Teď už oficiálně: Fuji X-A1 a nový objektiv Produktové aktuality

Teď už oficiálně: Fuji X-A1 a nový objektiv

Luděk BouškaAktualizováno: 17. 9. 2013 v 14:46 • Rubrika: Produktové aktuality

Už před deseti dny jsme přinesli neoficiální zprávy o novém kompaktu s výměnnými objektivy Fuji X-A1. Dnes byl představen oficiálně a k tomu ještě nový teleobjektiv. I když ještě neznáme konečnou prodejní cenu, podle všeho to vypadá, že bude velice příznivá.

Společnost FUJIFILM uvádí na trh FUJIFILM X-A1: kompaktní a stylový základní fotoaparát řady FUJIFILM X s výměnnými objektivy, velkým snímačem APS-C CMOS a procesorem EXR II.

FUJIFILM Corporation (Prezident: Shigehiro Nakajima) dnes oznámila, že uvede na trh svůj čtvrtý fotoaparát s výměnnými objektivy, přístroj FUJIFILM X-A1. Díky nejnovějšímu přírůstku bude řada FUJIFILM X atraktivní pro širší cílovou skupinu; fotoaparát je navržen jako posun vzhůru proti kompaktním fotoaparátům a zacílen na uživatele, kteří si chtějí pořídit svůj první systémový fotoaparát s výměnnými objektivy.

Hlavní vlastnosti a funkce

 • Fotoaparát X-A1 působí kompaktním a lehkým dojmem stejně jako v nedávné době představený přístroj Fujifilm X-M1, oproti němu je však vybaven snímačem APS-C CMOS a procesorem EXR II, které umožňují pořizovat snímky vysoké kvality. Velký snímač APS-C CMOS o rozlišení 16 milionů pixelů přináší bohaté barevné tóny, nádherný efekt „bokeh“, větší dynamický rozsah a maximální citlivost až ISO 25600.
 • Design plně odpovídá řadě X, přičemž společnost Fujifilm zde v rámci této řady poprvé nabízí širší škálu různých barev. Fotoaparát je navržen tak, aby umožňoval ovládání jednou rukou a intuitivní a rychlou volbu funkcí pro pohodlnou práci. Veškerá tlačítka a otočné ovládací prvky jsou tedy umístěny v pravé části zadní stěny fotoaparátu. Speciální tlačítko pak umožňuje snadný záznam videa.  
 • Díky výklopnému LCD displeji s vysokým rozlišením, vestavěnému blesku a modulu Wi-Fi® pro přenos fotografií do chytrých telefonů má FUJIFILM X-A1 vše, co zájemci požadují při výběru svého prvního systémového kompaktního fotoaparátu.

Základní charakteristika fotoaparátu FUJIFILM X-A1:

 • Snímač APS-C o rozlišení 16,3 milionu pixelů
 • Rychlý procesor EXR II
 • Čas potřebný k zapnutí 0,5 vteřiny, zpoždění závěrky 0,05 vteřiny a maximální rychlost sériového snímání 5,6 snímků za vteřinu (celkem maximálně 30 snímků)
 • Mimořádně kompaktní a lehké tělo
 • Výklopný 3-palcový LCD displej (vysoké rozlišení 920 tisíc bodů)
 • Vestavěný blesk s technologií super inteligentního blesku
 • Citlivost ISO 200-6400 s krokem 1/3 (a rozšířený rozsah ISO 100, ISO 12800 a 25600)
 • Záznam videa ve formátu Full HD při frekvenci 30 snímků/s
 • 49 zaostřovacích bodů
 • Umělecké filtry: 8 vyspělých filtrů plus 5 režimů simulace filmu
 • Zpracování souborů ve formátu RAW přímo ve fotoaparátu
 • Tlačítko Q pro výpis často používaných menu a rychlou konfiguraci
 • Sáňky pro příslušenství
 • Bezdrátový přenos snímků do chytrých telefonů a tabletů prostřednictvím FUJIFILM Camera App
 • Bezdrátové připojení k počítači PC Autosave Wi-Fi® (pro snadné zálohování snímků)
 • K dispozici ve třech barvách: černé, modré a červené
 • Kompatibilní se všemi objektivy s bajonetem FUJIFILM X Mount

Podrobná charakteristika

Velký snímač APS-C CMOS pro živé barevné podání a úžasných detailů

FUJIFILM X-A1 je vybaven velkým snímačem typu APS-C CMOS o rozlišení 16,3 milionu pixelů, jenž je schopen zachytit bohatý tonální výraz, přináší větší dynamický rozsah a umožňuje nastavit citlivost až na hodnotu ISO 25600. Nabízí rovněž možnost vytvořit nádherný efekt „bokeh“ – estetický efekt rozostření vznikající při fotografování s krátkou hloubkou ostrosti.

 • Snímač pořizuje čisté snímky s nízkou úrovní šumu dokonce i za slabého světla a v interiéru v situacích, kdy by jinak bylo nutno nastavit vysokou úroveň citlivosti. Snímač věrně reprodukuje přirozené pleťové tóny a živé barvy oblohy od tmavě modré po červené tóny zapadajícího slunce.
 • Uživatelé mohou zvolit nastavení citlivosti od běžné hodnoty ISO 200 až do ISO 6400 s krokem 1/3 a mohou rovněž využít výhodu širšího rozsahu nastavení ISO 100, ISO 12800 a ISO 25600 k pořízení úžasně jasných snímků s nízkou úrovní šumu i za silného či slabého světla nebo v noci.

Rychlá odezva díky procesoru Fujifilm EXR II

Procesor EXR II nabízí rychlou odezvu – čas potřebný k zapnutí 0,5 vteřiny, zpoždění závěrky 0,05 vteřiny a maximální rychlost sériového snímání 5,6 snímků za vteřinu (celkem nejvýše 30 snímků), takže určitě nebudete zklamáni.

 Konstrukce umožňuje rychlé a snadné nastavení

Všechna tlačítka a otočné ovladače se nacházejí vpravo od LCD displeje na zadní stěně fotoaparátu a přinášejí tak optimální ergonomii a snadné ovládání. Tlačítka jsou umístěna tak, že pokud držíte fotoaparát pouze pravou rukou, máte ve snadném dosahu všechny funkce a možnosti nastavení.

 • Fotoaparát je vybaven dvěma příkazovými otočnými ovladači, které uživatelům umožňují rychle nastavit clonu, čas závěrky a kompenzaci expozice pohybem palce. K dispozici jsou i tlačítka pro přístup k často používaným funkcím, jako jsou vyvážení bílé, sériové snímání a makro, takže pro každou změnu nastavení nemusíte přecházet na obrazovku menu, ale vše provedete intuitivně a rychle.
 • Ovladač volby režimu vám umožňuje zvolit optimální nastavení scény díky přístupu do režimu [Advanced SR Auto], který automaticky rozpozná druh scény a zajistí, že pořídíte zdařilý snímek, a rovněž k funkci [Advanced Filter], jež umožňuje vnést do fotografií umělecký prvek.

Mimořádně kompaktní a lehké tělo fotoaparátu X-A1
Fotoaparát je navržen tak, aby byl dostatečně kompaktní pro nošení na krku a aby vás jeho hmotnost příliš netížila.

 • Fotoaparát FUJIFILM X-A1 je se svou hmotností pouhých 330 gramů lehčí než mnohé ostatní systémové fotoaparáty s výměnnými objektivy. Zároveň je však vybaven velkým snímačem APS-C CMOS, výklopným LCD displejem s vysokým rozlišením, vestavěným bleskem, modulem Wi-Fi® pro bezdrátový přenos snímků a sáňkami na externí příslušenství. 
 • Fotoaparát FUJIFILM X-A1 vyzařuje charakter řady X a připomíná tak oblíbené přístroje FUJIFILM X-Pro1 a FUJIFILM X-E1, na rozdíl od nich je však k dispozici ve třech barvách: černé, modré a červené.
 • Tělo černá a modré varianty je potaženo kůží s plastickým reliéfem. Červená varianta je pak potažena stejnou kůží, jako oblíbený fotoaparát FUJIFILM XF1. Povrchová úprava z umělé kůže dále posiluje pocit z držení fotoaparátu a její textura připomíná pravou kůži. Představuje rovnováhu mezi funkčností a skvělým designem a má vysokou užitnou hodnotu.

Výklopný 3-palcový displej s rozlišením 920 000 bodů pro kreativní fotografii z různých úhlů

3-palcový LCD displej s vysokým rozlišením lze vyklopit nahoru a dolů a usnadnit tak fotografování květin a zvířecích miláčků z nízkého pohledu i pořizování snímků přes hlavy lidí v davu.

Technologie super inteligentního blesku

Vysoce přesný vestavěný blesk fotoaparátu FUJIFILM X-A1 disponuje směrovým číslem 7 a využívá technologii super inteligentního blesku společnosti Fujifilm k regulaci množství emitovaného světla dle fotografované scény. Při fotografování portrétů v interiéru za slabého osvětlení (nebo při fotografování módních doplňků / talířů s jídlem z malé vzdálenosti) blesk řídí svůj výstup tak, aby nedocházelo k tvorbě přepalů. Dokonale funguje i jako výplňový blesk při fotografování osob v protisvětle nebo za ostrého slunečního světla, které vrhá stíny na obličeje, a zajišťuje tak dokonalé nasvícení vašich snímků.

Bezdrátový přenos snímků vám umožňuje okamžitě přenést kvalitní snímky do mobilního zařízení nebo do počítače

Funkce bezdrátového přenosu obrazu umožňuje uživatelům okamžitě přenést snímky do chytrého telefonu nebo tabletu. Rozšiřuje požitek z fotografie díky snadnému nahrávání oblíbených snímků na sociální sítě nebo jejich sdílení s přáteli.

