravdu ano. Doručte produkt na kteroukoliv pobočku osobně/poštou a pošleme dodavateli na kontrolu.

  Jakub Caha - Megapixel, Vedoucí prodejny, 23.09.2020 | Reagovat

 • 14

  Avatar

  Reaguje na (13) | Dekuji za poskytnute informace. Zkousel jsem i jine PC, pripadne USB slot i kabel. Bohuzel se stejnym vysledkem. Predpokladam tedy, ze jedina moznost bude asi produkt reklamovat?

  Jakub Duzik, 22.09.2020 | Reagovat

 • 13

  Čiháček

  Reaguje na (12) | Dobrý den, s vámi popsaným jevem jsme se bohužel ještě nesetkali. Nejspíše se bude jednat o systémovou chybu, pokud máte možnost, vyzkoušejte dokovací stanici na jiném počítači. Pokud bude i tak problém přetrvávat, doporučuji produkt reklamovat. 

  Martin Čiháček - Megapixel, Specialista na fototechniku a bazar, 22.09.2020 | Reagovat

 • 12

  Avatar

  Dobry den, dnes jsem zakoupil tento produkt a hned po prvnim nastartovani tap-in utility me aplikace pouze hlasi "No network connection detected" a nic vic se nedeje. Pripojeni meho objektivu tamron 70-210 f4 konci obdobnou hlaskou (podle stranek je kompatibilni). Prepokladam, ze se aplikace pres internet snazi zkontaktovat server, aby si overila verzi, pripadne stahla udaje o objektivu. Zkousel jsem tedy zjistit jestli mi pristup neblokuje firewall, pripadne antivirus, ale ani po vypnuti obou jsem nedosel k valnemu vysledku. Chtel bych se zeptat jestli jiz nekdo mel obdobny problem a pripadne jak ho resil. Dekuji!

  Jakub Duzik, 22.09.2020 | Reagovat

 • 11

  Čiháček

  Reaguje na (10) | Dobrý den, bohužel ani my jsme se nedokázali dopátrat. Doporučuji navštívit jednu z našich prodejen, kde to kolegové s Vámí rádi ochotně vyzkouší. 

  Martin Čiháček - Megapixel, Specialista na fototechniku a bazar, 19.11.2019 | Reagovat

 • 10

  Avatar

  Dobrý den, lze použít s Tamronem 150-600(verze A11)? V popisu kompatibilnich objektivů jsem ho nenašel.

  Josef Louda, 19.11.2019 | Reagovat

 • 9

  Avatar

  Reaguje na (8) | Dobrý den, bohužel tento objektiv na stanici vyladit nelze.

  Daniel Böhm - Megapixel, 15.09.2018 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  je možné pomoci teto stanice vyladit TamronAF70-300Tele-Macro

  Stanislav Madea, 15.09.2018 | Reagovat

 • 7

  Lukeš

  Reaguje na (6) | Dobrý den, bylo to myšleno tak, abyste sebou přinesl objektiv i s tělem fotoaparátu.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 04.12.2017 | Reagovat

 • 6

  Avatar

  Reaguje na (5) | Je nutne nosit objektiv? Bez tela se to stejne nevyladi a to ja potrebuju na par hodin temer kazdy den. Mam nekolik objektivu od Sigmy a vsechny jsem si DOCKem ladil sam..nemam tedy problem s provedenim korekci u objektivu, pouze na https://www.megapixel.cz/tamron-sp-24-70mm-f-2-8-di-vc-usd-g2-pro-nikon nemam TAP-01, abych si ho mohl pro ruzna ohniska a vzdalenosti ostreni vyladit, a stejne, jako psal kolega nize...neprijde mi spravne si TAP-01 od vas koupit a pak vam ho po provedeni korekce u sveho objektivu zase vratit. Nebo takto neoficialne mohu postupovat? Dekuji.

  Vít H., 02.12.2017 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím