Magazín

Produktové aktuality

Trojice nových objektivů Sigma z řady Contemporary pro E-Mount a L-Mount

Iva ŘeřichováAktualizováno: 22. 8. 2023 v 14:34 • Rubrika: Produktové aktuality

Trojice nových objektivů Sigma z řady Contemporary pro E-Mount a L-Mount

Majitelé fotoaparátů s bajonety E-Mount a L-Mount zbystřete. Společnost Sigma představila hned tři nové objektivy z řady Contemporary s pevnou ohniskovou vzdáleností právě pro vás. Objektivy Sigma 50 mm f/2 DG DN Contemporary I series, Sigma 23 mm f/1,4 DC DN Contemporary a Sigma 17 mm f/4 DG DN Contemporary I series ocení nejen fotografové napříč žánry, ale také videomakeři.

Obsah

Sigma 50 mm f/2 DG DN Contemporary I series

Pevná padesátka patří mezi fotografy k oblíbeným objektivům na portrét. Sigma 50 mm f/2 DG DN Contemporary I series pro full-frame bezzrcadlovky nabízí díky cloně f/2 krémový efekt bokeh, který oddělí snímaný subjekt od svého pozadí. Díky jeho kompaktním rozměrům a kvalitní optice potěší také fotografy napříč žánry i video tvůrce. 

Sigma 50 mm f/2 DG DN Contemporary I series | Megapixel

Jeho optický design se skládá z 11 prvků v 9 skupinách a zahrnuje 1 SLD a 3 asférické prvky, které zajišťují špičkovou kvalitu obrazu. Minimalizuje odlesky i ghosting způsobený protisvětlem. Krokový motor přináší rychlé a spolehlivé automatické zaostřování. Díky jeho tichému chodu ho ocení kromě fotografů také videomakeři. 

Konstrukce je, jak je u řady Contemporary zvykem, celokovová. Hliníkové díly poskytují objektivu odolnost a je utěsněný proti prachu a vlhkosti. Na délku měří 68 mm a váží příjemných 350 g. Doplnit ho můžete o fotografické filtry o průměru 58 mm

Chci Sigma 50 mm pro E-Mount

Chci Sigma 50 mm pro L-Mount

Sigma 23 mm f/1,4 DC DN Contemporary

Kompaktní objektiv Sigma 23 mm f/1,4 DC DN Contemporary je navržený pro APS-C bezzrcadlovky a nabízí ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 35 mm, která se vyznačuje svým všestranným využitím. Světelnost f/1,4 ocení ti, kteří fotografují i ve zhoršených světelných podmínkách. Navíc díky vylepšené kontrole nad hloubkou ostrosti s objektivem vytvoříte sametový efekt bokeh

Optický design je složený ze 13 prvků v 10 skupinách a zahrnuje 3 SLD skleněné a 2 asférické prvky, které snižují odlesky a ghosting. Především tvůrci videí ocení tichý krokový motor, jenž zajišťuje spolehlivé automatické zaostřování. 

Sigma 23 mm f/1,4 DC DN Contemporary | Megapixel

Sigma 23 mm f/1,4 s váhou pouhých 340 g a s rozměrem 76,9 mm je dobrým společníkem na cesty. Doplníte ho fotografickými filtry o průměru 52 mm

Chci Sigma 23 mm pro E-Mount

Chci Sigma 23 mm pro L-Mount

Sigma 17 mm f/4 DG DN Contemporary I series

Ultraširokoúhlý objektiv Sigma 17 mm f/4 DG DN Contemporary I series pro full-frame bezzrcadlovky by neměl chybět ve výbavě žádného fotografa street fotografie, krajiny nebo architektury. Navíc díky zaostřovací vzdálenosti 12 cm ho využijete i na další alternativní způsoby. Vytvoříte makro snímky v působivých detailech s rozsáhlým pozadím, hodí se ale i pro selfie snímky nebo pro vytváření videí při vlogování. 

Sigma 17 mm f/4 DG DN Contemporary I series | Megapixel

Špičkovou kvalitu obrazu zaručuje optický design složený z 9 prvků v 8 skupinách a zahrnuje 2 SLD skleněné a 3 sférické prvky. Minimalizuje tak odlesky a ghosting, které jsou u ultraširokoúhlých objektivů běžným jevem, a přináší jasný a čistý obraz. Tiché a rychlé automatické zaostřování zajišťuje krokový motor. 

Stejně jako ostatní objektivy řady Contemporary i Sigma 17 mm f/4 má celokovovou konstrukci, která je utěsněna proti prachu a vlhkosti. Nemusíte se proto ho bát použít i za horšího počasí. Tělo je dlouhé 48,8 mm a váží 225 g, díky čemuž vám nezabere příliš místa v brašně. Pokud používáte fotografické filtry, sáhněte po tom s průměrem 55 mm

Chci Sigma 17 mm pro E-Mount

Chci Sigma 17 mm pro L-Mount

Vyměňte starý objektiv za nový s výkupním bonusem až 20 %! 

Láká vás nový objektiv? Doplňte svou výbavu modernějším modelem a vyneste svou práci na vyšší úroveň. My vám při výkupu vaší staré funkční techniky přihodíme navíc výkupní bonus až 20 %. Novou techniku tak budete mít levnější a doma zbyde prostor pro další.

Vyzkoušejte si, kolik za svou stávající výbavu můžete obdržet v naší výkupní kalkulačce: 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.