Recenze Tokina AT-X 11-16mm f/2,8 116 Pro DX II pro Nikon
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Tokina AT-X 11-16 mm f/2,8 116 Pro DX II pro Nikon od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | 10 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 12 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 30 s |
| Clona: | 2.8 |
| ISO: | 3200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 140 |
| Ohnisko: | 15 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 4 s |
| Clona: | 11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/8 s |
| Clona: | 11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 12 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 11 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | 9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 11 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 3 s |
| Clona: | 10 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | 11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 11 mm |
|
Tělo: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Tokina AT-X 11-16 mm f/2,8 116 Pro DX II pro Nikon
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 14 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 14 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/10 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 11 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/7,1 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/7,1 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 12 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 11 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Tělo: - |
|
Představení Tokina AT-X 11-16 mm f/2,8 116 Pro DX II pro Nikon
Představení Tokina AT-X 11-16 mm f/2,8 116 Pro DX II pro Nikon
Hodnocení zákazníků (12)
Parametry
Objektiv Tokina AT-X 116 PRO DX II je extrémně širokoúhlý objektiv s vysokou světelností f/2,8 určený pro snazší práci za nízké hladiny osvětlení. Mnoho fotoreportérů považuje světelnost f/2,8 za nutný předpoklad každého objektivu se zoomem v jejich fotobrašně. Novinkou je Silent Drive Motor (SD-M), díky kterému je možno využít autofokus i na nejlevnějších zrcadlovkách Nikonu. GMR magnetický AF senzor urychluje ostření díky přesnému zjišťování pozice ostřících elementů. Vylepšena byla i povrchová úprava čoček snižující různé odlesky a jiné optické vady.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Nikon F, Nikon F (AF-P kompatibilní) |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 1,45 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 17-25,6 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 11 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 16 mm |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 13 členů / 11 skupin |
| Typ sluneční clony | Ano (součást balení) |
| Délka objektivu | 89,2 mm |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Reportáže, Street foto, Koncerty |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 77 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 550 g |
Ostatní
| Číslo produktu | ATX116NII |
|---|---|
| Značka | Tokina |



Rychlé dodání, vše v pořádku. Děkuji
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Lenka, České Budějovice, 28.01.2016
5
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Tomáš, Bouzov, 03.12.2015
5
Trochu nepříjemné odlesky v protislunci, jinak barva a kontrast parádní.Jsem spokojen.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Petr, Litomyšl, 02.12.2015
4
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiřina, Nová Paka, 13.08.2015
4
Jsem spokojen
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Rostislav, Žamberk, 28.04.2015
3
Zatím jsem spokojen a plní mé požadavky. Ale ještě jsem neměl dostatečnou možnost k otestování při horších světelných podmínkách. Čehož se obávám ;)
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Vojtech, Hněvošice, 26.08.2014
5
Horsi vykon v protisvetle
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Praha, 16.08.2014
5
Vynikající obrazová kvalita, kvalitní zpracování a rychlé ostření. Drobné problémy při focení v protisvětle.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, Praha 10, 20.05.2014
5
Zatím jsem objektiv použil jen několikrát. Zdá se velmi dobrý pro focení interiéru a nábytkových sestav.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Miroslav, Hradec Králové, 13.05.2014
4
Tento objektiv splnil mé očekávání na výbornou.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Martin, Bohumín - Záblatí, 21.01.2014
5
Naprostá spokojenost. Vynikající obrazová kvalita. Rychle ostří. Chromatická aberace tak tak. Doporučuji.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
J., Olomouc, 08.01.2014
5
Nazor amatera fotografa :-D Obrovske plus je urcite svetelnost, to je aj jeden z dovodou preco som sa rozhodol pre tento objektiv. Stavba objektivu velmi kvalitna zoomovaci aj ostriaci prstenec sa otacaju velmi prijemne. Som velmi spokojny s kupou no vadi mi prepinanie MF/AF ked sa zastavi zaostrovanie za nekonecnom v AF tak pri prepinani do MF sa prstenec zasekava, druhy problem je ostrenie lebo objektiv casto preostruje s nikon objektivmi som nemal takyto problem. I napriek tymto nedostatkom je to urcite to najlepsie a najostrejsie co sa da zohnat v tejto kategorii. urcite odporucam tento objektiv.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Michal, Odorin, 20.01.2013
5