ATX107C
zkopírováno do schránky
005971
zkopírováno do schránky
Objektiv
Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: APS-C
Sháníte Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon?
„Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 05.08.2022
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 2 126 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
Alternativy k již neprodávanému Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
Canon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM
4.6053 (38×)
6 590 Kč

Pentax DA 16-50 mm f/2,8 ED AL[IF]SDM
29 190 Kč
![Pentax DA 16-50 mm f/2,8 ED AL[IF]SDM](https://cdn.megapixel.cz/images/product-w200h200/0/340530.jpg?v=1655896785)
ProtiúčetBonus 10 %
Pentax DA Fish-Eye 10-17 mm f/3,5-4,5 ED (IF)
13 590 Kč

Pentax SMC FA 50 mm f/1,4
4 (1×)
11 490 Kč


Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
Popis a parametry
10 čočkový objektiv typu rybí oko s ohniskovou vzdáleností 10-17 mm a úhlem záběru 180 stupňů.
Tokina AT-X 107 AF DX je nový 10 čočkový objektiv typu rybí oko s ohniskovou vzdáleností 10-17 mm. Úhel záběru je 180o při ohniskové vzdálenosti 10 mm a 100o při 17 mm.
Přední čočka objektivu AT-X 107 AF DX je ošetřena novou povrchovou úpravou WP „Water Proof" Čištění otisků prstů nebo kapek vody z plochy čočky je díky nové úpravě snazší než u standardní povrchové úpravy.
Zadní skupina čoček obsahuje jeden prvek SD (Super-Low Dispersion) z nízko disperzního skla. Použitím SD prvku se mimo zvýšení kvality zobrazení snižuje i počet prvků (čoček) ve skupině. To má za následek menší hmotnost objektivu, kompaktnější tvar a rychlejší zaostřování.
Minimální vzdálenost zaostření je 14 cm. Při ohniskové vzdálenosti 17 mm je poměr zobrazení pro makro je 1:2,56.
Délka objektivu: 71,1 mm
Hmotnost objektivu: 350 g
Max. vnější průměr objektivu: 70 mm
Nejkratší vzdálenost zaostření: 0,14 m
Optická soustava - čočky / skupiny: 10 / 8
Počet lamel clony: 6
Poměr zvětšení pro makro 1:2,56 při ohnisku: 17 mm
Rozsah clonových čísel: f/3,5~22
Sluneční clona: vestavěná
Úhel záběru: 180°-100°
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF-S |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 1,7 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 16-27 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 10 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 17 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 3,5 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 4,5 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 10 členů / 8 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | zabudovaná |
| Délka objektivu | 71,1 mm |
| Počet lamel clony | 6 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 14 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Hmotnost | 349 g |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | ATX107C |
|---|---|
| Značka | Tokina |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Canon EOS 1000D tělo

Canon EOS 100D tělo

Canon EOS 1100D tělo

Canon EOS 1200D tělo

Canon EOS 1300D tělo

Canon EOS 2000D + 18-55 mm IS II - Zánovní!

Canon EOS 2000D tělo

Canon EOS 200D tělo

Canon EOS 20D

Canon EOS 20Da

Canon EOS 250D tělo

Canon EOS 250D tělo černý - Zánovní!

Canon EOS 30D

Canon EOS 350D tělo

Canon EOS 4000D tělo

Canon EOS 400D tělo

Canon EOS 40D tělo

Canon EOS 450D tělo

Canon EOS 500D tělo

Canon EOS 50D tělo

Canon EOS 550D tělo

Canon EOS 600D tělo

Canon EOS 60D tělo

Canon EOS 60Da tělo

Canon EOS 650D tělo

Canon EOS 700D tělo

Canon EOS 70D tělo

Canon EOS 750D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 760D tělo

Canon EOS 77D tělo

Canon EOS 77D tělo - Zánovní!

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo

Canon EOS 7D Mark II tělo - zánovní!

Canon EOS 7D tělo

Canon EOS 800D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 80D tělo

Canon EOS 850D + 18-55 mm IS STM - Zánovní!

Canon EOS 850D tělo

Canon EOS 850D tělo bazar

Canon EOS 90D tělo

Canon EOS 90D tělo bazar

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 10 - 17 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | zoom |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Další kusy Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon použitý objektiv v bazaru
Další kusy Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon použitý objektiv v bazaru
Související články s Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
Související články s Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Vybavte svůj foťák na focení krajiny
Podzim a zima nejsou jen o krátkých dnech a zimě. S pár kousky příslušenství může krajina získat úplně nový rozměr.
TOMÁŠ BELAJ • 22. 12. 2025 v 13:05

Vyhodnocení soutěže na téma krajina a street video
Za sebou máme další kolo naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2025. V listopadu jsme se věnovali fotografickému pohledu na devastace krajiny a videoklipům z ulice. Vítěz kategorie…
MARTIN LUKEŠ • 9. 12. 2025 v 12:40

Čo si zbaliť na fotenie krajiny (a prečo to nie je len o foťáku)
Pre mnohých je najväčšou dilemou výber objektívu. Pre profesionála je to ale bezpečnosť a komfort. Ako fotograf, ktorý sa pohybuje v rizikovom teréne, musíte myslieť na viac než len na fotoaparát.…
BORIS MICHALIČEK • 5. 12. 2025 v 15:48

Dotazy k Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.

















Komentáře
Dobrý den, popis máme od výrobce, takže nemáme důvod tomu nevěřit.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 23. 4. 2012 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
M
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, zda-li má tento objektiv na krátkém konci úhel záběru doopravdy 180°(+-) nebo má jen něco kolem 167°, jak to mívají rybí oka pro Canon s APS-C. Děkuji!
Michal, 21. 4. 2012 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
P
Petr, 22. 6. 2010 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 22. 6. 2010 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
P
Petr, 22. 6. 2010 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 21. 6. 2010 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
PP
Petr Petr, 21. 6. 2010 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 29. 11. 2009 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
J
chtel jsem se zeptat jestli je tento objektiv vhodyn pro 5D mark II.
Budu prechazet z 40D (kde mi velice vyhovoval) na 5D tak jestli neprijdu o objektiv dekuji
JAKUB, 29. 11. 2009 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 19. 3. 2009 |Tokina AT-X 10-17 mm f/3,5-4,5 AF DX pro Canon |Reagovat
Všechny dotazy (25)