Všechny objednávky nad 500 Kč doručíme zdarma! Naše prodejny jsou otevřené jen pro výdej internetových objednávek.

Už víte, kdo vyhrál bezzrcadlovku Nikon Z6? Podívejte se na nejlepší fotografie, videa a grafické práce soutěže "NA VLNĚ HUDBY" Blog

Už víte, kdo vyhrál bezzrcadlovku Nikon Z6? Podívejte se na nejlepší fotografie, videa a grafické práce soutěže "NA VLNĚ HUDBY"

Martin LukešAktualizováno: 1. 8. 2019 v 8:23 • Rubrika: Blog

Omlouváme se, že jsme si dali s vyhodnocením červnové soutěže trochu na čas, ale ve hře byly tentokrát opravdu velmi hodnotné ceny, jako je například bezzrcadlovka Nikon Z6, účast na focení s profesionálním fotografem Markem Musilem, anebo poukaz na 3 000Kč slevu na produkty BenQ. Vyhodnocování nejlepších děl prošlo několika koly a v porotě zasedali nejen garanti soutěže Marek Musil a Martin Přívratský a tradiční tým porotců Megapixelu, ale také zástupci společnosti Nikon, která do soutěže věnovala hlavní cenu. Nebudeme vás ale déle napínat, tady jsou ty nejlepší fotky, videa a grafiky soutěžního kola NA VLNĚ HUDBY.

Nejlepší fotografie:


1. místo: Jaromír Pigula / V hlavní roli bicí
Teplé a studené barvy, extrahované pozadí, soustředěný výraz bubeníka, linie vedoucí k hlavnímu motivu a tajemná kulisa stínu, to jsou prvky, které vynesly fotografii na první místo v soutěži a za které autor získává možnost zúčastnit se focení koncertu s profesionálním fotografem Markem Musilem.

2. místo: Pavel Noga / III Sestry
Stejně dobrá fotografie, která skončila v těsném závěsu. I zde autor skvěle využil scénické světlo a dokázal si výborně poskládat kompozici. Oceňujeme i odvahu zbavit se barev, které jsou mnohdy u koncertní fotografie klíčové.


3. místo: David webr / Skye Edwards
Parádní světlo, technická kvalita, kompozice i barvy. Fotografie by mohla jít z fleku na plakát.


4. místo: Jaroslav Noska / Bubenické rozjímání
Tetování a další zdobení těla, nevázaná číra, odvážný knírek, cigarety během vystoupení a stejně divoká hudba. To je PUNK a tento punkový portrét se opravdu povedl.


5. místo: Ladislav Dvořák / Edmond Wells
Trochu tajemná a trochu temná fotografie, která je založená na stínohře a světelné atmosféře. Podobné fotografie z koncertů patří vždy k těm nejlepším.


6. místo: Jakub Loula / Dan / Loretto Carpenter Store / Hospoda na Vinici
Emoce z této fotografie přímo čiší a je zde skvěle zachycen kontakt vystupujícího zpěváka s publikem. Takové koncerty jsou vždy nejsilnější.


7. místo: Vojtěch Mervart / ITCHY
Dynamika, živelnost a skvělý barevný kontrast teplé a studené. Navíc fotit podobné snímky z "kotle" není vůbec jednoduché. Přesto se povedlo vystihnout jak kompozici, tak expozici a navíc ještě perfektně zaostřit na klíčovou oblast záběru.


8. místo: Fanda Majer / Mandrage v Dolním Benešově
Dokonalá perspektiva. Široké ohnisko doslova vtahuje diváka do záběru. Černobílé provedení navíc dává snímku dokumentární autenticitu. Opravdu povedený snímek.


9. místo: Roman Ivičič / Sunset Trail na Flédě
Minimalistická fotografie s velmi silnou světelnou atmosférou a hezkým barevným akcentem.


10. místo: Martina Mlčúchová / Foals / Grape Festival
Fotografie je velmi často o vystižení okamžiku a tento princip platí i u focení koncertů. A to se povedlo v tomto záběru na výbornou.

Nejlepší videa1. místo: Jaroslav Atry / Noise Don't Cry - Light a Fire
Příběh, parádní trikové efekty, atmosféra, která výborně koresponduje s hudebním stylem. Dále herecký výkon všech účinkujících, a to vše zabaleno do úhledně zpracovaného balíčku který obsahuje perfektní práci kameramana, střihače a režiséra. Opravdu nádherná práce, která je srovnatelná s výkonem nejlepších zahraničních klipových agentur.2. místo: Viet Van Dong / Renne Dang - Con lai
I zde je klip postaven na velmi silném příběhu, kterému výborně dominuje autentické prostředí. Klip s velmi dobrým rytmem, dynamikou i časováním.


3. místo: Martin Susa / Barbora Hazuchová - Iná
Výborná práce se světlem, hezký výběr lokací a skvělá práce kameramana i střihače. Čistý moderní klip, který se nemusí za nic stydět.

Nejlepší grafické práce

 


1.místo: Monika F. / Forest spirit
Vítězka se o první místo zasloužila především tím, že šlo skutečně o výtvarnou práci, ve které bylo vidět velmi příjemné použití barev. Porotci ocenili také celkový styl kresby.


2. místo: Tomáš Velzel / Skladatel
Moc hezké výtvarné dílko, které by mohlo bez problému sloužit jako ilustrace k nějakému bookletu hudebního nosiče, anebo titulní stránka knihy.


3. místo: Pavel Pribyl / JAZZZ
Barevně velmi divoká koláž, která ale plně koresponduje s názvem a hudebním stylem, ze kterého vychází. Moc hezká práce s barvami.


Titulní foto: cena diváků - Jaromír Zajíček / Steve Harris (Iron Maiden)Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

  • Jak fotit koncerty

    Fotografování koncertů se většinou vyznačuje tím, že se odehrává v obtížných světelných podmínkách. Na pódiu bývá mnoho různobarevných světelných…

  • Jak fotit reportáž

    Reportážní fotografie patří k náročnějším fotografickým disciplínám. Vyžaduje totiž postřeh, protože se fotografovaná událost už pravděpodobně nebude…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr Messenger od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím