Tamron uvádí nový teleobjektiv SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 Produktové aktuality

Tamron uvádí nový teleobjektiv SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2

Luděk BouškaVydáno: 1. 9. 2016 v 14:04 • Rubrika: Produktové aktuality

Tato druhá generace objektivu “G2” staví na úspěchu jeho předchůdce SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD, který byl uveden v prosinci 2013 a nadále úspěšně plní potřeby fotografů v kategorii ultra-telefotografie. Nová verze G2 byla vyvinuta s cílem poskytovat vynikající optický výkon s dnešními DSLR fotoaparáty s vysokým rozlišením a zlepšit některé funkce včetně rychlosti a přesnosti AF a VC (Vibration Compensation). Byly také přidány některé nové funkce – mechanismus FLEX ZOOM LOCK, fluorová povrchová úprava a volitelné tele konvertory. Nový objektiv přináší vynikající výkon a luxusní vzhled s kovovým tubusem objektivu.

Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 - hlavní vlastnosti:

1.Vylepšená optická konstrukce dosahující ještě vyššího výkonu

Tři LD členy (Low Dispersion) s nízkým rozptylem světla zcela eliminují axiální a příčné chromatické aberace. Optická konstrukce je také vylepšena (21 členů ve 13 skupinách) a využívá vylepšenou výrobní technologii. Výsledkem je vysoké rozlišení, lepší ostrost a celkově zlepšený výkon objektivu.

2. Povrchová úprava eBAND od Tamronu pro eliminaci odlesků a stínů

eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) povrchová úprava je nano-strukturovaná vrstva nasazená na povrch členu objektivu. Kromě běžné antireflexní povrchové úpravy, eBand nabízí vyšší propustnost světla a výrazné zlepšení v antireflexních vlastnostech, zejména proti zaúhleným dopadajícím paprskům. V kombinaci s BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) povrchovou úpravou jsou odlesky a stíny redukovány na úplné minimum.

3. Snížená minimální zaostřovací vzdálenost k zajištění optimální tele-makro fotografii

Díky moderní výrobní technologii bylo možné snížit MOD (Minimální zaostřovací vzdálenost) na 2.2m ve srovnání s 2.7m u předchozího modelu A011.

4. Rychlost AF je vyšší a mnohem operativnější s pohyblivými objekty

Model A022 je vybaven USD (Ultrasonic Silent Drive) motorem, který poskytuje vynikající odezvu a kontrolu. Rychlost AF se výrazně zlepšila od současného modelu, což umožňuje přesné vysokorychlostní ostření i při snímání pohybujících se objektů.
Při fotografování s AF, Full-time manuální ostření vám umožní okamžitě provést jemné úpravy zaostření ručně, aniž byste museli přepínat mezi režimy.

5. Výkon stabilizace obrazu VC je nyní 4,5 stupně a nabízí tři režimy optimalizované pro různé situace

Účinnost stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation) odpovídá 4,5 EV stupňům, které jsou založené na výkonostních úrovních stabilizace obrazu zřízených CIPA (Camera & Imaging Products Associaton) při použití VC MODE 3. Model A022 má nyní tři typy VC módů, kdy je možné zvolit optimální režim VC podle situace pro pořizování snímků.

 • VC MODE 1 je standardní režim, kteří poskytuje skvělou rovnováhu mezi stabilitou obrazu v hledáčku a stabilizačních efektů. 
 • VC MODE 2 se výhradně používá pro panoramata.
 • VC MODE 3 upřednostňuje stabilizaci zachycených snímků a vzdává se možnosti stabilizace obrazu v hledáčku.

S volitelným příslušenstvím TAMRON TAP-in konzolí můžete spravovat konfigurace VC MODE 1. Vyberete zobrazení hledáčku buď standardní nebo “Obrazová priorita”

6. Nový mechanismus FLEX ZOOM LOCK umožňuje uzamčení zoomového kroužku v libovolné poloze

Mechanismus FLEX ZOOM LOCK rychle uzamkne a odemkne zoom v jakékoli poloze pouhým posunutím kroužku zoomu. Fotografové mohou snímat z jakéhokoli úhlu, aniž by zoom prodlužovali neúmyslně. Kromě toho konvenční přepínač zámku zoomu zabraňuje nežádoucímu rozjetí tubusu objektivu během přepravy.

7. Fluorová povrchová úprava a konstrukce odolná vlhkosti pro uživatelsky přívětivější objektiv

Čelní plocha členu objektivu je potažena ochrannými sloučeninami fluoru, které odpuzují vodu a olej. Povrch objektivu očistíte snadněji a je méně náchylný ke škodlivým účinkům nečistot, prachu, vlhkosti a otiskům prstů. Pro větší ochranu při fotografování venku je použito nepropustné těsnění po celém tubusu, které pomáhá chránit váš objektiv.

8. Systém elektromagnetické clony je nyní použit také s bajonetem Nikon

Systém elektromagnetické clony, který byl standardní výbavou u bajonetů Canon, je nyný použit i u bajonetu Nikon. Přesnější clona a její ovládání je možné díky tomu, že jsou lamely poháněny a řízeny motorem prostřednictvím elektronických impulsových signálů.

9. Lehká a snadno uchopitelná objímka se stativovým závitem, která je kompatibilní s rychloupínací destičkou Arca-Swiss

Nová texturovaná rukojeť a stativové rozhraní Arca-Swiss zvyšuje rychlost a manipulaci. Díky tomu, že je objímka se stativovým závitem vyrobena z lehkého hořčíku, se objektiv mnohem lépe nese. 