 • Fotoaparát má vestavěn modul pro bezdrátový přenos snímků využívající speciální aplikaci „FUJIFILM Camera App“, která je zdarma k dispozici ke stažení, k okamžitému přenosu a uložení oblíbených fotografií v chytrém telefonu nebo tabletu. Vybrané úžasné snímky můžete prostřednictvím tlačítka Wi-Fi® přenést a nahrát je na sociální sítě nebo je sdílet s přáteli.
 • Uživatelé mohou rovněž prohlížet fotografie a videoklipy a přenášet je do fotoaparátu z chytrého telefonu nebo tabletu. Tato funkce rovněž umožňuje získat z chytrého telefonu lokalizační data a připojit tyto informace k pořizovaným snímkům.
 • Dále je k dispozici funkce PC Autosave prostřednictvím Wi-Fi®. Nabízí jednoduchý prostředek zálohování vašich fotografií na domácím PC. Stačí nainstalovat na PC bezplatný program „FUJIFILM PC AutoSave“ a zvolit adresář, do nějž chcete snímky zálohovat. Propojením svého Wi-Fi® routeru a přístroje X-A1 nastavíte velmi snadné zálohování svých fotografií ve svém domácím PC. Mimořádně užitečná funkce šetřící váš čas!

 

Fotografujte kreativně, využijte oblíbené speciální efekty vestavěné přímo ve fotoaparátu

 • Díky osmi vyspělým filtrům mohou uživatelé přidat speciální efekty ještě před pořízením snímku: konkrétně Dětský fotoaparát, Pop Color, High Key, Low Key, Dynamický tón, Jemné rozostření a Částečné barvy (červená/oranžová/žlutá/zelená/modrá/fialová). Fotoaparát rovněž nabízí režim vícenásobné expozice, jenž vám umožňuje složit dva snímky v jednu skutečně tvůrčí fotografii.
 • Režimy simulace filmu přinášejí pět různých efektů simulujících podání různých klasických fotografických filmů: tj. PROVIA (standard) pro přirozenou reprodukci barev, Velvia (živé barvy) pro vyšší saturaci barevných tónů, ASTIA (jemné podání) pro jemnou gradaci, Monochromatický režim a Sepia.

Záznam videa ve formátu Full HD

Fotoaparát FUJIFILM X-A1 nahrává video ve formátu Full HD (1920x1080) při frekvenci 30 snímků za vteřinu. Další kreativní efekty lze použít při natáčení videa s možností simulace filmu (např. Monochromatický režim) a díky velkému snímači APS-C CMOS je při nízké hodnotě clony možno vytvořit nádherný efekt „bokeh“. A díky speciálnímu tlačítku pro záznam videa je natáčení skutečně snadné.

Kompatibilita s objektivy s bajonetem FUJIFILM X

Fotoaparát FUJIFILM X-A1 je kompatibilní se všemi objektivy s bajonetem Fujifilm X a vhodný především k použití se dvěma nedávno představenými objektivy FUJINON XC. Kompaktní a lehká konstrukce těchto objektivů XC je předurčuje k použití s kompaktními systémovými fotoaparáty základní a střední třídy, přičemž pokrývají široký rozsah ohniskových vzdáleností.

Objektiv FUJINON XC 50-230 mm F4.5-6.7 OIS (ekvivalent 76-350 mm)

Objektiv FUJINON XC 50-230 mm F4.5-6.7 OIS začíná tam, kde FUJINON XC 16-50 F3.5-5.6 OIS končí. Široký rozsah jeho ohniskových vzdáleností začíná na 76 mm a dosahuje až na 350 mm, přičemž v celém rozsahu si zachovává vynikající optickou kvalitu. Výkonný objektiv s rozsahem 50-230 mm vám umožní zřetelně zachytit fotografovaný objekt i na velkou vzdálenost.

 • Konstrukci objektivu tvoří 13 skleněných optických prvků uspořádaných v 10 skupinách, z toho 1 čočka je asférická a 1 typu ED. Vynikající optickou kvalitu zajišťuje optická stabilizace obrazu, jež účinně potlačuje rozmazání snímku při fotografování na dlouhá ohniska za slabého světla.
 • Nízká hmotnost ostřicích čoček v kombinaci s vysoce přesným krokovým motorkem zajišťuje velmi rychlé automatické ostření a potlačuje hluk vydávaný mechanismem pro změnu ohniskové vzdálenosti.
 • I tento objektiv bude k dispozici ve dvou barevných provedeních, černém a stříbrném.

Příslušenství pro fotoaparát FUJIFILM X-A1

 • Kožené pouzdro: Pouzdro je navrženo speciálně pro fotoaparát FUJIFILM X-A1, takže váš přístroj dokonale chrání a zároveň nabízí dokonalý úchop a povrchovou úpravu z pravé kůže.
 • Grip: Ergonomicky navržen pro dokonalý úchop.

 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím