Magazín

Blog

V srpnovém kole naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM se budeme věnovat pouličnímu focení a natáčení videa

Martin LukešAktualizováno: 6. 8. 2021 v 15:59 • Rubrika: Blog

V srpnovém kole naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM se budeme věnovat pouličnímu focení a natáčení videa

Vyrazte do ulic s kamerou, fotoaparátem nebo mobilem a vyfoťte nebo natočte nějakou nearanžovanou zajímavou scénu, situaci, medailonek města či cokoliv, v čem bude hrát hlavní roli každodenní tep ulice.

Obsah

Foto soutěž - Portrét ve street fotografii

Ulice metropolí, měst, vesniček i vísek jsou ničím neohraničená jeviště s nikdy nekončícím představením. Do hledáčku vašeho fotoaparátu zde můžete dostat spoustu zajímavých, vtipných, dramatických i výtvarných situací, ale úkolem srpnového kola soutěže bude portrét. Nepůjde však o portrét aranžovaný, ale zachycený formou momentky tak, jak ho připravil sám život právě na ulici.

Street foto | Megapixel

Video soutěž - Street video

Vyrazte do ulic s kamerou, fotoaparátem nebo mobilem a natočte nějakou nearanžovanou zajímavou scénu, situaci, medailonek daného místa nebo jakékoliv jiné video, ve kterém bude hrát hlavní roli každodenní tep města nebo vesnice.

Street video | Megapixel

Garant soutěže - Jan Tichý

Svatební fotograf, lektor, Sony ambasador. Honza nejraději fotí lidi, život a architekturu. Je posedlý charakterem starých manuálních objektivů, které různě adaptuje a využívá na moderní digitální technice. Každý rok lektoruje desítky fotografických kurzů a prosedí stovky hodin v pražských kavárnách.

Jan Tichý - Garant | Megapixel

Technika garanta

Workshopy v rámci srpnové soutěže

Portrét v přirozeném světle & street fotografie s Honzou Tichým

  • 19. 08. 2021 / 13:30 až 15:00 - Praha
  • 19. 08. 2021 / 15:30 až 17:00 - Praha
  • 26. 08. 2021 / 13:30 až 15:00 - Praha
  • 26. 08. 2021 / 15:30 až 17:00 - Praha

Všichni registrovaní účastníci na workshop mohou v období 19. 8. - 31. 8. 2021 využít 15% slevu na vybrané objektivy značky Sony*.

V rámci workshopů si mohou jak registrovaní, tak neregistrovaní účastníci vyzkoušet cca 60 nativních objektivů Sony E-mount

Ceny pro vítěze kategorie FOTO i VIDEO

1. místo - poukaz na nákup objektivu značky Sony v hodnotě 10 000 Kč
2. místo - poukaz na nákup objektivu značky Sony v hodnotě 5 000 Kč
3. místo - poukaz na nákup objektivu značky Sony v hodnotě 3 000 Kč
Cena diváků - poukaz na nákup objektivu značky Sony v hodnotě 1 000 Kč

Partner soutěžního kola - SONY

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.