10. Kompatibilní s konzolí TAMRON TAP-in (volitelné příslušenství objektivu)

Volitelná konzole TAP-in poskytuje USB připojení k vašemu počítači, což umožňuje snadnou aktualizaci firmwaru objektivu a přizpůsobení jeho funkcí, včetně jemných úprav AF a VC.

11. Nově jsou vyvinuté telekonvertory výhradně pro Tamron

Dva exkluzivní telekonvertory, které dokonale ladí s optikou nového SP 150-600mm Di VC USD G2 (Model A022), nabízí 1.4x a 2.0x zvětšení a poskytují maximální zoom v rozsahu až do 1200mm. Tyto nové telekonvertory rozšiřují ohnisovou vzdálenost použitého objektivu, což umožňuje pořizovat snímky v dalších rozmezích ultra teleobjektivu.

12. Na základě přísných norem kvality hodné SP objektivů je tento nový objektiv vyroben s důkladnou pozorností na detaily

Zejména pro řadu SP objektivů společnost Tamron zavedla přísné normy kvality. Tyto normy se vztahují na optickou konstrukci, mechanické provedení, vzhled a design, ale také na oblasti jako robustnost objektivu a jeho zlepšení v různých funkcích. Tamron důkladně přezkoumal všechny konstrukční a výrobní procesy s cílem nabídnout své výrobky se stále větší přesností a úrovní kvality.

U SP 150-600mm G2 byl modernizován optický design, mechanické díly byly vylepšeny a byl přijat nový vnější design. K zajištění maximálního optického výkonu tohoto objektivu Tamron zlepšil přesnost součástek a zvýšil přesnost celkového mechanismu zoomu.

Koncept nového designu

Tamron využil novou koncepci designu již u čtyř objektivů, které jsou na trhu, za účelem zvýšení vynikajícího výkonu, který je poskytován SP sérií. Naše pozornost každému detailu vedla k vytvoření nového standardu pro vysoký výkon a vizuální eleganci v oblasti optických a elektromechanických konstrukcí, které jsou zabudovány v SP sérii. Filozofie designu zahrnuje důležitost pohodlného, ergonomického ovládání a pozitivní hmatovou zpětnou vazbu. Nově navržený celokovový tubus je vybaven integrovaným konkávním prstencem na spodní části objektivu pro pevné držení a pohodlí potřebné pro trvalý záběr. Přepínače jsou větší a překonfigurované pro plynulejší chod. Písmo bylo také přepracováno pro přirozenější čitelnost a přehlednost. Tamron SP série je vynikajícím příkladem umění výrobců objektivů.Zobrazeny komentáře (10 - 1)

 • 10

  Avatar

  Do 500 mm snese srovnání s obrazovou kvalitou Canonu 70 - 200 mm f/4, pak už to jde s obrazem mírně dolů k 600. Ale! Za tu cenu nabízí hodně kvalitní výstup. Ovšem příspěvek 8), který vedle tohoto objektivu staví taková děla, jako je Canon 400/2.8 apod za 250k, je trochu úsměvné. Nehledě na jejich obrazovou kvalitu, která je o řád výš i včetně bokehu - tam možná i o 2 řády :-)

  Radim, 22.11.2016 | Reagovat

 • 9

  Avatar

  ... tak to by potešilo ... :-)Reaguje na (8) |

  fotenie je náš život a naše poslanie, 04.09.2016 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  Světelnost neřeším. Holt budu fotit jenom za slunečného počasí. Nová verze je optimalizovaná na oněch 600 mm. Stará verze objektivu neposkytovala na 600 mm při f/6.3 ani f/8 tolik detailů jako luxusní objektivy Canon/Nikon 400 mm při f/2.8 (těsně horší). Což byl hlavní důvod, proč jsem si ho nekoupil. Snad bude tato nová verze poskytovat stejné množství subjektivně postřehnutelných detailů na 600 mm jako objektivy Canon/Nikon 400 mm f/2.8 při pohledu na fotku ve 100% rozlišení.

  Jan Kocián, 03.09.2016 | Reagovat

 • 7

  Avatar

  Reaguje na (6) | + 5 r. záruka u Tamronu je prima bonus :-)

  fotenie je náš život a naše poslanie, 03.09.2016 | Reagovat

 • 6

  Avatar

  Reaguje na (5) | ... tak nejak , ešte ktovie aký bude opticky... po tom vylepšení , inak napr.na wild je to slušný rozsah(až na tú svetelnosť no)za rozumný peniaz.

  fotenie je náš život a naše poslanie, 03.09.2016 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Stará verze údajně ostřila přesně, ale pomalu. Stabilizace prý byla velmi dobrá. Nová verze je delší, širší a těžší. Ale na makro focení bude lepší, dá-li se to vůbec tak říct. :D

  Jan Kocián, 02.09.2016 | Reagovat

 • 4

  Bouška

  Dobrý den, to bohužel zatím nevíme.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.09.2016 | Reagovat

 • 3

  Bouška

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.09.2016 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Otázka je zda budou telekonvertory funkční - tedy myslím i s ostřením - ty nejmodernější a nejnovější těla umí "jen" f/8 a často jen středový bod. Zajímavá bude cena ale pod 40 to jistě nebude.

  MM, 02.09.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Dobrý den.Budou ty telekonvertory funkční i pro předchozí verzi?

  Karel Zahrádka, 02.09.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 300 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím