Proč tisknout fotografie z mobilu Fotoporadna

Proč tisknout fotografie z mobilu

David ŠnajdrAktualizováno: 24. 3. 2016 v 17:05 • Rubrika: Fotoporadna

Tisk fotografií z mobilu? V posledních letech s nástupem možností fotit mobilním telefonem se neustále skloňuje otázka: Tiskneš? Netiskneš? A jak to tedy je? Tisknout a nebo netisknout?

Již několik let fotografuji zrcadlovkami všech možných typů a modelů převážně značky Nikon. O výhodách focení zrcadlovkou se nebudu rozepisovat, ty jsou nesporné. Samozřejmě, že výsledná fotografie je mnohem kvalitnější než z jakéhokoliv mobilního telefonu, ale… Jsou situace, kdy s sebou velký fotoaparát nenosím a nebo ho nemohu vzít. Proto si dělám většinou rodinné a tzv. záznamové fotografie mobilem.

Již delší dobu využívám systém Applu s iPhonem a veškerý obsah se mi synchronizuje po různých cloudech atp. Vždy jednou za čas provádím zálohy na disk a z iPhonu, macu a cloudu promažu veškeré nepotřebné soubory a tím pádem i fotky. V tu chvíli, ale ztrácím přehled a možnost se kdykoliv a kdekoliv podívat na obrázek v zařízení a proto si vždy snímky z dané zálohy tisknu na papír.

Jak na to

Samozřejmě tomuto předchází velký výběr, protože netisknu veškerý obsah. Mám nastaveno takové pravidlo, že z každé akce vytisknu maximálně 2 fotografie. Ty poté vždy najdu založené v albu, ke kterému se dostanu daleko častěji a jednodušeji, než fotografiím na disku. Mohu je velice rychle a snadno ukázat všem známým a přátelům, kteří přijdou na návštěvu.

Tento postup mám mnohem radši, než diskusi na Facebooku či Instagramu pod umístěným obrázkem. Není nad to si popovídat nad danou fotkou z očí do očí, protože tyto debaty vám dají mnohem víc, než tlačítko líbí se.

Úpravy fotek v mobilu

Další výhodou focení mobilem je i možnost si fotografii v jednoduchých editorech poladit a upravit podle svého a okamžitě na místě. Osobně využívám nejčastěji aplikaci Snapseed, která je dostupná jak pro iOs, tak Android. Fotografie si upravuji podle nálady, situace a hlavně tak, jak se mi líbí. Ano v některých případech je to už přebarvená omalovánka, ale jak jsem psal, mně se líbí.

Odeslání do online fotosběrny

Po snadné editaci je možné dělat rovnou výběr a tisk, který v mnoha příležitostech řeším rovnou on-line přes sběrnu, protože fotografie mám vždy do druhého dne a mohu se s nimi ihned pochlubit.

Z fotografií, které odešlu z mobilu tisknu maximálně rozměr 20x30, je mi naprosto jasné, že kvalita by byla na větších rozměrech horší a bylo by vidět víc nedokonalostí, které mobilní fotka má. Nicméně pro mé účely jsou dostatečné rozměry 10x15.

On-line sběrna vám také ukáže, jestli jsou data v pořádku a jsou dostatečná k tisku. Pomůže také k nastavení ořezů. Poté je jednoduše nechávám vytisknout s vyzvednutím na prodejně.

Archivace

Fotografie si zakládám buď do alba, nebo po staru do krabice od bot. Vzhledem k tomu že mám nohy velikosti 50, tak se krabice moc nekupí, protože se do jedné vejde opravdu mnoho fotek. :)  Fotky tisknu především matné, protože se tolik při listovaní neosahají a neničí. A hlavně mat je pro moje úpravy na fotkách z mobilu jako dělaný.

Tisknout fotografie z mobilu? Jednoznačně říkám ANO.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím