Recenze Tenba Messenger DNA 9

Tereza Holotíková

Tereza Holotíková • 15. 07. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Moderní, elegantnější design
 • Odolnost materiálu
 • Skryté reflexní prvky
 • Tiché suché zipy
 • Magnetické zavírání

Co se nám nelíbí

 • Absence popruhu pro upevnění jako u větších modelů

Představení Tenba Messenger DNA 9

Představení Tenba Messenger DNA 9

Představení

Společnost Tenba představila novou generaci oblíbené foto tašky typu Messenger a moc se jí povedla. Nabízí nám moderní městský design, což se mi líbí mnohem více než většinově přehnaný sportovní design těchto kousků.

Kapacita

Nejmenší varianta nového Messengeru, DNA 9, nabízí překvapivě mnoho úložného prostoru. V případě, že jste majitelé menší bezzrcadlovky, je dost možné, že se vám do ní vejde celá výbava. Do brašny se pohodlně naskládá například Fujifilm X-T3 s nasazeným zoomovým objektivem 18-55 mm, pevná 16ka, 56ka a pancakeová 27ka i drobné příslušenství.

Do přední kapsy není problém vložit náhradní baterii, karty, nějaký kabel i drobné čištění. Na zadní straně brašny najdeme kapsu na tablet či dokumenty. Celý vnitřek brašny je vypolstrovaný, aby byla vaše technika v bezpečí, zároveň je možné veškeré dělení a přepážky vyjmout a taška se tak stává naprosto univerzální.

Zpracování a materiály

Spodní část, která je vždy velmi namáhaná a klíčová pro ochranu techniky, je voděodolná až do výšky 3,8 cm. Celý povrch brašny je z materiálu odpuzujícího vodu, tedy s poprcháváním si poradí a v případě většího deště je součástí pláštěnka, která skvěle i velmi přesně obepne celou přední část.

Materiál pláštěnky je až fascinující, stačí jej od vody pouze lehce oklepat a je suchá. Byť je brašna černá a nijak výrazná, v nenápadné černé látce se skrývá reflexní povrch, který se projeví jen za tmy. Tím tedy odzvonilo nevkusným reflexním páskům.

Design

Brašna vyniká kvalitním zpracováním i použitými materiály. Působí velmi odolným dojmem a disponuje mnoha vychytávkami. Nahoře nalezneme částečně skrytý zip, který nám umožňuje rychlý přístup do tašky a tím pádem pohotové vytažení fotoaparátu kdykoliv je třeba.

Rychlé zavírání celé přední části patří k dalším vychytávkám, které funguje na principu suchých zipů a magnetických pojistek s jednoduchým otevíráním do boku. Ani suché zipy zde nejsou zcela obyčejné, disponují systémem tichého otevírání, stačí popotáhnout přední část směrem dolů. Nemusíte se tedy bát žádných trapných hlasitých zvuků při otevírání.

Pevné, nikoliv však přehnaně robustní držadlo nahoře se postará o snadné přenesení na kratších vzdálenostech. Dlouhý popruh přes rameno typu “crossbody” obepíná posuvná polstrovaná část pro pohodlnější nošení. Drobnou nevýhodu mohou pociťovat leváci při větším přitažení brašny, posuvník na zkrácení popruhu může vyjít zrovna do polstrovaných míst na rameni.

Doporučení a závěr

Brašnu mohu doporučit všem, kteří chtějí mít malou brašnu, do které se vejde celý “bezzrcátkový” set. Tato je překvapivě elegantní, přitom extrémně praktická, odolná a univerzální. Oproti větším variantám není součástí balení fixační popruh, což mně osobně vůbec nevadí.

 

Popis a parametry

Popis a parametry

Nová řada messenger brašen Tenba DNA přináší vylepšení oproti svému předchůdci při zachování všeho, co dělalo předešlou generaci skvělou. Vnější design byl lehce aktualizován za použití matného materiálu odolného proti opotřebení a odpuzujícího vodu více, než jakákoliv jiná Tenba brašna. Vodotěsná základna obepíná celou spodní část až do výšky 3,8 cm a zaručuje, že vaše výbava zůstane suchá i při nechtěném položení do vody. I když se brašna na první pohled zdá nenápadná, tak se není třeba obávat v noci. Jeden z použitých materiálů je černým reflexním materiálem, takže vás bude ve městě vidět.

Interiér

 • Do zadní kapsy se vejde Apple iPad (2020), takže můžete mít svou editovací stanici stále po ruce
 • Polstrovaný vnitřek na ochranu vašeho vybavení je vyjímatelný, aby měla brašna i jiná využití
 • Materiál interiéru je z tmavě šedé rip-stopové látky, která řadě DNA dodává bohatší vzhled
 • Přední kapsa zajištěná zipem určená k uchování důležitých předmětů jako dokumentů, telefonu, klíčů a paměťových karet. Skrytá pod hlavní chlopní

Šikovné vlastnosti

Fidlock® magnetické zámky

 • Nová zajišťovací očka zabraňují clipům viset příliž nízko pod brašnou
 • Umožňují rychlé, snadné a bezpečné zajištění hlavní chlopně brašny pouze jednou rukou. Ovladatelné i v rukavicích.

Popruh na cestovní kufr

 • Nový, vyšší design je bezpečnější a zabraňuje přetočení

Pláštěnka

 • Oboustranná pláštěnka
 • Černá strana pro méně nápadný vzhled
 • Stříbrná strana odráží sluneční slunce a zabraňuje horku

Fyzikální specifikace

Hmotnost 700 g
Pláštěnka Ano

Ostatní

Číslo produktu 638-570
Značka Tenba

Zobrazit popis a parametry