Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

URBEX, Timelapse, Inktober - další kolo našich FOTO / VIDEO / GRAFICKÝCH soutěží právě odstartovalo Blog

URBEX, Timelapse, Inktober - další kolo našich FOTO / VIDEO / GRAFICKÝCH soutěží právě odstartovalo

Martin LukešAktualizováno: 7. 10. 2019 v 11:51 • Rubrika: Blog

Dvě třetiny naší soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019 jsou za námi a dalo by se říct, že se pomalu blížíme do finále. O vítězích zdaleka není rozhodnuto a aby byly výhry opravdu zasloužené, rozhodli jsme se trochu "přitvrdit". Tentokrát jsme vybrali zbrusu nová témata, která v naší soutěži ještě nebyla a jsme moc zvědavi, jak se s nimi poperete.

Show, don’t tell - tak zní jedno z hesel Megapixelu. Být dobrým fotografem, grafikem či videomakerem neznamená jen vlastnit příslušnou techniku. Důležité je u tvorby také přemýšlet, být kreativní, přijímat nové výzvy a umět se dívat na svět kreativníma očima. A to jsou i ty důvody, proč vznikl vzdělávací projekt ROK S MEGAPIXELEM, který vám má přesně v tomto pomoci.

Během dvanácti měsíčních kol se budete muset poprat i s žánry, které vám nejsou blízké a my vám budeme na této cestě po celou dobu průvodcem. Oporou vám budou články na dané téma v našem Magazínu, besedy s garanty jednotlivých kol a samozřejmě také kurzy a workshopy. Na těch vám poradíme, jak na to. Kromě cenných zkušeností můžete získat také jednu z mnoha hodnotných cen.


FOTO SOUTĚŽ - URBEX

Termín URBEX vznikl spojením dvou anglických slov URBan EXploration. Význam tohoto slova v sobě skrývá pátrání, objevování a následné fotografování ne zrovna lehce přístupných míst, opuštěných továren, hal, hotelů, zámků a dalších objektů, které člověk vybudoval a následně opustil a nechal chátrat. Zachyťte kouzlo podobných míst a přihlaste je do soutěže. A abyste to neměli tak složité, uznáme i fotografie z míst, které nejsou zcela opuštěné, ale působí tak.

Nahrát soutěžní fotografii

VIDEO SOUTĚŽ - Časosběrná videa - TIMELAPSE

Časosběr, tajemné slovíčko, které značí funkci fotoaparátu a fotografický postup, při kterém jsou v určitém časovém intervalu po určitou dobu pořizovány snímky scény z jednoho místa, nebo více míst, a následně jsou desítky až tisíce takto vytvořených fotografií spojeny do jedné filmové stopy. Touto metodou vznikají naprosto úchvatná videa ať už ze světových metropolí nebo krajin a přírodních útvarů. Zkuste vytvořit tímto způsobem nějaké vlastní časosběrné video a vyhrajte jednu ze zajímavých cen. Téma není nijak omezeno, a tak záleží pouze na vaší fantazii.

Nahrát soutěžní video


GRAFICKÁ SOUTĚŽ - Inktober

Věděli jste, že grafici, kreslíři a ilustrátoři, se po celém světe v říjnu zapojují do akce nazvané INKTOBER? V projektu jde především o to, aby se jejich tvorba zaměřovala na použití inkoustu, tuše, případně tenkých fixů, které inkoust napodobují. Protože máme rádi podobné kreativní projekty, i téma naší říjnové soutěže bude ve stejném duchu. Můžete do ní navíc přihlásit i digitální tvorbu, která bude vypadat jako inkoustová. Podmínkou ale je, že musí jít o skutečnou kresbu, a ne o použití nějakého filtru nebo softwaru.

Nahrát soutěžní grafiku


Garant soutěže - fotograf a kameraman David Kašpárek

Svou práci má rozdělenou přesně na půl. Jednu část věnuje video tvorbě a druhou fotografování. Stylizuje se hodně na opuštěná místa a urbanistické nomádství. Ke své práci si vybral značku Sony z důvodu variability mezi filmováním a fotografováním. Práci na videotvorbě a fotografii začal už před mnoha lety. Nejprve šlo o stopmotion animaci, ze které přešel na natáčení short movies. S těmi objel i pár filmových festivalů (např. Fresh Film Walk či Mezipatra). Prošel také několik obrovských placů (Casino Royale), zahraničních filmů (Child 44), i menší produkcí, kde se naučil pracovat jak s lidmi, tak s placem. Převážně se zaměřuje na menší projekty, ale nedělá mu problém řídit a pracovat s větším štábem. Mimo to měl možnost fotit pro velké značky jako T-Mobile, Sony, Nike či Adidas nebo Albert a mnoho dalších.

www.davidkasparek.cz

Technika garanta

 

Jak fotit URBEX - beseda s garantem soutěže Davidem Kašpárkem

16.10. 2019 - 17:00 až 18:30 / Megapixel, Praha


Partner soutěže - renomovaný výrobce foto-video techniky SONY

Ceny pro nejlepší autory soutěže

Co by to bylo za soutěž bez zajímavých cen. V srpnové soutěži se nejlepší autoři mohou těšit na následující výhry:

Ceny pro fotosoutěž
Ceny pro videosoutěž


Ceny pro grafickou soutěž

 

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu Megapixelu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii, video či grafiku, která odpovídá danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12měsíčních kol bude vyhlášen ten nejvšestrannější fotograf, grafik a videomaker Galerie Megapixel za rok 2019. Celoroční soutěž ROK S MEGAPIXELEM 2019 i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie, videa a grafiky s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií - FOTO, VIDEO a GRAFIKA.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Rok s Megapixelem 2019

  Zapojte se s námi do soutěže o nejlepšího fotografa, grafika a video makera roku 2019. Připravili jsme pro vás měsíční soutěžní kola, spoustu…

 • Pohyb a tma

  Nový ročník celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019 začneme pěkně z ostra. Fotografování pohybu ve špatných světelných podmínkách je všeobecně tou…

 • Noční portrét

  Na většině fotoaparátů naleznete ve scénických programech NOČNÍ PORTRÉT. Kdo tento přednastavený režim vyzkoušel, jistě potvrdí, že je v podstatě…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím