Recenze Tenba Axis v2 4L Top Loader

Lukáš Kala

Lukáš Kala • 21. 10. 2022

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • kvalita zpracování
  • mechanická ochrana techniky
  • možnost rozšíření pro teleobjektiv
  • 2 barevné provedení
  • pláštěnka
  • příprava pro umístění airtag
  • MOLLE kompatibilní

Co se nám nelíbí

  • v dané kategorii takřka bez konkurence

Představení Tenba Axis v2 4L Top Loader

Představení Tenba Axis v2 4L Top Loader

Značku Tenba již jistě není nutné představovat, ve své již 40-ti leté historii se zaměřují na produkci batohů a brašen nejvyšší kvality. V jejím portfoliu můžeme najít zavazadle od těch jednodušších, cenově dostupných modelů Skyline po prémiové, do posledních detailů promyšlených cestovní foto zavazadel jako je například série Axis. Právě tato série s označením Axis se dočkala pro tento rok obrození a její součástí jsou hned 4 nové batohy o velikostech 16 litrů, 20 litrů, 24 litrů a největší 32 litrů. 

Nově nám v této sérii ovšem přibylo také něco nového. Nově byl představený koncept odolné brašny stylu top loader (tedy s otevíráním z horní strany) ve velikosti 4 litrů, ideální pro přenos jednoho těla digitální zrcadlovky/bezzrcadlovky s jedním nasazeným objektivem.

Výrobce udává, že do brašny v základní konfiguraci dostanete tělo s nasazeným objektivem 24-70 mm. Pokud by to ovšem bylo málo, nabízí se také možnost rozepnutí spodní strany s následných rozšířením až pro objektiv typu 70-200 mm. Co mi opravdu udělalo radost je, že pokud brašnu rozšíříte, nepřicházíte o polstrování, které chrání techniku před mechanickým poškozením.

Brašna je k dispozici ve dvou barevných provedení. Dle mého názoru tou zajímavější je velmi decentní maskáčové provedení s využitím velmi tmavých tónů. Pokud jste spíše konzervativní v tom, v čem svou techniku nosíte, je k dispozici také klasická matná černá, jakou známe již z první generace Axis zavazadel.

Samotná brašna je vyrobena z na první pohled velmi kvalitních materiálů. Několikanásobné prošívání a vůbec samotné množství materiálu dodává na důvěře, že se jedná o brašnu na dlouhé roky hrubého zacházení. Samotný povrch brašny je odolný proti mechanickému opotřebení, stejně jako vodě. Součástí je ovšem i odnímatelná pláštěnka, která zajistí ještě vyšší standard ochrany proti vlivům počasí (pláštěnka má jednu stranu stříbrnou pro ochranu techniky proti UV záření).

Na závěr se vždy rád zamyslím pro koho je produkt ideálně určený. Díky nízkým rozměrům, dostupné cenovce, designu který nikoho neurazí si ale tato nová brašna od značky Tenba najde cestu k srdci kohokoli, kdo občas rád nechá těžký fotobatoh plný objektivů doma a rozhodne se na cestu vyrazit spíše na lehko. Jedno tělo s nasazeným objektivem, chráněné proti vlivům přírody i případným pádům vám dovolí vydat se dále, než pod tíhou všeho, co si sebou vezmete možná jen pro jistotu a vlastně vůbec nepotřebujete.

Popis a parametry

Popis a parametry

Tenba Axis v2 4L Top Loader - brašna pro bezpečné uložení a transport fototechniky pojme jedno tělo bezzrcadlovky/DSLR s nasazeným objektivem 24-70 mm nebo 70-200 mm, když je brašna rozšířená. Brašna se také hodí pro DJI Mavic nebo jiný kompaktní dron. Axis v2 4L Top Loader disponuje designem s pohodlným horním přístupem a je první brašnou, která obsahuje skrytou neoprenovou kapsu pro Apple AirTag nebo Tile Bluetooth Tracker. Unikátní systém MOLLE popruhů kolem vnější části brašny umožňuje připevnění dalšího příslušenství Tenba, včetně pouzder na objektivy, akumulátory, paměťové karty a další. Vnější látka batohu je potažena vodu odpuzující vrstvou, avšak pro všechny případy je součástí i oboustranná pláštěnka, jedna strana je černá a druhá stříbrná, aby odrážela UV paprsky.

Systém popruhů MOLLE

Přední a boční panely jsou opatřeny unikátním systémem MOLLE popruhů, který přidává další úroveň rozšiřitelnosti a batoh dělá mimořádně všestranným. Popruhy můžete použít k připevnění volitelných pouzder objektivu, akumulátorů nebo baterií. Kromě toho můžete připevnit jakékoliv dostupné pouzdro a příslušenství kompatibilní s MOLLE. Popruhy MOLLE však plní i další důležitou funkci – jejich švy jsou reflexní a zvyšují tak vaši bezpečnost při nízkých světelných podmínkách.

Skrytá kapsa pro Apple AirTag a Tile Trackery

Tenba Axis v2 4L Top Loader je dodáván se skrytou neoprenovou kapsou, do které perfektně pasuje AirTag nebo Tile Bluetooth Tracker, takže v případě ztráty brašny ji vždy najdete. Kapsa je důmyslně schovaná ve větší kapse na zip a vložený sledovač tak zůstane skrytý i v případě otevření kapsy na zip.

 

Obecné

Úroveň produktu Poloprofesionál a pokročilý

Fyzikální specifikace

Materiál Syntetické vlákno
Rozměry v mm 191 x 260,4 x 171,4
Hmotnost 454 g
Pláštěnka v balení Ano
Vnitřní rozměry v mm 165 x 336,6 x 147

Ostatní

Číslo produktu 637-750
Značka Tenba

Pouzdro, brašna, batoh

Typ zapínání zip
Objem v litrech 4 L

Zobrazit popis a parametry