Magazín

Produktové aktuality

Updatujte si váš Canon R5, R6 a 1D X III a získejte nové filmařské funkce

Tom KalousVydáno: 8. 7. 2021 v 19:14 • Rubrika: Produktové aktuality

Updatujte si váš Canon R5, R6 a 1D X III a získejte nové filmařské funkce

S updatem firmware přichází také radost uživatelů! Tentokrát se vývojáři zaměřili na rozšíření videofunkcí u fotoaparátu R5, R6 a 1D X Mark III. Pojďme se podívat, jaké nové možnosti dostaneme.

Obsah

Nová verze firmwaru zpřístupňuje žádanou gama křivku Canon Log 3 (C-Log 3), která již byla k dispozici u modelu EOS R5, nyní také u modelů EOS R6 a EOS-1D X Mark III. Tato gama křivka Canon Log 3 rozšiřuje dynamický rozsah a nabízí širší možnosti práce s barevným prostorem, takže je možné dosáhnout mimořádné kvality videozáznamu, která se vyrovná profi filmovým kamerám.

Tato možnost také zlepšuje kompatibilitu těchto modelů s kinematografickými produkčními procesy a usnadňuje sladění barevnosti se záznamem z kamer řady Canon Cinema EOS.

Updatujte si váš Canon R5, R6 a 1D X III a získejte nové filmařské funkce | Megapixel

Velkou novinkou je také záznam simultálně na obě paměťové karty. To znamená, že se vám okamžitě vytváří záloha se stejnými parametry nahrávání. U modelů EOS-1D X Mark III a EOS R5 aktualizace přináší také podporu nového standardu paměťových karet CFexpress VPG400, které umožňují spolehlivější záznam díky minimální rychlosti zápisu 400 MB/s. To je podstatné při natáčení v rozlišení 8K nebo ve formátu RAW.

Updatujte si váš Canon R5, R6 a 1D X III a získejte nové filmařské funkce | Megapixel

Update firmware u EOS R5 umožní externí plnoformátový záznam 8K ProRes RAW a 5K ProRes RAW s ořezem při připojení k rekordéru Atomos Ninja V+ a ve formátu 5K ProRes RAW s ořezem a rekordérem Atomos Ninja V. Tím je možné u tohoto cenově dostupného a kompaktního fotografického systému získat bezkonkurenční obrazovou kvalitu.

S připojeným rekordérem Atomos Ninja V+ dokáže EOS R5 natáčet v rozlišení 8K při 30 sn./s. Tyto profesionální formáty záznamu umožňují také při zpracování jednoduše upravovat vyvážení bílé a citlivost ISO.

Aktualizaci pro fotoaparáty R6 a 1D X Mark III si můžete stáhnout na stránkách https://www.canon.cz/support/consumer_products/product_ranges/cameras/eos/. Pro fotoaparát R5 bude k dispozici během léta 2021.

Updatujte si váš Canon R5, R6 a 1D X III a získejte nové filmařské funkce | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.