Recenze Tenba Skyline v2 Shoulder Bag 12

Lukáš Kala

Lukáš Kala • 01. 10. 2023

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • nový design
  • použité materiály
  • dvě barevné varianty
  • reflexní prvky
  • odolnější dno

Co se nám nelíbí

  • chybí pláštěnka

Představení Tenba Skyline v2 Shoulder Bag 12

Představení Tenba Skyline v2 Shoulder Bag 12

Představení

Aktualizace již zažitých brašen a batohů je trend roku 2023. Dříve v tomto roce jsme se dočkali aktualizace a rozšíření prémiovější řady Axis, tím ale Tenba neskončila. Představením nových aktualizovaných brašen Tenba Skyline výrobce jasně ukazuje snahu přinést pokročilejší materiály i do cenově přívětivějších a jednodušších modelů. Z brašen Tenba Skyline se již stala téměř jakási legenda. Proslavily se cenovou dostupností v kombinaci se skvělým zpracováním. Jak chce tedy v tomto odkazu společnost Tenba pokračovat?

Zpracování a design

Hlavní změny se týkají především použitých materiálů a samotného zpracování brašen. Stále se jedná o velmi jednoduše řešené fotografické brašny. Nový design brašen je víc zaoblený a již se nejedná o žádné hranaté boxy. Co se velikostí týče, máme k dispozici hned 9 velikostí. Skyline v2 Pouch 3 (ideální pro kompakty jako jsou Sony RX100 nebo Canon G7X) a Skyline v2 Pouch 4 (ideální pro větší kompakty jako je například Fujifilm X100V). Top Load 8 a 9 jsou ideální na umístění jednoho fotoaparátu s nazeným objektivem (do Top Load 9 je možné umístit i fotoaparát s objektivem 70-200 mm). Nakonec jsme se dočkali také 5 velikostí brašen Shoulder Bag k umístění techniky v rozmezí jednoduché bezzrcadlovky nebo prakticky celého profesionálního kitu.

Interiér se mnoha změn nedočkal, stále se jedná o velmi dobře polstrované děliče na suchý zip pro přizpůsobení konkrétní výbavě. Hlavní změnou je vnitřní strana víka brašen – nyní je vybavena zipem uzavíratelnou průsvitnou kapsou, kterou již známe z jiných řad této úspěšné značky. Interiér si zachoval svou velmi výraznou modrou barvu, zvolenou z důvodu snadné viditelnosti i menších předmětů.

Nejvíce změn se dočkal exteriér brašen. Nový, na dotek měkčí a prémiovější materiál budí mnohem větší důvěru v mechanickou odolnost i ochranu vložené techniky. Nový materiál také slibuje odpudivost vůči vodě. Protože součástí brašen není pláštěnka, jakákoli odolnost samotného materiálu navíc je vítána. Nové barevné varianty jsou tmavší a nový design díky tomu vypadá velmi elegantně. Horní víko nyní působí téměř jako skořepina, což zlepšilo přístup i ochranu techniky. Dno brašen je nově pogumované a poskytuje tak lepší ochranu proti vodě i špíně v případě, že brašnu položíte na zem. U většiny brašen nám zůstaly po stranách 2 síťované kapsy pro umístění malé lahve vody nebo jiného fotografického příslušenství. Byla také přidána zadní kapsa na zip pro umístění dokladů, poznámek a podobně. Pokud plánujete brašnu čas od času převážet v jiném zavazadle, oceníte možnost zcela odepnout popruhy. Skyline Shoulder Bag 12 a 13 mají navíc nový popruh se silikonovým polstrováním.

Relativně malou, ale velmi důležitou změnou je přidání reflexního prvku. To je něco, co na předchozích generacích chybělo. Je skvělé vidět, že se výrobce snaží přizpůsobit své produkty aktuálním potřebám a trendům.

Doporučení

Řada Skyline byla již ve své první generaci určena spíše pro začátečníky a nadšence. Nový design a použité materiály však neurazí ani mnohem náročnější uživatele. Aktualizací této populární řady brašen vykročila společnost Tenba vstříc stále se zvyšujícím požadavkům nejen začínajících fotografů a video tvůrců.

Parametry

Parametry

Tenba Skyline v2 Shoulder Bag 12 je elegantní a praktická brašna pro bezpečné uložení a transport fotografické výbavy. Velikost 12 je uzpůsobena tak, aby pojmula tělo bezzrcadlovky nebo DSLR fotoaparátu se 3-4 objektivy spolu s paměťovými kartami, bateriemi a dalším souvisejícím příslušenstvím. Klopa brašny se otevírá směrem od těla, díky čemuž nepřekáží při rychlém přístupu k fotoaparátu. Přední kapsa nabízí úložný prostor pro mobilní telefon, diář a další osobní věci. Po stranách brašny se nachází síťované kapsy pro malou pet láhev nebo stolní stativ. Brašna je vyrobena z vodoodpudivé tkaniny 300D s odolnými zipy YKK a zesíleným prošíváním pro zajištění dlouhodobé odolnosti. Díky polstrovanému ramennímu popruhu se brašna pohodlně nosí i při celodenním používání.

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 298,5 x 215,9 x 165,1
Hmotnost 500 g
Podle určení Městský, Cestovní
Vnitřní rozměry v mm 285,8 x 203,2 x 139,7

Ostatní

Číslo produktu 637-784
Značka Tenba

Pouzdro, brašna, batoh

Typ zapínání zip
Velikost 12

Zobrazit parametry