Recenze Tenba Messenger DNA 16 Slim

Lukáš Kala

Lukáš Kala • 15. 07. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Nový design
 • Nové materiály
 • Pláštěnka součástí
 • Pojme 16 palcový laptop
 • Odolné dno brašny

Co se nám nelíbí

 • Pouze 2 barevné varianty

Představení Tenba Messenger DNA 16 Slim

Představení Tenba Messenger DNA 16 Slim

Představení

Druhá generace velmi populární brašny se dočkala řady novinek a aktualizací. Oproti starší DNA 15 variantě nám nová varianta DNA 16 slim malinko narostla, ale neztratila na svých oblíbených vlastnostech, spíše naopak. Oproti svému většímu bratrovi s označením DSLR je tato slim verze mnohem lépe ovladatelná, a díky tomu nabídne lepší potenciál pro využití jako každodenní brašna nebo v kombinaci s velmi populárními bezzrcadlovkami.

 

Zpracování a materiály

Brašna se dočkala aktualizace materiálů i nových barevných variant. Novinkou je barevná kombinace černé základny a modrého horního krytí. Pro více konzervativní fotografy máme i celou černou variantu. Materiál horní části brašny je měkký a velmi příjemný na dotek. Nabídne také základní odolnost proti lehkému dešti nebo ušpinění.

Spodní část brašny je výrazně zpevněná a slouží k poskytnutí zvýšené ochrany proti nárazu nebo jakémukoliv podkladu, na který brašnu odložíte. Zpracování tašky působí celkově velmi prémiově. Plnohodnotné prošití a zpevnění náchylných částí brašny přidává na celkovém pocitu robustnosti.

Kapacita

Jak již napovídá i označení brašny, jedná se o velmi úzkou variantu. Ta je ideální pro výbavu moderních bezzrcadlovek, které mají v brašně velmi nízký profil. Brašna je ovšem značně vysoká a nabídne tak možnost skládání techniky na sebe, která je uskutečněna prostřednictvím velmi efektivních děličů. Díky tomu není problém přenášení až dvou těl, včetně čtyř až pěti objektivů. Jako jedna z mála brašen pojme například i 16palcový laptop společně s až 11palcovým tabletem. Potěší také spousta úložného prostoru pro menší drobnosti.

Prémiová výbava

Nadstandardně nabídne brašna spoustu prvků výbavy, které zde nemusíte čekat. V první řadě bych upozornil na magnetické jištění při otevření hlavního vstupu nebo tišené suché zipy, které jako fotograf na akcích velmi oceníte. Pokud se potřebujete dostat rychle ke své technice, tak si určitě zamilujete rychlý zipový přístup v horní části. V ceně dostanete i externí pláštěnku pro opravdu nepříznivé počasí.

Doporučení a závěr

Sháníte každodenní brašnu s dostatkem kapacity i na rozsáhlejší techniku? Hledáte něco nového a nudí vás stále opakující se design? Nebo s sebou často nosíte laptop? V každém z těchto případů může být tato brašna od společnosti Tenba tím pravým ořechovým.

Ale dost už ode mne, přijďte se na ni podívat sami, jen se připravte na to, že s ní nejspíš také odejdete.

Popis a parametry

Popis a parametry

Nová řada messenger brašen Tenba DNA přináší vylepšení oproti svému předchůdci při zachování všeho, co dělalo předešlou generaci skvělou. Vnější design byl lehce aktualizován za použití matného materiálu odolného proti opotřebení a odpuzujícího vodu více, než jakákoliv jiná Tenba brašna. Vodotěsná základna obepíná celou spodní část až do výšky 3,8 cm a zaručuje, že vaše výbava zůstane suchá i při nechtěném položení do vody. I když se brašna na první pohled zdá nenápadná, tak se není třeba obávat v noci. Jeden z použitých materiálů je černým reflexním materiálem, takže vás bude ve městě vidět.

Interiér

 • Do zadní kapsy se vejde Apple iPad Pro, nebo 16" notebook, takže můžete mít svou editovací stanici stále po ruce
 • Polstrovaný vnitřek na ochranu vašeho vybavení je vyjímatelný, aby měla brašna i jiná využití
 • Materiál interiéru je z tmavě šedé rip-stopové látky, která řadě DNA dodává bohatší vzhled
 • Přední kapsa zajištěná zipem určená k uchování důležitých předmětů jako dokumentů, telefonu, klíčů a paměťových karet. Skrytá pod hlavní chlopní

 Šikovné vlastnosti

Fidlock® magnetické zámky

 • Nová zajišťovací očka zabraňují clipům viset příliž nízko pod brašnou
 • Umožňují rychlé, snadné a bezpečné zajištění hlavní chlopně brašny pouze jednou rukou. Ovladatelné i v rukavicích.

Popruh na cestovní kufr

 • Nový, vyšší design je bezpečnější a zabraňuje přetočení

Cyklistický popruh

 • Boční popruh zabraňující posunu brašny při jízdě na kole, nebo koloběžce

Pláštěnka

 • Oboustranná pláštěnka
 • Černá strana pro méně nápadný vzhled
 • Stříbrná strana odráží sluneční slunce a zabraňuje horku

Fyzikální specifikace

Hmotnost 1200 g

Ostatní

Číslo produktu 638-574
Značka Tenba

Zobrazit popis a parametry