Tamron uvádí nový teleobjektiv SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 Produktové aktuality

Tamron uvádí nový teleobjektiv SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2

Luděk BouškaVydáno: 1. 9. 2016 v 14:04 • Rubrika: Produktové aktuality

Tato druhá generace objektivu “G2” staví na úspěchu jeho předchůdce SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD, který byl uveden v prosinci 2013 a nadále úspěšně plní potřeby fotografů v kategorii ultra-telefotografie. Nová verze G2 byla vyvinuta s cílem poskytovat vynikající optický výkon s dnešními DSLR fotoaparáty s vysokým rozlišením a zlepšit některé funkce včetně rychlosti a přesnosti AF a VC (Vibration Compensation). Byly také přidány některé nové funkce – mechanismus FLEX ZOOM LOCK, fluorová povrchová úprava a volitelné tele konvertory. Nový objektiv přináší vynikající výkon a luxusní vzhled s kovovým tubusem objektivu.

Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 - hlavní vlastnosti:

1.Vylepšená optická konstrukce dosahující ještě vyššího výkonu

Tři LD členy (Low Dispersion) s nízkým rozptylem světla zcela eliminují axiální a příčné chromatické aberace. Optická konstrukce je také vylepšena (21 členů ve 13 skupinách) a využívá vylepšenou výrobní technologii. Výsledkem je vysoké rozlišení, lepší ostrost a celkově zlepšený výkon objektivu.

2. Povrchová úprava eBAND od Tamronu pro eliminaci odlesků a stínů

eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) povrchová úprava je nano-strukturovaná vrstva nasazená na povrch členu objektivu. Kromě běžné antireflexní povrchové úpravy, eBand nabízí vyšší propustnost světla a výrazné zlepšení v antireflexních vlastnostech, zejména proti zaúhleným dopadajícím paprskům. V kombinaci s BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) povrchovou úpravou jsou odlesky a stíny redukovány na úplné minimum.

3. Snížená minimální zaostřovací vzdálenost k zajištění optimální tele-makro fotografii

Díky moderní výrobní technologii bylo možné snížit MOD (Minimální zaostřovací vzdálenost) na 2.2m ve srovnání s 2.7m u předchozího modelu A011.

4. Rychlost AF je vyšší a mnohem operativnější s pohyblivými objekty

Model A022 je vybaven USD (Ultrasonic Silent Drive) motorem, který poskytuje vynikající odezvu a kontrolu. Rychlost AF se výrazně zlepšila od současného modelu, což umožňuje přesné vysokorychlostní ostření i při snímání pohybujících se objektů.
Při fotografování s AF, Full-time manuální ostření vám umožní okamžitě provést jemné úpravy zaostření ručně, aniž byste museli přepínat mezi režimy.

5. Výkon stabilizace obrazu VC je nyní 4,5 stupně a nabízí tři režimy optimalizované pro různé situace

Účinnost stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation) odpovídá 4,5 EV stupňům, které jsou založené na výkonostních úrovních stabilizace obrazu zřízených CIPA (Camera & Imaging Products Associaton) při použití VC MODE 3. Model A022 má nyní tři typy VC módů, kdy je možné zvolit optimální režim VC podle situace pro pořizování snímků.

 • VC MODE 1 je standardní režim, kteří poskytuje skvělou rovnováhu mezi stabilitou obrazu v hledáčku a stabilizačních efektů. 
 • VC MODE 2 se výhradně používá pro panoramata.
 • VC MODE 3 upřednostňuje stabilizaci zachycených snímků a vzdává se možnosti stabilizace obrazu v hledáčku.

S volitelným příslušenstvím TAMRON TAP-in konzolí můžete spravovat konfigurace VC MODE 1. Vyberete zobrazení hledáčku buď standardní nebo “Obrazová priorita”

6. Nový mechanismus FLEX ZOOM LOCK umožňuje uzamčení zoomového kroužku v libovolné poloze

Mechanismus FLEX ZOOM LOCK rychle uzamkne a odemkne zoom v jakékoli poloze pouhým posunutím kroužku zoomu. Fotografové mohou snímat z jakéhokoli úhlu, aniž by zoom prodlužovali neúmyslně. Kromě toho konvenční přepínač zámku zoomu zabraňuje nežádoucímu rozjetí tubusu objektivu během přepravy.

7. Fluorová povrchová úprava a konstrukce odolná vlhkosti pro uživatelsky přívětivější objektiv

Čelní plocha členu objektivu je potažena ochrannými sloučeninami fluoru, které odpuzují vodu a olej. Povrch objektivu očistíte snadněji a je méně náchylný ke škodlivým účinkům nečistot, prachu, vlhkosti a otiskům prstů. Pro větší ochranu při fotografování venku je použito nepropustné těsnění po celém tubusu, které pomáhá chránit váš objektiv.

8. Systém elektromagnetické clony je nyní použit také s bajonetem Nikon

Systém elektromagnetické clony, který byl standardní výbavou u bajonetů Canon, je nyný použit i u bajonetu Nikon. Přesnější clona a její ovládání je možné díky tomu, že jsou lamely poháněny a řízeny motorem prostřednictvím elektronických impulsových signálů.

9. Lehká a snadno uchopitelná objímka se stativovým závitem, která je kompatibilní s rychloupínací destičkou Arca-Swiss

Nová texturovaná rukojeť a stativové rozhraní Arca-Swiss zvyšuje rychlost a manipulaci. Díky tomu, že je objímka se stativovým závitem vyrobena z lehkého hořčíku, se objektiv mnohem lépe nese. 

10. Kompatibilní s konzolí TAMRON TAP-in (volitelné příslušenství objektivu)

Volitelná konzole TAP-in poskytuje USB připojení k vašemu počítači, což umožňuje snadnou aktualizaci firmwaru objektivu a přizpůsobení jeho funkcí, včetně jemných úprav AF a VC.

11. Nově jsou vyvinuté telekonvertory výhradně pro Tamron

Dva exkluzivní telekonvertory, které dokonale ladí s optikou nového SP 150-600mm Di VC USD G2 (Model A022), nabízí 1.4x a 2.0x zvětšení a poskytují maximální zoom v rozsahu až do 1200mm. Tyto nové telekonvertory rozšiřují ohnisovou vzdálenost použitého objektivu, což umožňuje pořizovat snímky v dalších rozmezích ultra teleobjektivu.

12. Na základě přísných norem kvality hodné SP objektivů je tento nový objektiv vyroben s důkladnou pozorností na detaily

Zejména pro řadu SP objektivů společnost Tamron zavedla přísné normy kvality. Tyto normy se vztahují na optickou konstrukci, mechanické provedení, vzhled a design, ale také na oblasti jako robustnost objektivu a jeho zlepšení v různých funkcích. Tamron důkladně přezkoumal všechny konstrukční a výrobní procesy s cílem nabídnout své výrobky se stále větší přesností a úrovní kvality.

U SP 150-600mm G2 byl modernizován optický design, mechanické díly byly vylepšeny a byl přijat nový vnější design. K zajištění maximálního optického výkonu tohoto objektivu Tamron zlepšil přesnost součástek a zvýšil přesnost celkového mechanismu zoomu.

Koncept nového designu

Tamron využil novou koncepci designu již u čtyř objektivů, které jsou na trhu, za účelem zvýšení vynikajícího výkonu, který je poskytován SP sérií. Naše pozornost každému detailu vedla k vytvoření nového standardu pro vysoký výkon a vizuální eleganci v oblasti optických a elektromechanických konstrukcí, které jsou zabudovány v SP sérii. Filozofie designu zahrnuje důležitost pohodlného, ergonomického ovládání a pozitivní hmatovou zpětnou vazbu. Nově navržený celokovový tubus je vybaven integrovaným konkávním prstencem na spodní části objektivu pro pevné držení a pohodlí potřebné pro trvalý záběr. Přepínače jsou větší a překonfigurované pro plynulejší chod. Písmo bylo také přepracováno pro přirozenější čitelnost a přehlednost. Tamron SP série je vynikajícím příkladem umění výrobců objektivů.Zobrazeny komentáře (10 - 1)

 • 10

  Avatar

  Do 500 mm snese srovnání s obrazovou kvalitou Canonu 70 - 200 mm f/4, pak už to jde s obrazem mírně dolů k 600. Ale! Za tu cenu nabízí hodně kvalitní výstup. Ovšem příspěvek 8), který vedle tohoto objektivu staví taková děla, jako je Canon 400/2.8 apod za 250k, je trochu úsměvné. Nehledě na jejich obrazovou kvalitu, která je o řád výš i včetně bokehu - tam možná i o 2 řády :-)

  Radim, 22.11.2016 | Reagovat

 • 9

  Avatar

  ... tak to by potešilo ... :-)Reaguje na (8) |

  fotenie je náš život a naše poslanie, 04.09.2016 | Reagovat

 • 8

  Avatar

  Světelnost neřeším. Holt budu fotit jenom za slunečného počasí. Nová verze je optimalizovaná na oněch 600 mm. Stará verze objektivu neposkytovala na 600 mm při f/6.3 ani f/8 tolik detailů jako luxusní objektivy Canon/Nikon 400 mm při f/2.8 (těsně horší). Což byl hlavní důvod, proč jsem si ho nekoupil. Snad bude tato nová verze poskytovat stejné množství subjektivně postřehnutelných detailů na 600 mm jako objektivy Canon/Nikon 400 mm f/2.8 při pohledu na fotku ve 100% rozlišení.

  Jan Kocián, 03.09.2016 | Reagovat

 • 7

  Avatar

  Reaguje na (6) | + 5 r. záruka u Tamronu je prima bonus :-)

  fotenie je náš život a naše poslanie, 03.09.2016 | Reagovat

 • 6

  Avatar

  Reaguje na (5) | ... tak nejak , ešte ktovie aký bude opticky... po tom vylepšení , inak napr.na wild je to slušný rozsah(až na tú svetelnosť no)za rozumný peniaz.

  fotenie je náš život a naše poslanie, 03.09.2016 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Stará verze údajně ostřila přesně, ale pomalu. Stabilizace prý byla velmi dobrá. Nová verze je delší, širší a těžší. Ale na makro focení bude lepší, dá-li se to vůbec tak říct. :D

  Jan Kocián, 02.09.2016 | Reagovat

 • 4

  Bouška

  Dobrý den, to bohužel zatím nevíme.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.09.2016 | Reagovat

 • 3

  Bouška

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.09.2016 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Otázka je zda budou telekonvertory funkční - tedy myslím i s ostřením - ty nejmodernější a nejnovější těla umí "jen" f/8 a často jen středový bod. Zajímavá bude cena ale pod 40 to jistě nebude.

  MM, 02.09.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Dobrý den.Budou ty telekonvertory funkční i pro předchozí verzi?

  Karel Zahrádka, 02.09.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím